U16 porazila Frýdek Místek 3 : 0

10.11.2009 / SCM

16. kolo MSDL-MD „U16“ SK Sigma Olomouc, a. s. „B“ – Fotbal Frýdek-Místek 3:0 (0:0) Branky: Bača, Studený 2x ŽK: Zajíc (Frýdek-Místek) Sestava: Urbášek - Hýbl, Hlavica, Vrána, Dawid (41. Němeček) - Bača, Studený, Richter, Pekař (41. Ševčík), - Kabourek(69. Langer), Kučera (68. Hodis) Trenér: Mgr. Michal Coufal. V předehrávce 16. kola MSDL se představili domácí hráči na umělé trávě Androva stadionu s cílem minimálně potvrdit 2. místo v tabulce. V prvním poločase se jim to však vůbec nedařilo. V 7. minutě se do dobré šance dostali hosté. Střelu kapitána Juříčka tečoval Musiol přesně k tyči, ale připravený brankař domácích Urbášek vytlačil míč na roh. V 9. minutě se prosadili domácí. Kučera středem hřiště našel Kabourka, který však střelou jen vyprášil rukavice hostujícího brankaře Vodáka. V 11. minutě utekl po pravé straně Studený a zpětnou nahrávkou oslovil Baču, který však opět střílel do rukou brankaře hostů. Ve 25. minutě se po špatném vystoupení obrany dostal k míči Šigut, ale pohotovým zákrokem se blýskl domácí brankař Urbášek a střelu vytěsnil na roh. Ten hosté zahráli na osamoceného Kozla, který však zakončil hlavou těsně nad branku domácích. Ve 28. minutě se z úhlu po přenesení hry řítil na hostujícího brankaře Bača, ale zakončil svůj únik střelou těsně mimo. Ve 30. minutě centroval z pravé strany Kučera a tísněný Kabourek zakončil ve skluzu mimo branku hostů. V poločase trenér stáhl ze hřiště zraněné domácí hráče Dawida a Pekaře a nahradil je Ševčíkem a Němečkem a tato změna se hned projevila na hře domácích. Ve 48. minutě centroval z rohu Ševčík, který se ještě dostal k odraženému míči a osamocený Vrána zakončil hlavou těsně mimo branku hostů. O minutu později se však již domácí hráči těšili z branky. Centr z přímého kopu zahrál Ševčík přesně do malého pokutového území, tam jej našel Bača a zakončil střelou do branky hostů. V 53. minutě opět zakončoval aktivní Ševčík, který se do sestavy vrátil po nemoci, avšak jeho střela těsně minula branku hostů. V 64. minutě předvedl pohlednou akci Bača. Na levé straně hřiště se zbavil hned 4 hráčů soupeře a svým centrem našel přesně nabíhajícího Studeného, pro kterého již nebyl problém dát branku. V 72. minutě se opět na levé straně hřiště uvolnil při hře jeden na jednoho domácí hráč Hýbl. Na jeho centr však těsně nedosáhl Bača a tak centr skončil za brankovou čárou. V 74. minutě předvedl pohlednou akci střídající hráč Langer. Potáhl míč z poloviny hřiště a krátkými kličkami se zbavil hned několika protihráčů, ale svou střelu umístil jen do tyče. V 76. minutě prostrčil míč Langer na rozběhnutého Studeného, který nedal brankařovi hostů střelou na zadní tyč žádnou šanci. Touto brankou také utkání skončilo a domácí tak přezimují na prvním místě tabulky MSDL. Autor: Mgr. Libor Skopalík (asistent trenéra)