U17 a U19 porazila Spartu

21.03.2010 / SCM

V 18. kole CDL došlo na souboj druhého týmu tabulky Sigmy Olomouc s lídrem soutěže Spartou Praha. Na umělé trávě v areálu Androva stadionu bylo k vidění vysoce nadprůměrné utkání, které se svým tempem blížilo reprezentačním zápasům této věkové kategorie a ve kterém byli nakonec šťastnější domácí hráči. U19 otočila utkání se Spartou 18.kolo CDL SK Sigma Olomouc – AC Sparta Praha 3:1 (2:1) Branky: 25. Nešický, 31. Pospíšil z pen., 90. Hála – 20. Skalák Sestava: Reichel – Koutný, Kalas (72. Přikryl), Murin, Machalický – Vavřík, Pospíšil (K) (75.Bernard), Nešický – Vašíček, Rolinc (58.Tomeček), Hála. Trenér: Mgr. Václav Jílek Sigma posílena o čtyři fluktuanty z juniorského týmu začala mírnou převahou a měla také první šanci, ale Hála v dobré pozici nezakončil přesně. Dalším zajímavým momentem byl průnik Rolince do pokutového území, jehož sražení však rozhodčí Adámek jako faul neposoudil. Sparta hrozila po celé utkání kolmými míči za obranu na rychlé útočníky a po jedné takové akci šla ve 20. minutě do vedení. To za obranu zasprintoval Skalák a z těžkého úhlu přehodil vybíhajícího Reichela – 0:1. Sigma se z tohoto šoku chvilku vzpamatovávala, ovšem za pět minut již bylo srovnáno. Z dvaceti metrů napřáhl domácí záložník Nešický a jeho tečovaná střela zapadla k tyčce brankáře Nguyena – 1:1. Tempo v této fázi zápasu bylo opravdu vražedné a hra se přelévala z jedné strany na druhou. Ve 31. minutě přišel druhý úder domácích. Kalas z pozice stopera našel křižným míčem rozběhnutého Machalického a po jeho střetu s hostujícím obráncem ukázal rozhodčí na značku pokutového kopu. Pospíšil se v podobných situacích obvykle nemýlí – 2:1 pro Sigmu. Do konce první půle stál ještě za zmínku Pospíšilův trestný kop, který skvěle vytáhl Nguyen na roh. Po pauze měla více ze hry Sparta a domácí několikrát podržel svými zákroky Reichel. Na druhé straně se do nadějných příležitostí dostali Hála a Vašíček, ale nedotáhli své akce do konce. V závěrečných minutách utkání už šli hráči obou týmů „na krev“ a Sparta se snažila o vyrovnání. Domácí obrana si však zaslouží absolutorium a především Machalický byl bezchybný. V poslední minutě rozhodl definitivně o osudu utkání Hála, který zužitkoval Vašíčkovu přihrávku – 3:1. Hráči obou týmů zaslouží ocenění za předvedené výkony a nasazení, v jakém vydrželi celé utkání hrát. V dalším kole zajíždí Sigma do Příbrami. Utkání se hraje v sobotu, 27.3.2010. autor: Zdeněk Botek U 17 porazila pražskou Spartu V utkání dvou rozdílných poločasů si všechny cenné body připsali domácí, a upevnili si vedoucí pozici na čele tabulky… 17.kolo CDL SK Sigma Olomouc – Sparta Praha 2 : 1 ( 2 : 0 ) Branky : 15. Houska p.k., 20. Ševčík – 48. Klán Žluté karty : 62. Houska Sestava : Slaný – Svozil, Ješko, Štěrba, Můčka – Falta, Houska ( 71. Zbraněk ), Plšek ( 65. Hrušák ), Texl, Schmidt ( 80. Zahradníček ), Ševčík ( 65. Globa ). Trenér Ivo Gregovský. Ve výborném tempu se od úvodních minut lépe prezentovali domácí a neustále zatápěli hostující obraně. Zejména šance Plška volala po otevření skóre. Hanáci se dočkali v podstatě v zápětí, kdy po nepřesnostech ve sparťanské obraně a její přečíslení, byl v pokutovém území faulován Falta a pokutový kop s velkým přehledem přetavil Houska ve vedoucí branku domácích. Sigma byla i nadále lepším týmem a zcela po zásluze se dočkala další branky, kterou vsítil po individuální akci Ševčík. Domácí se uklidnili a kontrolovali hru až do závěru první půle, bylo jen škoda dalších nevyužitých příležitostí… Druhý poločas začal tlakem domácích, který vyvrcholil několika rohovými kopy, které zůstaly bohužel nevyužity. Tak platilo ono otřepané, nedáš a dostaneš. Na druhé straně po standardní situaci z blízka doklepl míč do olomoucké branky hostující Klán a snížil na rozdíl jediné branky. Od toho okamžiku začala být aktivnější Sparta, vyrovnala hru a vytvořila si další příležitosti. Domácí nezůstávali pozadu a snažili se o rozhodnutí. Když pár minut před koncem odmítli hosté ze samostatného úniku vyrovnání, zůstaly všechny body doma na Hané. Za celý tým Ivo Gregovský.

Dorost SK Sigma v Třinci s jednou výhrouDorost SK Sigma v Třinci s jednou výhrou
| 24.09.2017
Sedmnáctka doma těsně prohrálaSedmnáctka doma těsně prohrála
Devatenáctka Sigmy porazila TepliceDevatenáctka Sigmy porazila Teplice
Sedmnáctka SK Sigma za tři góly tři bodySedmnáctka SK Sigma za tři góly tři body