U19: Baník vyhrál v Olomouci

23.05.2009 / SCM

Ve 27. kole CDL hostili domácí v derby utkání ostravský Baník. Kvůli početné marodce nastoupili poprvé od začátku Reichel, Maděrka a Rolinc, takže spolu s Přikrylem a Hálou hrálo v základní sestavě pět mladších dorostenců. 27. kolo CDL SK Sigma Olomouc – Baník Ostrava 1:2 (0:1) Branky: 50. Pospíšil – 40., 74. Sestava: Reichel – Přikryl, Maděrka, Koutný, Hála – Šindelář, Pospíšil, Lorinc – Vavřík (76. Šuráň), Vašíček, Chlebek (76. Tomeček). Trenér: Mgr. Václav Jílek Baník se na našem hřišti představil jako vyspělý soupeř a od počátku bylo k vidění vyrovnané utkání. První půle se odehrávala především mezi šestnáctkami s menšími šancemi na obou stranách. Do černého udeřilo až ve 40. minutě a to bohužel ze strany Baníku. Domácí se tak dlouho domlouvali jestli míč odehraje brankář nebo obránce až mezi ně vletěl ostravský útočník a uklidil míč do sítě – 0:1. Nástup do druhé půle patřil Sigmě – Pospíšil centroval z pravé strany, míč přeběhlo klubko hráčů a aniž by se ho někdo dotkl zapadl tento centr k tyči hostujícího brankáře – 1:1. Po této brance se znovu rozhořel boj o každý metr s mírnou územní převahou domácích. Nadějné průniky však končily nepřesnou finální přihrávkou nebo zásahem hostujícího brankáře. Ostraváci byli naproti tomu o mnoho efektivnější. V 74. minutě po krásné individuální akci a přihrávce za obranu rozvlnil síť jeden z jejich ofenzivních hráčů – 1:2. Hned vzápětí byl ve velké šanci Vašíček, ale jeho hlavička skončila jenom na břevně a následná dorážka Rolince vysoko v ochranné síti. Do konce utkání se už stav nezměnil a tak po předešlých vydařených zápasech přišlo první zklamání. K příštímu utkání zajíždí Sigma v úterý, 26.5., do Teplic.