Uličný: Tým podal kvalitní výkon

14.03.2012 / A tým

Pět zápasů v řadě dokázali fotbalisté SK Sigma Olomouc bodovat. Z úvodních pěti utkání odvetné části Gambrinus ligy, z nichž se jeden předehrával již na podzim, má Modrá lavina bilanci tří vítězství a dvou remíz při skore 7:1, získala jedenáct bodů. Naposledy v neděli Sigma vyhrála zápas 20. kola nejvyšší soutěže v Plzni vysoko 4:0. „Hráče musím pochválit, podali velice kvalitní takticky vedený výkon, se všemi atributy sportovní výkonu. To znamená vynikající agresivitu, obrannou fázi plus rychlý přechod do protiútoku s perfektním zakončením krásnými góly,“ řekl trenér SK Sigma Petr Uličný. Zisk tří bodů byl vykoupen vykartováním Michal Vepřeka a Aleše Škerleho, kteří budou proti Liberci v sobotu doma pro čtyři žluté chybět. Jak hodnotíte utkání v Plzni? Moje hodnocení je určitě ve velkých emocích, krásných, pozitivních. První poločas nebyl z naší strany až tak dobrý. My jsme chtěli perfektně bránit, protože jsme věděli, že Viktorka je mužstvo, které ostatní trošku převyšuje. Takže z toho vysokého presinku by nám vyjela, tak jsme ten blok trošinku zatáhli od půlky. Kluci perfektně forčekovali, eliminovali hru Horvátha i dalších záložníků, pohlídali jsme si kraje. První poločas měli domácí převahu, ale už tam byly náznaky těch protiútoků. Ty potom vyústily ve kvalitní výsledek druhý poločas. Brejkové situace jsme dotáhli do krásných gólů. Jsme moc spokojení, tohle vítězství nám strašně pomůže v boji o záchranu Sigmy v první lize. Byli jsme strašně šťastní, čtyři nula bylo pro domácí trošku kruté. Ale hráče musím pochválit, podali velice kvalitní takticky vedený výkon, se všemi atributy sportovní výkonu. To znamená vynikající agresivitu, obrannou fázi plus rychlý přechod do protiútoku s perfektním zakončením krásnými góly. Věřil jste v to, že výsledek by mohl být pro váš tým až tak pozitivní? Ne, to jsem žádném případě ani nemohl čekat, to bych byl blázen, kdybych věřil, že vyhrajeme čtyři nula v Plzni. Chtěli jsme tam bodovat, to musím říct ve vší skromnosti i pokoře k soupeři. Bodovat znamená, že i bod by pro nás byl úspěch. Hráčům jsem připomněl, že jsem tady hrával a trénoval, vedl jsem tady týmy Sigmy i Brna, ale dnes už je Plzeň někde jinde. Takže jedině heroický výkon na hranici našich možností, stoprocentní, nám může udělat dobrý výsledek. A to se stalo. To čtyři nula se většinou nestává, ale za druhý poločas jsme si to vítězství zasloužili. Domácí nás mohli v prvním poločase ztrestat, ale to je to kdyby, to ve fotbale neplatí. Oni góly nedali, my ano, takže jsme vyhráli zaslouženě. Zažil jste už někdy jako trenér, že byste domácí takto vyškolili? Takhle ne. Ale určitě si pamatuju, že jsme tady před devíti lety, ještě s Reiterem a Babničem, vyhráli. Teď se nám podařil výjimečný výsledek. Protože znovu opakuji, Plzeň je v poslední době nejlepší mužstvo u nás. Stále hraje o titul, my hrajeme o záchranu, jsme pod velkým tlakem. Musím před klukama smeknout, včetně brankáře, protože to zvládli s nulou. Jsou to pro nás důležité tři body, protože teď hrajeme doma proti Liberci, který také koketuje s bojem o první místo, pak jedeme do Teplic, máme doma Slavii. Musíme zápasy takovým přístupem zvládat a bodovat, abychom se zachránili. Plzeň zápas předtím vyhrála na Spartě. Taktiku pro zápas jste stanovil podle toho nebo byla jasná už dříve? Na ten zápas jsme se dívali. Hrála tam Dukla, známe Plzeň, která je neustále v televizi, víme o kvalitách Pilaře, Horvátha, Petržely, na to jsme se v týdnu před utkáním připravovali. Měli jsme trošku štěstí první poločas, tam měli domácí dvě šance, vybagovali nás. Vyhráli jsme v Plzni, je to umocněné tím, že se mi tady narodil kluk, Čáru jsem potkal, vyfotili jsme se se Sloupem a s Formanem, takže jsem byl trošku na měkko. Facebook SK Sigma Olomouc