U19 vyhořela, U17 výrazně vyhrála

14.03.2010 / SCM

Netradičně v pátek zajížděli naši ligoví dorostenci ke svému utkání. Cílem jejich cesty byl Most. Starší U19 vysoko prohrála, naopak U17 domácím řádně naložila. U19 vyhořela v Mostě 17.kolo CDL FK Siad Most - SK Sigma Olomouc 4:0 (1:0) Branky: 11. z pen. a 76. Badalyan, 63. Sláma, 68. Duran. Sestava: Karabina – Talián, Kalas, Soušek (K), Hála–Plšek (65. Nešický), Pospíšil, Pančochář – Kostorek (80. Vavřík), Rolinc, Tomeček (65. Alexa).Trenér: Mgr. Václav Jílek Netradičně již v pátek sehrála Sigma utkání na půdě severočeského FK Siad Most. A bylo to bohužel opět jedno z těch utkání, kdy naši dorostenci hrají a soupeř střílí góly. Hosté z Olomouce udávali od počátku tempo utkání a do první vážnější příležitosti se dostal Kostorek. Jeho sražení ve vápně však rozhodčí jako pokutové neposoudil. Z protiútoku naopak udeřilo na druhé straně, kdy sražení domácího utočníka již jako nedovolené posouzeno bylo a domácí šli z pokutového kopu do vedení – 1:0. Hosté pak svého soupeře přehrávali, ale z množství nadějných příležitostí nedokázali nic vytěžit. Především šance Tomečka po Rolincově přihrávce volala po gólu. V druhém poločase pokračoval obrázek z prvního dějství, kdy hosté permanentně bušili do domácí obrany, lež bezúspěšně. Mostečtí poprvé vážněji přešli polovinu v 63. minutě, na rozdíl od hostů však okamžitě gólově udeřili. To po pravé straně utekl Badalyan, přihrál před branku Slámovi a ten podruhé prostřelil gólmana Karabinu – 2:0. O pět minut později to bylo 3:0 pro domáci, když se po rohovém kopu prosadil Duran. Jelikož hosté až do konce utkání spalovali šance jak na běžícím pásu, potrestali je domácí v 76. minutě ještě jedním gólem z kopačky Badalyana – 4:0. Pro Olomoucké hráče je konečný stav dosti krutý, protože po celou dobu utkání působili fotbalovějším dojmem. V dalším kole hostí Sigma v sobotu 20.3. od 12.30h na umělé trávě v areálu Androva stadionu vedoucí tým tabulky AC Spartu Praha. autor: Zdeněk Botek U 17 bezpečně zvítězila v Mostě Utkání soupeřů z opačných pólů tabulky jednoznačně vyznělo pro hostující borce, kteří si po zásluze připsali všechny body a upevnili si postavení na čele… 16. kolo CDL Most – SK Sigma Olomouc 2 : 6 ( 1 : 2 ) Hrálo se opět na umělém trávníku a za občasného sněžení a deště však hosté nezačali dobře, po lehkovážné rozehrávce inkasovali již v 11. minutě z kopačky domácího Longauera. Netrvalo dlouho a karta se začala obracet. V 17. minutě se k rozehrání standardní situace postavil Houska a jeho míč tečoval do domácí sítě efektně patičkou Schmidt. Sigma byla od tohoto okamžiku lepší a jen díky dvěma neuznaným gólům pro postavení mimo hru se skóre neměnilo. K tomu došlo v 34. minutě, když aktivní Schmidt vyhrál hlavičkový souboj na polovině hřiště a poslal tím Faltu do úniku, který jej chladnokrevně proměnil a poslal hosty do šaten s vedením 1:2. Druhou půli tempo hry udávali jen hosté a bylo otázkou času, kdy se jim podaří zvýšit svůj jednobrankový náskok. To se podařilo velmi brzy a po rohovém kopu Falty se v tlačenici před domácí brankou nejlépe orientoval Štěrba a vrátil odražený míč zpět do sítě. To nebylo vše a o chvíli později se Hanáci prosadili znovu, díky akci agilního Falty z levé strany, přiklepnutí Housky znovu zamířil do černého Schmidt. Aktivita hostí neuvadala a o další úspěch se postaral Zahradníček, který zužitkoval kombinaci mezi Svozilem a Faltou a sám před brankářem lobem navýšil náskok modrobílých. O konečný účet ze strany Sigmy se symbolicky postaral kanonýr týmu Ševčík Adam a po souhře Zahradníčka s Můčkou střelou do odkryté branky mosteckých zvýšil na 1:6. Domácí se připomněli až v závěru a po faulu v pokutovém území upravil z penalty Bandry na konečných 2 : 6! Branky : 11. Longauer, 74. Bandry – 17. a 49. Schmidt, 34. Falta, 46. Štěrba, 61. Zahradníček, 66. Ševčík Adam Žluté karty: 13. Káš, 44. Longauer – 50. Ješko Sestava: Stejskal – Svozil, Štěrba ( 61. Globa ), Ješko, Můčka – Zahradníček, Houska ( 61. Zbraněk ), Texl ( 52. Hrušák ), Falta, Ševčík Petr ( 52. Ševčík Adam ), Schmidt. Za celý tým Ivo Gregovský.