U17: Remíze na Bohemce

17.05.2009 / SCM

V dalším ligovém kole zajížděli hráči Sigmy na hřiště 10. týmu ligy, tj. Bohemians 1905. 26. kolo 1. DL „U17“ BOHEMIANS 1905 - SK Sigma Olomouc 2:2(0:1) Branky: 52. Šplíchal, 73. Budinský - 33. Koudelka, 47. Rolinc ŽK: 54. Pařízek, 73. Vokurka, 75. Kouba - 53. Reichl, 69. Novotný Sestava : Reichl - Malý, Bednář, Maděrka, Svozil Jaroslav - Chrastina, Kostorek (74. Nešický) - Falta, Rolnic, Koudelka (63. Benýšek) - Novotný (69. Ševčík) Trenér: Mgr. Michal Coufal. V prvním poločase byli jednoznačně lepší hostující hráči, kteří tentokráte koncentrovaně vstoupili do utkání a hned v 9. minutě uniká obraně domácích Rolnic a z brankové čáry centruje přesně na Novotného, který však míč na hrbolatém hřišti netrefí přesně a tak obrana spolu s gólmanem domácích uklidí míč mimo dosah hostujících hráčů. Ve 24. minutě se po pěkné přímočaré akci ocitá za obranou Malý, který přesně na hranici velkého vápna nachází nekrytého Kostorka, který střelou z voleje zakončuje pohlednou akci, avšak trefuje jen tyč domácí branky. Ve 29. minutě opět centruje, tentokráte po zemi, Chrastina, ale opět nepřesně trefený míč od Novotného z 5 m přelétá branku domácích. A tak se hráči Sigmy prosadí po krásném křížném centru od Kostorka, který přesně nachází rozběhnutého Koudelku, který unikne obraně a nedá střelou na zadní tyč gólmanovi domácích žádnou šanci. V prvním poločase se domácí prosadí pouze ve 35. minutě, kdy nekoncentrovaní hosté zastaví rozvíjející situaci jen za cenu přímého kopu, který Reichl jen s námahou vytěsňuje mimo branku a při dobíhání míče na brankové čáře malého pokutového území srazí domácího hráče a tak následuje pokutový kop, který zahraje kapitán domácích Budinský, ale Reichl svou chybu napravuje, protože vystihne směr střely a pokutový kop tak kryje. Touto situací také končí první poločas. Ve druhém poločase nic nenasvědčuje, že by si neměl hostující tým odvést tři body. A to i díky druhému gólu, který v 47. minutě střílí Rolnic, a to po přesném centru od aktivního Kostorka, kdy přechází sám přes tři strnulé hráče domácích a zakončuje tvrdou střelou, umístěnou na bližší tyč branky domácích. V 52. minutě však na polovině hřiště zůstává po souboji ležet hostující hráč, ale domácí pokračují ve své akci a protože hosté přestanou hrát a dožadují se ošetření, překonává jednoduše hostujícího gólmana střelou k tyči domácí hráč Šplíchal. Následně pak za řeči dostává gólman Reichl žlutou kartu. Od této chvíle se na malém a nerovném hřišti dlouhými nákopy začínají prosazovat domácí hráči a to i přes dvě nadějné situace hostů, kdy v 55. minutě centruje Kostorek z přímého kopu míč na hlavu Rolince, ale ten těsně míjí domácí branku a v 71. minutě střídající hráč Ševčík přehazuje gólmana hostů, ale ten ještě konečky prstů vytlačí míč těsně mimo. A tak 73. minutě po centru z levé strany se prosazuje nekrytý kapitán domácích Budinský, který tak zachraňuje domácím aspoň bod. Následně se oba týmy tlačí do zakončení, hra se přelévá z jedné strany na druhou, ale žádnou svou šanci již v gól nedokáží přetavit a tak končí utkání remízou. Vzhledem k tomu, že domácí se jen soustředili na obranu a Sigma měla většinu utkání pod kontrolou je dělba bodů spíše ztrátou pro hráče Sigmy. V příštím kole se domácí hráči představí na domácím hřišti v Řepčíně a to v sobotu dne 23. května 2009 od 13:15 hod., kdy v derby utkání druhého a třetího týmu ligy hostí hráče Baníku Ostrava.