Aktuality

U18 zahájila sezónu

10.08.2010 / SCM

Po nevydařené generálce zahájila U18. Zde je krátké ohlédnutí za poslední přípravou a také článek k prvnímu mistrovskému utkání. V nádherném tréninkovém centru v rakouském Lindabrunu sehráli naši hráči přátelské utkání proti týmu ze St. Polltenu. St. Pollten – Sigma Olomouc U18 4:0 ( 0:0) V rozsáhlém centru, kde se nacházelo šest hřišť s přírodním a dvěma umělými povrchy a absolvovali dorostenci kategorie U18 kvalitní přípravný zápas proti rakouskému celku.Od úvodního hvizdu se hrál rychlý, svižný zápas z obou stran. Větší územní převahu měli naši hráči, ale aktivita se jim nepodařila přeměnit v gólový úspěch. Šance měli Složil, Teplý a tu největší Můčka, ale jeho střela pouze zatřásla břevnem. Do konce poločasu žádný tým gól nevstřelil – 0:0. Do druhé půle nastoupili naši v hodně pozměněné sestavě, jelikož je hned za dva dny čekal mistrovský zápas. Tudíž chtěli trenéři rozložit zátěž na co největší počet hráčů. Bohužel úvod poločasu byl přímo tragický. Po hrubkách v obraně musel hned třikrát lovit míč v síti brankář Stejskal. V tu chvíli běžela 60. minuta. Olomoučtí se pokusili skóre upravit, ale své šance Malý, Ševčík ani Koudelka neproměnili. Naopak z brejku domácí udeřili počtvrté a zaslouženě vyhráli, i když konečný výsledek byl poněkud krutý – 4:0. Sestava: Stejskal – Globa, Muller, Zbraněk, Můčka – Schmidt, Koudelka, Texl, Houska, Složil – Teplý. Střídali: Malý, Dawid, Vytřísal, Hrušák, Ševčík, Puškáč, Pecha. Trenér: Staroba Lukáš. Autor: Jan Krajčovič – as. trenéra „U18“ – začala sezonu vítězstvím. Svůj úvodní zápas sezony 2010/2011 absolvovali mladí hráči Sigmy na hřišti Frýdku- Místku. 1.kolo MSDL - starší dorost „U18“ Frýdek - Místek – Sigma Olomouc „B“ 1:3 ( 0:0) Stejně jako v minulém ročníku čekal v prvním kole naše dorostence těžký zápas proti bojovnému celku z Frýdku-Místku. Na dobře připraveném hřišti naši mladíci od začátku utkání pohledně kombinovali a postupně se zastřelovali. Domácí měli dobře zorganizovanou defenzivu a hrozili zejména ze standartních situací a dlouhých autů. Se všemi problémy si ale v pohodě poradila celá obrana v čele brankářem Bednářem. Největší problém dělal domácí obraně pohyblivý Houska, jenž vedl většinu útoků Sigmy. Po jednom jeho průniku chybělo ke gólu velmi málo. Dále se v dobré šanci objevil Schmidt, ale bez úspěšného zakončení. Poločas tedy skončil 0:0. Hned v úvodu druhé půle přihrál Teplý do běhu Schmidtovi a ten po hokejovém blafáku vsítil první letošní gól – 0:1. Tato branka našim mladíkům velmi pomohla a přidala klid do dalšího průběhu. Olomoučtí dobře drželi míč a snažili se o navýšení střeleckého účtu. V 65. minutě zleva pronikl do šestnáctky Houska a jeho střelu doklepl do sítě opět Schmidt – 0:2. Po tomto gólu se začali osmělovat i domácí. Jejich hlavní silou byly zejména standartní situace. Po jedné z nich snížil skóre domácí útočník Musiol – 1:2. O chvíli později ale perfektní Můčkův centr našel hlavu Mullera, který stanovil konečný stav utkání – 1:3. „Jsem rád, že jsme do sezony vstoupili vítězstvím a hlavně dobrým výkonem. Doufám, že chlapci v nastoleném trendu budou pokračovat a dále se budou zlepšovat“, ohodnotil výkon Sigmy trenér Staroba. Naši hráči tedy po zásluze vyhráli a v neděli v Řepčíně mohou potvrdit svou formu proti týmu ze Zlína. Branky: 75. Musiol - 47., 65. Schmidt, 83. Muller ŽK: Zbraněk Sestava: Bednář – Globa, Muller, Zbraněk, Můčka – Schmidt, Jakubec, Texl, Houska, Složil ( 65. Hrušák) – Teplý ( 82.Vytřísal). Trenér: Staroba Lukáš. Autor: Jan Krajčovič – as. trenéraSCM - další aktuality:

Ligu vede i U18. Ta zvítězila nad OpavouLigu vede i U18. Ta zvítězila nad Opavou
| 28.09.2020
U16 porazila Opavu a drží se na čele MSDLU16 porazila Opavu a drží se na čele MSDL
| 28.09.2020
Sedmnáctka má další výhru a je druhá v tabulceSedmnáctka má další výhru a je druhá v tabulce
| 27.09.2020
Díky dvěma brankám v závěru veze U19 výhru z BoleslaviDíky dvěma brankám v závěru veze U19 výhru z Boleslavi
| 26.09.2020
Dorostenci do 18 a 16 let brali body proti ZnojmuDorostenci do 18 a 16 let brali body proti Znojmu
| 21.09.2020
Utkání U19 a U17 odloženaUtkání U19 a U17 odložena
| 18.09.2020
Obrat v posledních minutách a U16 má další výhru!Obrat v posledních minutách a U16 má další výhru!
| 14.09.2020
U18 deklasovala Třinec 7:1. Seehof vstřelil 4 branky!U18 deklasovala Třinec 7:1. Seehof vstřelil 4 branky!
| 13.09.2020
Sedmnáctka zvítězila na Spartě a dere se na čelní pozice tabulkySedmnáctka zvítězila na Spartě a dere se na čelní pozice tabulky
| 12.09.2020
Devatenáctka nestačila na SpartuDevatenáctka nestačila na Spartu
| 12.09.2020OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná