U17 prohrála vysoko v Plzni

09.03.2009 / SCM

Utkání se hrálo za chladného jarního počasí na novém umělém trávníku tréninkového centra mládeže, který spolu s výkonem rozhodčího ovlivnil výsledek utkání, které se podle dosaženého výsledku může zdát jako jednoznačné. Hned v 1. minutě udělá na pomalém povrchu chybu nový kapitán Talián a tuto chybu chce napravit vyběhnutím mimo pokutové území gólman Karabina, ale oba míč minou a tak pohodlně do prázdné branky po centru z brankové čáry dává první gól domácích Kocour. V 7. minutě zahrozí hosté, kdy po rozehrání rohového kopu nakrátko centruje Novotný a Plšek hlavou jen těsně míjí levý kout domácí branky. Následně do utkání zasahuje rozhodčí, kdy v 9. minutě nařídí k překvapení všech pokutový kop za údajné sražení hráče Manduly Bednářem, který však jednoznačně odehraje míč a následně přes jeho nohu přepadá domácí hráč. Tuto penaltu s přehledem proměňuje Kůžel. V 18. minutě po faulu Maděrky, který na pomalém povrchu nezvládne kličku, podskočí následně centrovaný míč z přímého kopu Bednář a Mandula placírkou uklízí míč do hostující branky. Od této chvíle jednoznačně přebírají iniciativu hosté, a to i když rozhodčí nepíská několik nevybíravých faulů domácích. Ve 21. minutě se odráží obranou odvrácený centr Benýška na velké vápno, kde se k míči dostává nekrytý Chrastina, který však nedůraznou střelou nechá vyniknout pouze gólmana domácích. Ve 26. minutě centruje Talián téměř od brankové čáry a Rolnic placírkou usměrňuje doprostřed branky, kde je však opět připravený gólman domácích. Ve 34. minutě Bednář krásnou střelou z 30 m trefuje břevno domácí branky a odražený míč odvrací obrana mimo branku. Ve 39. minutě opět na pravé straně uniká obraně aktivní Benýšek, který byl již domácí obranou několikrát hrubě faulován, což pouze jednou bylo oceněno žlutou kartou a předkládá míč na velkém vápně Plškovi, který však svou střelou trefuje střed branky, kde opět stojí domácí brankář. V 56. minutě trefuje podruhé v tomto utkání brankovou konstrukci, resp. přední tyč branky, Benýšek, který opět jednoduše přejde přes domácí hráče. Následně však zezadu sráží unikajícího Kocoura a uvidí z ruky rozhodčího červenou kartu. V 57. minutě po propadnutí obrany zakončuje z 16 m Mandula vysoko nad branku. V 66. minutě, se nepříjemně zraní Nešický, který narazí zády na konstrukci zábradlí, které je umístěno necelé 3 m od hřiště a i přes ošetření není schopen pokračovat v utkání, neboť má problémy s dechem a tak při samostatném úniku v 68. minutě mu obrana míč ukopne. V 71. minutě ukážou pěknou akci střídající hráči, kde dlouhý nákop od obrany sklepne Schmidt na nabíhajícího Jakubce, který z 12 m střílí na zadní tyč a jeho střela jen těsně míjí branku. A tak v 80. minutě, do otevřené obrany, vběhne Kocour, který ještě posouvá úplně volnému Kůželovi, který zakončuje do prázdné branky a tím toto nešťastné utkání končí. 16. kolo 1. DL MD FC Viktoria Plzeň - SK Sigma Olomouc4:0 (3:0) Sestava: Karabina - Malý, Bednář, Maděrka, Talián - Chrastina (41. Nešický, 69. Jakubec), Plšek - Kostorek, Rolnic (71. Kuřil), Benýšek - Novotný (64. Schmidt) Branky: 1. Kocour, 9., Kůžel (p.k.), 18. Mandula, 80. Kůžel (všichni Plzeň); ŽK: 36. Prais - 37. Malý, 40. Novotný, 51. Maděrka; ČK: 57. Benýšek