Aktuality

U18 zahájila sezónu

10.08.2010 / SCM

Po nevydařené generálce zahájila U18. Zde je krátké ohlédnutí za poslední přípravou a také článek k prvnímu mistrovskému utkání. V nádherném tréninkovém centru v rakouském Lindabrunu sehráli naši hráči přátelské utkání proti týmu ze St. Polltenu. St. Pollten – Sigma Olomouc U18 4:0 ( 0:0) V rozsáhlém centru, kde se nacházelo šest hřišť s přírodním a dvěma umělými povrchy a absolvovali dorostenci kategorie U18 kvalitní přípravný zápas proti rakouskému celku.Od úvodního hvizdu se hrál rychlý, svižný zápas z obou stran. Větší územní převahu měli naši hráči, ale aktivita se jim nepodařila přeměnit v gólový úspěch. Šance měli Složil, Teplý a tu největší Můčka, ale jeho střela pouze zatřásla břevnem. Do konce poločasu žádný tým gól nevstřelil – 0:0. Do druhé půle nastoupili naši v hodně pozměněné sestavě, jelikož je hned za dva dny čekal mistrovský zápas. Tudíž chtěli trenéři rozložit zátěž na co největší počet hráčů. Bohužel úvod poločasu byl přímo tragický. Po hrubkách v obraně musel hned třikrát lovit míč v síti brankář Stejskal. V tu chvíli běžela 60. minuta. Olomoučtí se pokusili skóre upravit, ale své šance Malý, Ševčík ani Koudelka neproměnili. Naopak z brejku domácí udeřili počtvrté a zaslouženě vyhráli, i když konečný výsledek byl poněkud krutý – 4:0. Sestava: Stejskal – Globa, Muller, Zbraněk, Můčka – Schmidt, Koudelka, Texl, Houska, Složil – Teplý. Střídali: Malý, Dawid, Vytřísal, Hrušák, Ševčík, Puškáč, Pecha. Trenér: Staroba Lukáš. Autor: Jan Krajčovič – as. trenéra „U18“ – začala sezonu vítězstvím. Svůj úvodní zápas sezony 2010/2011 absolvovali mladí hráči Sigmy na hřišti Frýdku- Místku. 1.kolo MSDL - starší dorost „U18“ Frýdek - Místek – Sigma Olomouc „B“ 1:3 ( 0:0) Stejně jako v minulém ročníku čekal v prvním kole naše dorostence těžký zápas proti bojovnému celku z Frýdku-Místku. Na dobře připraveném hřišti naši mladíci od začátku utkání pohledně kombinovali a postupně se zastřelovali. Domácí měli dobře zorganizovanou defenzivu a hrozili zejména ze standartních situací a dlouhých autů. Se všemi problémy si ale v pohodě poradila celá obrana v čele brankářem Bednářem. Největší problém dělal domácí obraně pohyblivý Houska, jenž vedl většinu útoků Sigmy. Po jednom jeho průniku chybělo ke gólu velmi málo. Dále se v dobré šanci objevil Schmidt, ale bez úspěšného zakončení. Poločas tedy skončil 0:0. Hned v úvodu druhé půle přihrál Teplý do běhu Schmidtovi a ten po hokejovém blafáku vsítil první letošní gól – 0:1. Tato branka našim mladíkům velmi pomohla a přidala klid do dalšího průběhu. Olomoučtí dobře drželi míč a snažili se o navýšení střeleckého účtu. V 65. minutě zleva pronikl do šestnáctky Houska a jeho střelu doklepl do sítě opět Schmidt – 0:2. Po tomto gólu se začali osmělovat i domácí. Jejich hlavní silou byly zejména standartní situace. Po jedné z nich snížil skóre domácí útočník Musiol – 1:2. O chvíli později ale perfektní Můčkův centr našel hlavu Mullera, který stanovil konečný stav utkání – 1:3. „Jsem rád, že jsme do sezony vstoupili vítězstvím a hlavně dobrým výkonem. Doufám, že chlapci v nastoleném trendu budou pokračovat a dále se budou zlepšovat“, ohodnotil výkon Sigmy trenér Staroba. Naši hráči tedy po zásluze vyhráli a v neděli v Řepčíně mohou potvrdit svou formu proti týmu ze Zlína. Branky: 75. Musiol - 47., 65. Schmidt, 83. Muller ŽK: Zbraněk Sestava: Bednář – Globa, Muller, Zbraněk, Můčka – Schmidt, Jakubec, Texl, Houska, Složil ( 65. Hrušák) – Teplý ( 82.Vytřísal). Trenér: Staroba Lukáš. Autor: Jan Krajčovič – as. trenéraSCM - další aktuality:

Také Sigma U18 se utkala s polskou Legií Také Sigma U18 se utkala s polskou Legií
| 27.01.2020
Další výhra v přípravě. Tým U17 porazil Legii VaršavaDalší výhra v přípravě. Tým U17 porazil Legii Varšava
| 27.01.2020
Tým U16 prohrál s Plzní. Do finále Memoriálu V. Marečka nepostoupilTým U16 prohrál s Plzní. Do finále Memoriálu V. Marečka nepostoupil
| 26.01.2020
Dorostenci do 19 let si v přípravě poradili s HranicemiDorostenci do 19 let si v přípravě poradili s Hranicemi
| 25.01.2020
Výsledky přátelských utkání mládeže z uplynulého týdneVýsledky přátelských utkání mládeže z uplynulého týdne
| 20.01.2020
Začátek zimní přípravy má za sebou i tým U16Začátek zimní přípravy má za sebou i tým U16
| 17.01.2020
Tým U18 je plně v tréninkovém režimu zimní přípravyTým U18 je plně v tréninkovém režimu zimní přípravy
| 17.01.2020
Tým U17 včera absolvoval první tréninky zimní přípravyTým U17 včera absolvoval první tréninky zimní přípravy
| 09.01.2020
Přípravu odstartovala i devatenáctkaPřípravu odstartovala i devatenáctka
| 07.01.2020
Jáchym Šíp v nominaci na cenu Vlastislava MarečkaJáchym Šíp v nominaci na cenu Vlastislava Marečka
| 04.01.2020OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná