Úspěšný víkend dorostenců

08.04.2009 / SCM

Stejně jako nedávno naše „áčko“, tak i nejstarší dorostenci v CDL oloupili Brno o tři body. Sedmnáctka hrála takřka celý zápas o desíti, ale i tak veze bod. Oba týmy dorostenců v MSDL úspěšně završili výhrou nad Frýdkem-Místkem „anglický“ týden. 20. kolo CDL „U19“ 1. FC Brno - SK Sigma Olomouc 0:2 (0:2) Branky: 2. Chlebek, 44. Navrátil (z pen.) Sestava: Šustr – Přikryl (70. Komenda), Koutný, Heinz (K), Hála – Šindelář, Pospíšil, Navrátil –Vašíček, Nekuda (46. Šuráň), Chlebek (74. Němčák). Trenér: Mgr. Václav Jílek Netradičně již v pátek zajížděla Sigma do Brna, kde se na hřišti Moravské Slavie utkala s tradičním rivalem, 1. FC Brno. V utkání nebyla nouze o zajímavé okamžiky, a kdo se zpozdil jenom o tři minuty, tak o jeden z takových přišel. Ve 2. minutě se totiž hosté dostali díky skvěle zahranému presinku k míči hluboko na polovině domácích, přes Šindeláře a Navrátila doputoval míč až k rozběhnutému Chlebkovi, který obstřelil vybíhajícího brankáře – 1:0 pro Sigmu. V dalším průběhu první půle Sigma ještě zahrozila střelami Vašíčka a Pospíšila, ale nejdůležitější okamžik celého zápasu přišel až na sklonku první půle, přesně ve 44. minutě. To domácí brankář při rozběhu na výkop nesmyslně udeřil do obličeje Vašíčka, za což obdržel červenou kartu a následovala penalta pro hosty. Tu bez problémů proměnil s chutí hrající Navrátil – 2:0 pro Sigmu. Ve druhém poločase se hrálo převážně na polovině domácích, zvláště pak poté, co jeden z brněnských hráčů vyfasoval za nevybíravý zákrok ve středu pole druhou žlutou a následně červenou kartu. Olomoučtí se od tohoto okamžiku mohli věnovat pouze ofenzivě, ale Chlebek, Vašíček ani dvakrát Pospíšil již své šance neproměnili a tak utkání skončilo vítězstvím hostů v poměru 2:0. V dalším kole hostí Sigma v sobotu 11. 4., od 11.00h na hřišti v Řepčíně tým 1.FK Příbram. autor: Mgr. Zdeněk Botek 20. kolo 1. DL MD“U17“ 1. FC Brno - SK Sigma Olomouc 0:0 Sestava: Karabina - Malý, Plšek, Bednář, Talián - Chrastina, Nešický - Falta, Rolinc, Koudelka (41. Kuřil) - Schmid (70. Benýšek) Trenér: Mgr. Michal Coufal ČK: 4. Plšek (OL) Po minulém kole, kdy se hráči Sigmy nedokázali v oslabené sestavě doma poradit se soupeřem ze Slovácka, zajížděli již téměř v kompletním složení k dalšímu utkání na jih Moravy do Brna, s cílem odčinit ztrátu dvou bodů z domácího utkání. Bohužel však ani toto utkání se neodvíjelo podle představ trenérů. Hráči Sigmy opět nevstoupili aktivně do utkání a tak v 2. minutě při rozehrávce, kdy míč z nohy Malého putuje na hrbolatém hřišti na stopera Bednáře, který špatně odhadne rychlost a dráhu míče, dovolí tak domácím zakončit střelou z velkého vápna, která však míjí branku Sigmy. Hned ve 4. minutě zasáhne výrazně do utkání rozhodčí, který po vzájemném souboji, při nákopu míče hráčem Brna za obranu a nedorozumění stoperů Olomouce, vyloučí stopera Plška za zabránění brankové situace. Následně hostující trenér přeskupí mužstvo na rozestavení 4-1-3-1 a domácí si nedokáží v prvním poločase si s tímto rozestavením poradit. Ze strany domácích stojí jen za zmínku situace z 31. minuty, kdy po souboji v pokutovém území hostů se míč dostává k domácímu hráči Malíkovi, který zakončuje střelou do branky hostů, ve které jeden ze svých excelentních zákroků předvede hostující gólman Karabina, který tygřím skokem překazí dosažení gólu. V 19. minutě z rohu centruje Rolinc, jeho centr podskočí gólman domácích, ale na zadní tyči uklidí tento centr Kosař mimo dosah dobíhajícího Falty. Bohužel žádnou jinou šanci první poločas nenabízí a to i díky hodně hrbolatému hřišti. V 55. minutě, se oslabení hosté dostávají do dvou brankových příležitostí, kdy centr Kuřila z pravé strany jen těsně míjí hlavou aktivní Rolinc a domácí se ubrání jen za cenu rohového kopu, se který obrana hostů odvrátí jen k hostujícímu Kuřilovi, který vrací míč přes obranu na dobře postaveného Schmidta, který svou střelou donutí