U16 porazila Líšeň 3 : 2

16.08.2009 / SCM

2. kolo MSDL-MD „U16“ SK Sigma Olomouc, a. s. „B“ - SK Líšeň 3:2 (0:1) Branky: Studený, Langer, Holub - Sklenář, Formánek ŽK: Studený, Vytřísal (oba Sigma) Sestava : Urbášek - Hlavica, Štěrba, Vytřísal, Hodis (75. Machálek) - Studený - Bača (41.Pekař), Langer, Vrána (41. Kabourek), Krátký (66. Richter) - Holub Trenér: Mgr. Michal Coufal. V druhém kole MSDL se hráči Sigmy představili domácím fanouškům, kdy v utkání hostili nováčka soutěže, tj. hráče SK Líšeň, avšak málem darovali body soupeři. Ve 4. minutě se řítí, po prostrčení mezi obránci, sám na gólmana hostů Dobšíka domácí Holub, ale z 11 m trefuje jen vybíhajícího gólmana. V 5. minutě, po centru z přímého kopu, který se snáší do pokutového území, si tento centr stahuje domácí gólman Urbášek, avšak je atakován hostující hráčem a tak míč neudrží a kapitán hostů Sklenář tak pohodlně skóruje. Domácí se pak stále snaží o zakončení, které však ztroskotává na obraně hostů. V 10. minutě již domácí křičí gól, kdy po vysunutí od Studeného přehazuje výborně Holub gólmana hostů, ale z brankové čáry míč vykopává hostující hráč. Ve 30. minutě vrací aktivní Holub míč na velké vápno Langerovi, který střílí po zemi těsně vedle tyče. Ve 32. minutě centruje z levé strany Langer a jeho centr prodloužený Holubem uklízí Krátký jen doprostřed branky, kde nachází připravenou náruč gólmana hostů Dobšíka. V druhém poločase trenér Sigmy opět reaguje na stav utkání, jako minulé kolo, a ze hry stahuje hned dva hráče a to Vránu a Baču a místo nich posílá Kabourka a Pekaře a mění rozestavení opět na 4-4-2, aby posílil útok. Ve 43. minutě se řítí z úhlu do šestnáctky domácích Procházka, ale domácí gólman nechá zapomenout na chybu z prvního poločasu a jeho střelu vytěsní mimo tyče.Ve 48. minutě si mohou pojistit vítězství hosté, kdy po centru Šikrala střílí z malého vápna Binek těsně mimo. V 54. minutě se prosazují domácí, kdy střelu Langera z 20 m nadvakrát krotí gólman hostů. V 55. minutě opět po prostrčení obranou od Studeného opět přehazuje Holub gólmana hostů, ale jeho střela končí jen těsně mimo branky hostů. V 56. minutě posílá přízemní centr Kabourek, avšak Holub v tísni střílí jen doprostřed branky, kde stojí připravený gólman hostů a tak v době tlaku Sigmy uhodí na druhé straně, kdy pomalou přihrávku od Studeného zachytává Formánek a nedá střelou po zemi gólmanovi domácích žádnou šanci. V této době opět vytáhne trenér domácích připravený trumf z rukávu a posílá Studeného do útoku a ten se mu odměňuje hned v následující minutě, kdy z 18 m přes klubko hráčů střílí přesně k tyči, a i když gólman hostů stačí konečky prstů na střelu sáhnout, ta končí v síti hostů. V 72. minutě napodobí Studeného Langer, kdy opět střílí z 20 m po zemi k tyči a k překvapení všech i tato střela končí v síti domácích a to i přes skutečnost, že gólman domácích tuto střelu může chytit, ale asi ji podcení. V 76. minutě po výkopu gólmana domácích Urbáška se domácí nedohodnou, kdo bude hlavičkovat a tak propadený míč z halfvoleje trefuje Holub a přehazuje gólmana hostů a míč zastavuje až síť hostující branky. Tímto gólem utkání končí a tak se domácí radují z prvních tří bodů. V příštím kole zajíždějí hráči Sigmy k utkání do Znojma, kde se v sobotu 22. července 2009 od 12:30 hod. utkají s domácími hráči a doma je možno vidět naše hráče ve středu dne 26. července 2009, kdy v předehrávce 15. kola hostí od 16:15 hod. na hřišti v Řepčíně hráče SFC Opavy.