U16 zahájila přípravu

12.02.2010 / SCM

Přátelská utkání týmu „U16“ Slezský fotbalový club Opava a. s. U-17 - SK Sigma Olomouc, a. s. „B“ 1:4 (1:1) Branky: 30. Bača, 50. Kučera, 51. Kabourek, 80. Pekař Sestava: Urbášek (41. Frehár) - Hýbl (61. Brančík), Hlavica, Vrána (41. Vytřísal), Němeček (41. Dawid) - Pekař (31. Kučera), Richter (63. Vrána), Bača (61. Pekař), Brančík (31. Vasiljev, 63. Holub) - Ševčík (73. Vasiljev), Holub (41. Kabourek) Trenér: Mgr. Michal Coufal. První přátelské utkání v novém roce sehráli hráči SK Sigma Olomouc, a. s. „B“ U-16 na hřišti v Opavě dne 16. ledna 2010 proti o rok starším hráčům, tedy ročníku 1993. Jednalo se o typický přípravný zápas, neboť se hráči SK Sigma Olomouc po týdenním tréninku ze začátku zápasu hledali a hned od 6. minuty prohrávali 1:0. Domácí v 15. minutě trefili po rozehraném rohovém kopu břevno. Tento moment jakoby nabudil hostující hráče. Ve 30. minutě vytvořili pohlednou akci, kdy si z jedné vyměnili před pokutovým územím míč a po narážečce od Richtera předvedl krásnou kličku Bača. Svoji střelou nedal šanci zasáhnout domácímu brankařovi a srovnal tak na 1:1. Ve 34. minutě vysunul Ševčík rozběhnutého Holuba, který předložil míč Bačovi, ten však tvrdou ranou přestřelil odkrytou branku. V druhém poločase již na hřišti existovalo jen jedno mužstvo a to hostující. V 50. minutě centroval Ševčík a ve skluzu míč do branky usměrnil Kučera. V 51. minutě se prosadil Kabourek, kdy domácí brankař neudržel centr Kučery a tak pro Kaňourka již nebyl problém míč zasunout do prázdné branky. V 65. minutě centroval Ševčík přesně na hlavu Pekaře, ale ten umístil hlavičku těsně mimo. V 69. minutě se do útoku pustil obránce Dawid a jeho sražená střela z hranice velkého vápna skončila těsně mimo branku domácích. V 78. minutě uvolnil na hranici velkého vápna Kučera Kabourka, který přehazoval vybíhajícího brankaře, ale přehodil těsně i branku domácích. A tak brankový účet uzavřel Pekař, který z úhlu přesně trefil zadní tyč branky od které se míč odrazil do branky domácích. SK Sigma Olomouc, a. s. „B“ - FK Nemilany (muži) 7:1 (3:0) Branky: 5., 67., 75. Kabourek, 31. Brančík, 44. Kopečný, 77. Hýbl, 79. Studený Sestava: testovaný brankař U-18 (41. Frehár) - Hýbl (61. Brančík), Hodis, Dawid, Machálek - Pekař, Langer (60. Studený), Studený (40. Vrána, 67. Langer), Vasiljev (41. Kopečný, 67. Urbášek) -Kopečný (30. Brančík), Kabourek Trenér: Mgr. Michal Coufal. Další přátelské utkání sehráli hráči SK Sigma Olomouc, a. s. „B“ U-16 ve středu 20. ledna 2010 proti mužům FK Nemilany (Okresní přebor Olomouckého kraje). Na domácím týmu bylo vidět, že již absolvovali jeden přípravný zápas a mají o týden delší přípravu a tak si s chutí zastříleli. V 5. minutě se po chybě obrany prosadil Kabourek. V 31. minutě dobrým presingem domácí hráči donutili k chybě levého obránce hostů. Ten potom míč doslova daroval Brančíkovi, který z úhlu prostřelil hostujícího brankaře. Ve 44. minutě zatáhl po křídle míč Vasiljev a předložil jej Kopečnému, který opět z úhlu překonal hostujícího brankaře. Nápor, kterým hosté zahájili druhý poločas, vyústil v branku. Tato branka však probudila domácí. Založili rychlou kolmou akci, při které se na jednoho obránce hostů řítil Kopečný, míč předložil Kabourkovi, který udělal kličku hostujícímu brankaři a z úhlu poslal míč do prázdné branky. V 75. minutě vysunul krásnou ulicí z poloviny hřiště Hodis Kabourka a ten nedal svou střelou hostujícímu brankaři žádnou šanci zasáhnout. V 77. minutě předvedl krásnou střelu z přímého kopu přes zeď Hýbl a navýšil tak vedení domácího týmu. V 79. minutě se řítil po prostrčení od Urbáška na hostující branku Studený a svůj únik zakončil střelou k tyči, na