U16: Remíza ve Frýdku

09.08.2009 / SCM

V prvním kole MSDL zajížděli hráči Sigmy k utkání na hřiště Frýdku-Místku, avšak neodehráli pohledné utkání a to i díky domácím, kteří bránili v 11 hráčích vlastní polovinu hřiště a hrozili po centrovaných míčích za obranu Sigmy, kterou překonali hned v 2. minutě, kdy po chybě stopera na polovině hřiště střílí z úhlu Chlebek těsně nad. 1. kolo MSDL-MD „U16“ Fotbal Frýdek-Místek - SK Sigma Olomouc „B“ 0:0 Sestava : Urbášek - Hýbl, Hlavica, Štěrba, Dawid - Studený , Richter - Pekař (41. Langer), Bača (59. Vrána), Holub - Kučera (41. Kabourek). Trenér: Mgr. Michal Coufal. Ve 3. minutě se po dlouhém autu za obranou ocitá Kovařík, ale gólman Sigmy Urbášek jeho přízemní střelu chytá. Po těchto dvou akcích se hra trochu vyrovnává a ke slovu se dostanou i hosté, když v 11. minutě centruje z pravé stany Studený, avšak jeho centr nepřesně trefí Bača a gólman domácích Pagáč následně míč chytí. Ve 21. minutě centruje z levé strany hostující hráč Dawid a nekrytý Bača střílí hlavou jen doprostřed branky, kde stojí připravený gólman domácích. Další minuty se odehrávají před oběma šestnáctkami, ale již bez nějaké výraznější šance. V druhém poločase trenér Sigmy zareaguje na hru domácích a změní rozestavení na hřišti na 4-4-2 a posílí tak útok. Domácí opět zahrozí hned v úvodu poločasu, kdy po špatně zahraném ofsajdovém postavení se řítí na gólmana hostů Střelka, ale jeho střelu chytá spolehlivý gólman Urbášek. V 59. minutě je rušno před oběma brankami. Nejdříve se prosazují hráči Sigmy, kdy centr Holuba ve skluzu usměrňuje Kabourek do branky, ale tuto střelu nadvakrát chytá domácí gólman. Následný rychlý útok, který nezastaví hráči ve středu hřiště, hasí až stoperská dvojce v pokutovém území a tak je nařízena penalta, kterou domácí kapitán Teplý umístí přesně a tvrdě k tyči, ale gólman Sigmy nadvakrát tuto penaltu zkrotí těsně před brankovou čárou a stane se tak hrdinou utkání a to na rozdíl od Vrány, který se po centru od Holuba řítí sám na gólmana domácích Pagáče, ale místo samostatné akce se snaží přehodit gólmana domácích. Bohužel přehazuje i branku domácích a tak utkání končí remízou. Hráči Sigmy budou tak mít možnost na zisk prvních tří bodů na domácím hřišti v Řepčíně, kdy v neděli 16. července 2009 od 12:30 hod. hostí nováčka MSDL Líšeň.