U19: Remíza na Slávii

08.06.2009 / SCM

V předposledním kole zajížděla Sigma k těžkému zápasu na půdu pátého celku tabulky – pražské Slavie. 29. kolo CDL SK Slavia Praha – SK Sigma Olomouc 2:2 (0:1) Branky: 60., 65. – 13. Nekuda, 82. Chlebek Sestava: Šustr – Přikryl, Koutný, Heinz, Hála – Pospíšil, Šindelář, Navrátil – Vavřík (67. Šuráň), Nekuda, Chlebek (85. Pančochář). Trenér: Mgr. Václav Jílek Začátek utkání se nesl v opatrném duchu, kdy oba týmy hrály soustředěně a šancí bylo poskrovnu. Všechno změnila třináctá minuta, kdy se odkop domácího brankáře dostal přímo na nohu Nekudy, který jej pohotově z ostrého úhlu vrátil do branky - 0:1. Oba týmy se poté i nadále snažily o kombinační fotbal, z čehož vzešly i náznaky šancí. Ani Slavia, ani Sigma, u které především Chlebkovo sólo volalo po gólu, však úspěšní nebyli. Po změně stran se čekalo na gól čtvrthodiny, pak však přišly v rychlém sledu dokonce dva. A Sigma z nich radost neměla. Nejprve se v 60.minutě dostal odražený míč po standartní situaci k útočníkovi domácích, který jej uklidil do volného rohu branky a o pět minut později podnikli domácí rychlou akci a po centru ze strany se ujali vedení – 1:1, 2:1. Od této chvíle ztratila Sigma veškeré zábrany a začala se tlačit před branku domácích. Z mnoha nadějných situací vypadala nejlépe Navrátilova šance ze 76. minuty, v rozhodující chvíli ovšem náš záložník netrefil dobře míč a domácí brankář si se střelou lehce poradil. Zaslouženého vyrovnání se tak Sigma dočkala až osm minut před koncem, kdy se Hála probil z levé strany do pokutového území, posunul míč Chlebkovi a ten umístěnou střelou srovnal skóre. Hosté pak měli v závěru ještě jednu příležitost, kdy po ekvilibristickém kousku Šuráně vracel míč před branku Hála, ale Navrátilovi scházelo k přesnému zakončení pár centimetrů. V nadprůměrném utkání se tak nakonec soupeři rozešli smírně. V posledním vystoupení tohoto ročníku přivítá Sigma v sobotu, 13.6., Fk Siad Most.