Urbánek byl u všech gólů

02.10.2002 / A tým

Urbánek byl u všech gólů Fotbalisté SK Sigma Olomouc dokázali zabrat v pravý čas. Tým před devátým kolem Gambrinus ligy na to nebyl zrovna nejlépe, od posledního místa ho dělily pouhé dva body. Ale Hanáci zabojovali a porazili doma Jablonec tři nula. Hosty, kteří byli považováni za překvapení podzimu a v lize do včerejška neprohráli, Sigma k ničemu vážnějšímu nepustila. SK Sigma Olomouc - Jablonec 3:0 (2:0) Po prohře ve Zlíně zamíchal trenér Sigmy Bohumil Páník pořádně se sestavou. Na lavičce zůstali sedět Siegl, Reiter a Špiláček, do základní jedenáctky se místo nich dostali bratři Ekwueme a Petrenko. Sigma začala zápas velmi dobře. Ve 2. minutě zakroutil míč z trestňáku do vápna Urbánek. Brankáři Lovásikovi vypadl míč z náručí, Rojka trefil pouze do tyče, ale Paschal Ekwueme už trefil přesně. Po pěti minutách se opakovala stejná situace. Po Urbánkově přímém kopu hlavičkoval Kováč a Lovásik lovil míč s brány podruhé. To domácí definitivně uklidnilo a v následujících minutách drželi soupeře na distanc. Jedinou vážnou šanci měli hosté ve 20. minutě. Po Kučerově malé domů kopali nepřímý volný kop, ale König trefil jen hráče naskládané na brankové lajně. I ve druhém poločase byla Sigma lepší. Hosté se sice snažili se zápasem něco udělat, ale Hanáci jim toho mnoho nedovolil. A navíc rychle přidali třetí branku. Urbánek vybojoval míč nad Laštovkou, šel sám na bránu a trefil přesně podél gólmana. Sigma pak v pohodě bránila výhru v důležitém zápase a sama mohla přidat i další branky. Střelu Paschala Ekwueme v 76. minutě brankář Lovásik chytil. Vzápětí opět úřadoval Urbánek, Předložil Rojkovi míč do tutové šance, ale Rojka trefil jen vybíhajícího gólmana. Branky: 2. P. Ekwueme, 7. Kováč, 55. Urbánek. Rozhodčí:Dvořáček - Tulinger, Gulajev. ŽK: Vít, Svojtka (oba Jablonec).Diváků: 3385. Sigma: Vaniak - Kováč, Rozehnal, Kučera, Zbožínek - Petrenko, M. Ekwueme, Urbánek - Vlček, P. Ekwueme (87. Putík) - Rojka. Trenér Bohumil Páník. Jablonec: Lovásik - Laštovka, Homola, Vít, Svojtka - König, Novák, Kordula (63. Matějovský), Weber (87. Gula) - Vodehnal (46. Michálek), Mašek. Trenér Vlastimil Palička. Olomoucký den, 1. října 2002