Úspěšný víkend žáků

16.04.2009 / Sportovní třídy

Žáci SK Sigma Olomouc, mají za sebou velice úspěšný víkend. Neztratili ani bod a navíc neobdrželi branku. 16. kolo MSