SK Sigma Olomouc vs. FK Fotbal Třinex 31. 3. 2017 v 18:00 SK Sigma Olomouc vs. FK Fotbal Třinex 31. 3. 2017 v 18:00

"U17": Výhra v Opavě 2:1

05.05.2009 / SCM

Po remízovém zápase z domácího prostředí, zajížděli hráči Sigmy k utkání do Opavy, s cílem odčinit ztrátu dvou bodů. 24. kolo 1.DL MD „U17“ Slezský fotbalový club Opava- SK Sigma Olomouc 1:2 (1:1) Sestava: Karabina - Chrastina (41. Falta), Plšek, Bednář, Svozil - Jakubec, Nešický - Kostorek, Rolinc, Kuřil - Schmidt (63. Novotný). Trenér: Michal Coufal. Branky: 32. Swiech - 33. Kostorek, 56. Rolinc; ŽK: 20. Bednář (hosté) Hned od začátku se hráči Sigmy tlačili do zakončení, čemuž i odpovídal poměr střel na branku 30:5 pro hráče Sigmy. Bohužel však výsledek tak velké převaze neodpovídá, protože buď hráči Sigmy zakončovali zbrkle, nebo trefovali gólmana hostů. Ve 12. minutě zakončuje pohlednou akci na dvakrát Rolnic, ale gólman domácích si s oběma střelami s problémy poradí. V15. minutě po rychlé výměně ve středu hřiště uvolní Rolnic středem hřiště Kostorka, který střílí na zadní tyč, ale jeho střelu s námahou vyráží gólman domácích na roh, který zakončuje hlavičkou Bednář těsně mimo. Ve 23. minutě uzamknou hosté domácí před vlastním pokutovém území a následný centr Kostorka nachází Rolince, který výborně připraví míč proti noze Nešickému, který však zakončuje střelou z hranice velkého vápna těsně mimo. A tak se prosadí domácí, kdy po sporném faulu hráče Sigmy Plška vymete šibenici hostující branky domácí hráč Swiech. Hráči Sigmy však na tento gól odpoví hned v následující minutě, kdy Roloinc svou přihrávkou do běhu krásně uvolňuje Kostorka, který nedá gólmanovi domácích žádnou šanci, když svou střelu umístí po zemi k tyči. Ve 34. minutě se mohou opět ujat vedení hráči Opavy, kdy po chybě Plška, který zpracuje míč do hráče, se řítí sám na gólmana Jeřábek, ale Karabina včasným vyběhnutím pod nohy nedá šanci tomuto hráči skórovat a tím končí první poločas. Druhý poločas je stejný jako první. Hráči Sigmy se tlačí do zakončení a hosté se spoléhají na brejkové situace, které však nedokáží zakončit střelou na branku Sigmy. Ve 46. minutě přehazuje z hranice velkého vápna hostujícího gólmana Schmidt, ale jeho lob končí těsně mimo branku. V 50. minutě po zahrání přímého kopu, který nedůrazně odvrátí obrana domácích, se k míči dostane Kuřil, který krásnou střelou nastřelí břevno hostující branky a následnou dorážku do prázdné branky nedokáže zakončit Plšek, který přestřelí branku domácích. A tak se hráči Sigmy dočkají až v 58. minutě, kdy po přihrávce Nešického zakončuje Rolnic střelou k tyči po zemi a tím nedá gólmanovi hostí žádnou šanci. Všechny ostatní pokusy končí v náručí gólmana hostí a tak hráči Sigmy si odvážejí další 3 body z utkání venku. V dalším kole se představí hráči Sigmy na domácím hřišti v Řepčíně, kdy dne 9. května 2009 od 13:15 hod. hostí tým FC TESCOMA Zlín. Čas utkání může být na základě dohody týmů ještě změněn.

Kluci to odmakali a odbojovali, řekl StarobaKluci to odmakali a odbojovali, řekl Staroba
| 28.03.2017
Mladší dorost SK Sigma v Brně s výhrou a prohrouMladší dorost SK Sigma v Brně s výhrou a prohrou