gólmana domácích ke krásnému zákroku, ale neboť nedokáže domácí gólman podržet míč, zmocní se ho Nešický, který však jen nastřeluje před ním stojícího hráče domácích. V 64. minutě se po přetaženém centru ocitá na zadní tyči střídající hráč Podaný, ale opět výborným vyběhnutím gólmana hostů Karabiny, nedokáže tento hráč svou šanci přetavit v branku. V 65. minutě předvádí svůj další zákrok hostující gólman Karabina, kdy se na něj z úhlu řítí střídající hráč Matůškovič, ale hostující gólman včasným vyběhnutí maří i tuto šanci. Hráči Sigmy se však nechtějí spokojit jen s jedním bodem a tak se také stále tlačí do zakončení, ale své šance nedokáží proměnit v kýženou branku a tak v 79. minutě mohou rozhodnout domácí, kdy po přetaženém centru se na zadní tyči ocitá nikým nekrytý hráč Lutonský a gólman hostů Karabina předvádí svůj nejlepší zákrok, kdy excelentním skokem vytahuje míč ze šibenice branky. To je však poslední šance, protože následně se již hra odvíjí pouze na území domácích a to i v době nastavení hry. V dalším kole přivítají hráči Sigma na domácím hřišti v Řepčíně tým z Příbrami a to dne 11. dubna 2009 od 13:15 hod. Zpracoval: Mgr. Libor Skopalík, asistent trenéra 19. kolo MSDL „U18“ SK Sigma Olomouc – Frýdek Místek 4:0(3:0) Branky: 28. Bednář, 32. a 35. Ševčík Adam, 42. Habusta Sestava: Stejskal – Globa (41. Zbraněk), Ješko, Svozil, Můčka – Bednář, Jakubec (41. Hrušák), Habusta, Houska, Zahradníček (41. Zapletal), Ševčík Adam (60. Schmidt) Trenér: Ivo Gregovský V dalším boji o body přivítali domácí borci houževnatého soupeře z Frýdku, který ale bohužel zůstal za očekáváním. Celý první poločas se hrálo jen podle not „sigmáků“ a bylo jen otázkou času, kdo poprvé rozvlní síť hostující branky. Po několika nedotažených akcích a krásné křižné střele „Zahryho“, která orazítkovala pouze tyč, se to podařilo až „Bednymu“, který neměl problém dokončit kombinaci z levé strany do téměř prázdné hostující svatyně. Kluci se uklidnili a i nadále si vytvářeli další slibné příležitosti, které v závěru poločasu dvakrát zužitkoval „Ševa“. Druhou půli otevřel pojistkou „Habi“, který se řítil zcela osamocen na branku soupeře a střelou kolem gólmana stanovil konečný výsledek. Ve zbylém čase si Sigma vytvořila další šance, které zůstaly bez využití a změny skóre. Hosté zahrozili jen několikrát, ale taktéž bez efektu. Body tak zůstaly zcela po zásluze doma… Autor: Ivo Gregovský 19. MSDL „U16“ SK Sigma Olomouc – Frýdek-Místek 2:0 (0:0) Branky: 59. Tomeček, 68. Novotný Sestava: Slaný – Svozil, Klobáska, Komenda, Hloch – Brada (46. Bábovka), Rajnoha, Vančura, Tomeček – Pančochář, Zachar (46. Novotný). Trenér V 19. kole přivítali naši starší dorostenci soupeře z Frýdku. Sigmáci chtěli po těžkých zápasech ve Zlíně a na Baníku úspěšně zakončit anglický týden ziskem dalších bodů. Od úvodních minut jakoby jim tento fakt svazoval nohy. Ovšem po přestávce se zklidnili, začali lépe kombinovat a výraznou převahu dokázali přetavit ve vítězství, čímž potvrdili dobrou morálku a herní kázeň. Za uplynulý týden zaslouží pochvalu celý tým, který dokázal bodovat ve všech odehraných utkáních v řadě!

Mladší dorostenci SK Sigma mají další bodyMladší dorostenci SK Sigma mají další body
| 24.05.2017
Devatenáctka SK Sigma opět promrhala vedeníDevatenáctka SK Sigma opět promrhala vedení
| 23.05.2017
Mladší dorost SK Sigma s výhrou a remízouMladší dorost SK Sigma s výhrou a remízou
| 20.05.2017
Devatenáctka SK Sigma ztratila vedeníDevatenáctka SK Sigma ztratila vedení
Individuálních chyb bylo moc, řekl StarobaIndividuálních chyb bylo moc, řekl Staroba
| 16.05.2017
Devatenáctka SK Sigma o gól padlaDevatenáctka SK Sigma o gól padla
| 13.05.2017
Mladší dorost Sigmy nedal soupeři šanciMladší dorost Sigmy nedal soupeři šanci
| 10.05.2017
Bylo to pro nás dobré utkání, řekl StarobaBylo to pro nás dobré utkání, řekl Staroba
Mladší dorost SK Sigma za tři body ve VítkovicíchMladší dorost SK Sigma za tři body ve Vítkovicích