U16 první kolo zvládla

10.08.2010 / SCM

Přechod mezi kategorií žáci a dorost se výsledkově hráčům podařil, ale utkání bylo pro trenéry náročné svým průběhem. Začátek sezóny v MSDL se hráčům Sigmy podařil. 1. kolo MSDL-MD „U16“ Fotbal Frýdek-Místek - SK Sigma Olomouc„B“ 2:4 (2:0) Přechod mezi kategorií žáci a dorost se výsledkově hráčům podařil, ale utkání bylo pro trenéry náročné svým průběhem. Domácí začali náporem a hosté se po čtvrtečním zahraničním přátelském utkání v Rakousku, kde porazili stejně staré hráče týmu St. Pölten 3:2, nemohli vůbec rozkoukat a dostat se do hry. Navíc velmi chybovali v přihrávkách a tak hned v 2. minutě po chybě v rozehrávce zakončoval Boráň z hranice velkého vápna, ale jeho střelu našel hostující brankař Neuer v rukavicích. V 13. minutě mu navíc pomohla konstrukce branky, kdy střela z 25 m, kterou vyslal na hostující branku Němec skončila na horní tyči. Ve 20. minutě zahráli domácí přímý kop, který hostující brankař vyrazil mimo tyče, ale tak nešťastně, že se míč odrazil od břicha dobíhajícího Prudkého a bylo 1: 0 . Ve 22. minutě navíc domácí předvedli rychlou kombinační akci, kterou zakončil Tvardek střelou na přední tyč po zemi, kdy dostal na hranici velkého pokutového území krásnou kolmou přihrávku do běhu – 2 : 0. Trenér hostů zamíchal s rozestavením hráčů a jejich posty, díky tomu se ve 28. minutě konečně osmělili i hosté, kdy po zahraném rohu hlavičkoval osamocený Žák pouze doprostřed domácí branky, kde byl však připravený brankař Gurňák. Od této chvíle hosté méně chybovali v rozehrávce a hra se začala vyrovnávat. Druhý poločas trenér stáhl ze hřiště Kameného a Nedomu, které nahradili Šulák a Zbruž.Tento tah se vyplatil. Hostů bylo rázem plné hřiště a navíc se jim podařilo brzy po začátku snížit nepříznivý stav. Ve 42. minutě našel rozehrávkou přímého kopu Vichta na zadní tyči Ševčíka, který hlavou přeloboval vše, včetně brankáře a míč se zastavil až za tyčí domácí branky. Ve 47. minutě zahráli hosté nacvičený signál z rohového kopu, kdy centr zakončoval hlavou Herynek, ale míč se odrazil přes skrumáž hráčů k Šulákovi, který jej ve skluzu uklidil do domácí sítě a srovnal na 2 : 2. V 65. minutě domácí zahráli rohový kop, nadvakrát zakončovali, ale hostující Zbruž dokázal v obou případech míč zablokovat. Navíc odraženého míče se zmocnil Vichta, který jej poslal do běhu Baculákovi, jenž míč zatáhl do vápna hostů a předložil jej Žákovi, který předskočil domácího hráče a střelou po zemi dokázal míč uklidit do sítě. V 76. minutě se opět ukázal střídající hráč Kalvach, který obešel hned dvojici protivníků a předložil míč Řehákovi, který levou nohou zamířil přesně k tyči.Touto situací také utkání dvou různých poločasů skončilo. V druhém kole MSDL se představí hráči před domácím publikem v Řepčíně a to v neděli 15. srpna 2010 ve 12:30 hod., kdy se utkají se stejně starými hráči FC TESCOMA Zlín a. s. „B“. Branky: 20. Prudký, 22. Tvardek - 42. Ševčík, 47. Šulák, 65. Žák, 76. Řehák Sestava: Neuer - Lasovský, Ševčík, Herynek, Nedoma (41. Zbruž) - Baculák, Vichta (75. Šteigl), Bzirský (70. Kalvach), Kamenný (41. Šulák), Žák - Řehák Trenér: Ivo Gregovský Autor: Mgr. Libor Skopalík (asistent trenéra)