U19 definitivně druhá

11.06.2010 / SCM

V předposledním kole nejvyšší dorostenecké soutěže zajížděla Sigma na sever Čech do Teplic. K jistotě druhého místa bylo potřeba tří bodů a ty si také hostující hráči po solidním výkonu odvezli. 28. kolo CDL U19 FK Teplice – SK Sigma Olomouc 0:1 (0:1) V úvodu utkání Sigma kontrolovala díky přesné kombinaci hru a dostala se i do několika šancí. Vrcholem útočného snažení byla 22. minuta, kdy se po odraženém rohovém kopu dostal k míči Kostorek a zpoza hranice velkého vápna poslal míč pod břevno domácí svatyně – 0:1. Tepličtí hráči však v žádném případě nebyli pasivní a několikrát se dostali do velmi slibných příležitostí. Sigmu držel v této fázi utkání nad vodou brankář Reichel, který chvílemi doslova čaroval. Tečku za prvním poločasem udělal hostující Nešický, který si pohrál s teplickou obranou, ale poté prováhal vhodný okamžik ke střele a bránící hráči mu míč vykopli. Druhá půle se nesla v podobném duchu jako úvodní dějství, to znamená držení míče a převaha Sigmy a čekání domácích na brejkové situace a standardky. V úmorných podmínkách měli hosté celou řadu příležitostí k rozhodnutí zápasu, ale jejich zakončení žádnou gólovou radost nepřineslo. Bez úspěchu skončilo také snažení domácích a tak si Sigma připsala tři body do tabulky a tím pádem rozhodla o konečném druhém místě v této sezóně. V posledním kole zajíždí tým do Českých Budějovic. Utkání se hraje v sobotu, 12.7. Branka: 22. Kostorek. Sestava: Reichel – Talián (75. Přikryl), Soušek (K), Bednář, Falta – Nešický, Bernard (39. Ješko), Houska – Kostorek, Pančochář, Schmid (65.Tomeček). Trenér: Mgr. Václav Jílek