Úspěšný týden dorostu v 1. CDL

21.09.2006 / SCM

16.09.2006 sobota 13,00 hodin (Řepčín) SK Sigma Olomouc U19 - Bohemians 1905 U19 3:2 (0:1) Branky: Pospíšil, Hořava, Nuc Sestava: Večeř – Šimeček, Plánička, Bodeček, Stroupek Nuc,Bernard,Michalčák, Nepožitek - Petr, Horák Střídání: 62, Javůrek (Michalčák) 90, Sucháček (Bernard) 92, Ulma (Hořava) Hodnocení utkání: Soupeř přijel do Olomouce s velmi defensivní a destruktivní taktikou, nutno podotknou, že s velmi dobře prováděnou, zejména v prvním poločase. Výborně zhušťovaly prostor před svým pokutovým územím a jakýkoli zisk míče řešili jednoduchým způsobem. Celou první půlku jsme hráli pomalou rozehrávku málo jsme chodily do rizika 1na1 nebyli jsme zdaleka tak agresivní jako v předchozích zápasech, a proto jsme se za poločas dostali pouze do tří brankových příležitostí. Soupeř dokázal využít jediného náznaku příležitosti ke vstřelení úvodní branky. Do druhého poločasu jsme nastoupili v mnohem větším tempu, které postupem ještě zvyšovali, hráli mnohem rychleji, ale i riskantněji dařilo se nám soupeře donutit k chybám, jenomže v 15.minutě druhého poločasu jsme udělali dvě po sobě jdoucí hrubé individuální chyby a soupeř svůj náskok zvýšil na dva nula. Sigma přeskupila rozestavení a hrála s ještě větším rizikem v defensivě, ale vyplatilo se nám to. Kontaktní branku vstřelil 20 minut před koncem, Pospíšil to když dorazil odražený míč po SS. V 82.minutě vyrovnal po nádherném voleji Hořava a obrat dokonal minutu před koncem Nuc střelou k tyči po krásné individuální akci Stroupka. Psotka: Nejsem zastáncem abychom v dorosteneckém věku předváděli pouze defensivní fotbal, ale musím uznat, že Bohemians měla tento styl hry propracovaný perfektně a trvalo nám dlouhou dobu než jsme se dokázali prosadit. Dokázali jsme po celý zápas stupňovat tempo hry a i po náročných utkáních, které jsme tento týden odehráli, jsme dokázali rozhodnout v závěru utkání. 13.09.2006 středa 12,00 hodin (hř.Strahov) Sparta Praha U19 - SK Sigma Olomouc U19 2:3 (1:0) Branky: Nepožitek, Petr, Pospíšil Sestava: Večeř – Šimeček, Plánička, Bodeček, Stroupek – Nuc,Sucháček,Huf, Nepožitek - Petr, Hořava Střídání: 27, Michalčák (Sucháček) 67, Ulma (Bodeček) 75, Pospíšil (Huf) Hodnocení utkání: Začátek utkání jsme vůbec nezvládli nedařila se nám rozehrávka a pozdě jsme reagovali na přechod do obranné fáze, špatně jsme se pohybovali na mokrém terénu a nepřizpůsobili jsme se agresivní hře soupeře. Tyto všechny aspekty jsme zlepšili až od dvacáté minuty, ale to už jsme prohrávali 1:0 a soupeř měl několik dalších příležitostí ke skórování. Po přeskupení jednotlivých hráčů a jednom střídání jsme se vrátili ke své hře. Zlepšili jsme se hlavně v rozehrávce ve středu hrací plochy a začali jsme si vytvářet brankové příležitosti, Hořava, Petr, Nepožitek a ani Huf své šance neproměnili. Druhý poločas jsme začali mnohem více agresivněji a dařila se nám pomocí kombinací přechodová fáze a na rozdíl od první půlky jsme proměnili hned první dvě šance a otočili tak skóre zápasu. V průběhu druhého poločasu jsme mnohem lépe bránili a nepustili jsme soupeře ze hry do žádné příležitosti. Největším nebezpečím pro nás (a to po celý zápas) byli soupeřovi SS, které vynikajícím způsobem zahrával Zeman. Z jedné takové situace jsme, to když dlouhý centr nikdo netečoval, dostali vyrovnávací gól. Inkasovaná branka nás nesložila, i když padla před koncem utkání, naopak my jsme byli aktivnější a prokázali jsme větší vůli po vítězství a po zbytek utkání jsme si dále vytvářeli brankové příležitosti. V samé závěru jsme po výborné akci Petra a hlavičky Pospíšila vstřelili vítězný gól a rozhodly o výsledku. Psotka: Zaspali jsme začátek utkání. Sparta nás přehrávala v prvních minutách ve všech směrech. Nepodrželi nás ani „zkušení hráči“ zejména pozitivní komunikací na hřišti, ale již v průběhu prvního poločasu jsme se dostali zpět do naší hry a začali jsme si vytvářet příležitosti. Určitě to byl doposud nejtěžší soupeř se kterým jsme se mohli konfrontovat, a o to víc mne těší, že jsme nakonec utkání zvládli nejen výsledkově, ale zejména že jsme po zbývající dvě třetiny utkání byli fotbalově lepším mužstvem. 