U17:Domácí remíza s Baníkem

24.05.2009 / SCM

K důležitému ligovému utkání, které mohlo již rozhodnout o druhém místě v 1. dorostenecké lize, hostili hráči Sigmy hráče Baníku Ostrava. 27. kolo 1. DL „U17“ SK Sigma Olomouc - FC BANÍK OSTRAVA 2:2 (2:0) Branky: 6. Kostorek, Plšek - 49. Urban, 50. Dapkus ŽK: 13. Koudelka, 54. Svozil - 21. Zábranský, 32. Laryš, 37. Boháč Sestava: Reichl - Malý, Bednář, Plšek, Svozil Jaroslav - Chrastina (56. Jakubec), Nešický - Falta, Kostorek (41. Kuřil), Koudelka (75. Hradil) - Novotný (67. Ševčík). Trenér: Mgr. Michal Coufal. Domácí hráči nic nyní nechtěli ponechat náhodě a tak do zápasu vstoupili koncentrovaně, čehož využili hned v 6. minutě, kdy po přízemním centru od Falty, sklepává míč Novotný přesně na nohu Kostorka, který obejde hostujícího hráče a prostřeluje vybíhajícího gólmana hostí. Ve 14. minutě zahrozí hosté, kdy po rozehrání přímého kopu střílí z 35 m Urban, ale jeho střelu zastavuje pravá tyč domácí branky. V 15. minutě se opět prosazují hráči Sigmy, kdy po centru Koudelky střílí z voleje Novotný, ale také tuto střelu zastavuje konstrukce branky, tentokráte však břevno. Ve 21. minutě se již domácí dočkají potvrzení zaslouženého vedení, kdy centr Kostorka špičkou kopačky usměrňuje Plšek, a to před vybíhajícím hostujícím gólmanem hostů. Ve 26. minutě mohou hosté snížit náskok domácích, kdy před pokutovým územím podklouzne stoper Bednář, ale hostující hráči zakončují střelou jen těsně mimo. Ve 29. minutě z pravé strany centruje aktivní Koudelka a nachází hlavu Novotného, který zakončuje pohlednou akci střelou do gólmana hostů, ale nemusí ho nyní mrzet, protože je máván ofsajd. Ve 38. minutě vytáhne hru z postu obránce Svozil, který ve středu hřiště nachází přihrávkou pod sebe Nešického, který střelí z 30 m a tuto střelu gólman hostů s námahou vyráží, ale nikdo z domácích se nedokáže k této vyražené střele dostat a tak jasným vedením i končí první poločas. Ve druhém poločase se opět do zakončení dostávají domácí, kdy opět centr aktivního Koudelky nachází střídajícího Kuřila, který střídal Kostorka ze zdravotních důvodů, který však střílí jen do vybíhajícího gólmana hostů. A tak platí známé pravidlo: „Nedáš, dostaneš“. V 49. minutě při nekoncentrovanosti domácích, kteří zahrají míč z rohového kopu na první tyč, rozjedou rychlou akci hosté, kterou domácí nedokáží přerušit a to i přes skutečnost, že k tomu mají příležitost, a tak se Urban prosazuje dloubákem, přes vybíhajícího gólmana domácích Reichla. V 50. minutě, jakoby se nemohli domácí srovnat z laciného gólu, inkasují podruhé, kdy prostrčí zkoprněnou obranou míč hostující hráč Konečný a Daptakus nedá žádnou šanci domácímu gólmanovi zasáhnout. V 60. minutě se řítí po rychlé akci Kuřil s Koudelkou na jednoho obránce hostů, ale Kuřil akci zakončuje střelou těsně mimo. V 67. minutě střílí z přímého kopu Nešický, gólman hostů jeho střelu vyráží, přesně na malém vápně stojícího Novotného, který však zakončuje opět těsně mimo. V 72. minutě po prostrčení od Nešického jde sám na gólmana hostů Kuřil, ale střílí jen do nohou vybíhajícího gólmana. Ještě v téže minutě nachází Falta na zadní tyči Koudelku a ten hlavou usměrňuje míč již do prázdné branky, kde se však v poslední chvíli zjeví gólman hostů a zabrání tomuto gólu. A tak utkání končí remízou, za kterou jsou hosté vděčni, neboť o osudu utkání rozhodly dvě minuty, kdy byli domácí hráči nekoncentrovaní. V příštích dvou kolech zajíždějí hráči Sigmy a to v předehrávce 29. kola do Teplic, kde se v úterý 26. května 2009 utkají s domácím týmem a ve 30. kole se představí na hřišti Slavie Praha, kde odehrají utkání dne 5. června 2009. Na domácím hřišti v Řepčíně se představí až v sobotu dne 13. června 2009 od 13:15 hod., kdy v posledním utkání sezóny hostí poslední tým tabulky, tj. hráče Mostu.