kterou hostující brankař nedosáhl. Utkání tak skončilo jednoznačnou výhrou domácích hráčů. SK Sigma Olomouc, a. s. „B“ - SK Slavie Praha, a. s. „B“ 1:1 (0:1) Branky: 45. Krátký Sestava: Urbášek (41. Stejskal) - Němeček (41. Dawid), Hlavica (65. Vrána), Vrána (41. Vytřísal), Machálek - Bača (41. Studený), Richter (22. Studený, 41. Langer), Ševčík (49. Richter), Vasiljev (41. Brančík) - Holub (48. Ševčík), Kabourek (31. Krátký, 64. Kabourek) Trenér: Mgr. Michal Coufal. Další přátelské utkání sehráli hráči SK Sigma Olomouc, a. s. „B“ U-16 po návratu z týdenního soustředění v Loučné nad Desnou. V neděli 7. února 2010 se utkali se stejně starými hráči SK Slavie Praha, a. s., kteří hrají stejnou soutěž, ale v Čechách. Na domácím týmu bylo vidět, že se vrátili ze soustředění, protože někteří hráči měli místo kopaček na nohou běžky. V 8. minutě se krásně uvolnil Holub na rohu malého pokutového území a jeho střelu s námahou likvidoval brankař hostí spolu s obránci. Ve 13. minutě vystřelil hostující hráč z hranice velkého pokutového území, domácí brankař Urbášek předvedl krásný skok plavmo a vytěsnil střelu na roh. Odtud se hostující hráči prosadili jen hlavičkou, která těsně minula branku domácích. V 18. minutě předvedli kombinační akci Holub s Bačou. Z jedné si několikrát vyměnili míč a následně ho poslali do ulice Kabourkovi, jehož střelu s námahou vytlačil na roh hostující brankař. V 19. minutě zahrál v tísni malou domů hráč Němeček a domácí gólman tuto přihrávku chytil do náruče. Následoval nepřímý kop z hranice 8 m, který pohodlně uklidil do sítě hostující hráč. V 21. minutě podběhl centr Machálek, ale hostující útočník zakončil nohou těsně nad domácí branku. Ve 33. minutě rychle rozehrál autové vhazování Kabourek na rozběhnutého Holuba. Jeho střelu si domácí obránci málem srazili do vlastní sítě, v poslední chvíli však na změnu směru letu míče zareagoval hostující brankař. V 36. minutě utekl vysunuté obraně Holub, míč předložil úplně volnému Krátkému, ale ten přestřelil branku hostů. V 38. minutě donutili výborným presingem Krátký s Holubem k chybě hostujícího brankáře. Holubovi se ho podařilo překonat střelou z úhlu, ale hostující obránce v poslední chvíli svým zásahem odvrátil jasnou branku. Druhý poločas začal náporem domácích. Ve 45. minutě prostrčil Hlavica míč na Holuba, který našel v pokutovém území volného Krátkého, a ten se štěstím vstřelil vyrovnávací branku. Hostující brankář ještě stačil zasáhnout míč v letu, ale stihl ho vyrazit jen do břevna, od kterého se míč odrazil do branky. Ve 48. minutě opět po rychlém rozehrání autového vhazování Brančíkem, utekl hostující obraně Holub a přesně našel hlavu Studeného, který však míč usměrnil jen nad branku. V 52. minutě křižným pasem našel Krátký rozběhnutého Studeného, ten pokračoval sám na branku hostů a nechal vyniknout hostujícího brankaře, když přehozením střelil míč přímo do jeho připravených rukou. V 54. minutě se naposledy dostali k šanci hosté a pěknou střelu z 16 m musel krotit nadvakrát domácí brankař Stejskal. V 67. minutě centroval Ševčík na volného Studeného, který opět hlavou minul prázdnou branku hostů. V 70. minutě se krásně uvolnil na hranici velkého vápna Richter, který dostal pěknou kolmou přihrávku od Ševčíka a z úhlu trefil tyč. Odražený míč nedokázal do prázdné branky usměrnit Kabourek, neboť na brankové čáře pohotově zasáhl hostující obránce a následně míč chytil brankař. Tím utkání skončilo. Na domácích bylo vidět, že jsou po kondičním tréninku ještě nevyhrátí, což by se mělo změnit hned v následujícím týdnu, kdy odehrají tři přípravné zápasy. Ve středu proti U-17, ve čtvrtek proti mužům Slatinic a v neděli proti stejně starým hráčům Slovanu Bratislava.