1. Olomouc 7 6 0 1 26:13 18 2. Jihlava 6 4 0 2 14:7 12 3. Sparta 7 3 2 2 9:7 11 4. Č. Budějovice 6 2 4 0 14:8 10 5. Slavia 6 2 3 1 4:3 9 6. Zlín 6 2 3 1 7:8 9 7. Brno 5 3 0 2 5:6 9 8. Hr. Králové 5 2 2 1 12:11 8 9. B. O strava 5 2 2 1 9:8 8 10. Příbram 6 1 4 1 10:7 7 11. Bohemians 6 2 1 3 10:15 7 12. V. Plzeň 5 1 3 1 4:6 6 13. Teplice 6 1 1 4 5:7 4 14. FKD 6 1 1 4 5:14 4 15. Slovácko 6 0 3 3 7:11 3 16. Vítkovice 6 0 1 5 1:11 1 16.09.2006 sobota 15,15 hodin (Řepčín) SK Sigma Olomouc U17 - Bohemians 1905 U17 2:0 (1:0) Branky: Doležal (Navrátil) 1:0, Nekuda (Machálek) 2:0 Sestava Sigmy: Jakoubek Bouška – Vojkovský – Zapletal – Kulíšek Rajnoha (63´ Machálek) – Šichor – Němčák – Navrátil (67´Vančura) Krč (40´Nekuda)– Doležal(62´Chlebek) 7. mistrovské utkání, které mladší dorost sehrál na hřišti v Řepčíně, se pro domácí vyvíjel od začátku velmi dobře. Naši dorostenci dobře kombinovali a vytvořili si územní i herní převahu, kterou nemohli dlouho proměnit v úvodní branku, když své obrovské šance promarnili Krč 1x, Navrátil 3x. Sigmáci přehráli Bohemku nejen v bojovnosti, ale především po fotbalové stránce. Gólově se prosadili v 19´, když po krásné akci Sochora s Navrátilem se gólově prosadil bojovník Doležal 1:0. Druhý poločas pokračoval ve stejném tempu i rozpoložení sil. Domácí trenér vystřídal nevýrazného Krč za Nekudu. Zápas drželi naši mladí hráči pevně ve svých rukách až na „pětiminutovku“, ve které udělal fatální chybu Němčák a domácí zachraňoval Jakoubek. V poslední minutě zakončil krásnou přihrávku Machálka Nekuda protrhl střelecký půst.2:0 Hodnocení trenéra Jiřího Saňáka: V utkání jsme byli jasně lepší, soupeře jsme přehrávali po všech směrech. Jsem nespokojen s neproměňováním 100% brankových příležitostí, kterých si za poslední zápasy vytváříme dost. Doplatili jsme na to v utkání s Drnovicemi, věřím, že se budeme stále zlepšovat. Jsem rád, že kluci zvládli tři utkání v šesti dnech, která se hrála v obrovském tempu a ukázali svou kvalitu. Naši hráči také chápou, že bojovnost a tempo jsou základními faktory fotbalu. 13.09.2006 středa 14,15 hodin (hř.Strahov) AC Sparta Praha U17 - SK Sigma Olomouc U17 0:1 Branka: Navrátil (asistence Němčák) Sestava Sigmy: Novotný Bouška – Heinz – Zapletal – Kulíšek Vančura (40´Kučera) – Šichor – Němčák (62´Vojkovský) – Navrátil Krč (40´Nekuda)– Doležal(Chlebek) Mistrovské utkání v tréninkovém centru na Strahově zvládli naši mladší dorostenci vítězně a odvážejí si 3 body z „Letné“. Utkání začalo aktivní hrou „Sigmáků“, kteří přitlačili domácí na jejich polovinu a vytvořili si i první brankovou příležitost, kdy se na brankáře Sparty sám „řítil“ náš agilní útočník Doležal, ale jeho střelu zastavila tyč domácí branky. Po 18´hry se Sigma přeci jen dočkala, kdy průnik Němčáka a jeho následnou přihrávku zužitkoval krásnou střelou Navrátil Jan a poslal Sigmu do vedení. Po úvodní brance Sigmáci přestali hrát, což vyústilo v individuální zkrat našeho stopera Heinze, který nepochopitelně ztratil na půlce míč a domácí hráč běžel sám na našeho brankáře. Miloš Novotný se však vyznamenal a předvedl vynikající zákrok a podržel své spoluhráče. Ve druhém poločase se na trávníku objevili střídající hráči Sigmy a především Nekuda byl nebezpečný pro branku Sparty. Bohužel 3 vyložené šance nevyužil, Chlebek s Navrátilem nastřelili břevno, a tak se Sigma strachovala o výsledek až do poslední minuty, když Sparta byla nebezpečná jen ze standardních situací, které zlepšená hra stoperů již bez potíží zvládla. Hodnocení trenéra Jiřího Saňáka: Jsem rád, že jsme utkání na Spartě vyhráli, i když v utkání se objevilo mnoho zbytečných ztrát, které byly způsobeny velkým tempem utkání a v některých fázích i nervozitou našich hráčů. Měli jsme přesto v utkání navrch, vytvořili si ještě 5 vyložených gólových příležitostí, které jsme sice nevyužili, ale vidím v chlapcích obrovský potenciál pro atraktivní útočnou hru, která bude úspěšná. 1. Slavia 6 6 0 0 19:4 18 2. Olomouc 7 5 1 1 12:4 16 3. Zlín 6 5 1 1 19:6 15 4. Ostrava 5 4 1 0 19:3 13 5. Jihlava 6 3 0 3 15:14 9 6. Slovácko 6 3 0 3 9:10 9 7. Vítkovice 6 3 0 3 9:17 9 8. Teplice 6 2 2 2 13:12 8 9. Příbram 6 2 1 3 13:24 7 10. Sparta 7 2 0 5 11:12 6 11. Bohemians 6 2 0 4 10:12 6 12. Brno 5 2 0 3 5:8 6 13. FKD 6 2 0 4 7:17 6 14. Plzeň 5 1 1 3 5:9 4 15. H. Králové 5 1 0 4 5:11 3 16. Č. Budějovice 6 1 0 5 6:14 3