U19 smázla Most a zimuje druhá

17.11.2008 / SCM

V posledním podzimním vystoupení zajížděli dorostenci Sigmy na půdu zachraňujícího se Mostu. 15. kolo CDL "U19" FK SIAD Most - SK Sigma Olomouc 0:4 (0:1) Branky: 34. Murin, 55. Kučera, 58. vlastní, 78. Vašíček Sestava: Šustr – Přikryl, Murin, Soušek, Koutný – Šindelář – Kučera (81. Vančura), Navrátil (68. Němčák), Šichor, Vašíček – Nekuda (81. Pospíšil). Trenér: Augustin Chromý Od počátku bylo jasné, že půjde o souboj technické hry Sigmy proti důrazu domácích. Z počátečního tlaku se narodilo několik velkých šancí našich hráčů, ale především Nekuda s nimi nakládal velmi lehkovážně. Proto se na branku čekalo až do 35. minuty, kdy si na Šichorův trestný kop naběhl Murin a hlavou poslal hosty do vedení. Hned z následujícího útoku se narodila největší šance domácích. Po nedorozumění v obraně se na branku Sigmy řítil osamocený útočník domácích, ale brankář Šustr jako již po několikáté v průběhu této sezóny vytáhl zázračný zákrok a zachránil hosty od vyrovnání. Ve druhé půli se již naplno projevila technická převaha Sigmy korunovaná třemi góly. Nejprve proměnil v 55. minutě Kučera rychlý protiútok a zvýšil na 2:0, o tři minuty později si Vašíčkovu přihrávku srazil do vlastní brány jeden z domácích zadáků a konečně v 78. minutě to byl opět Vašíček, který zatloukl do brány krásný Pospíšilův centr z pravé strany. Sigma tak zakončila podzimní část sezóny na druhém místě za pražskou Spartou se ziskem 30 bodů.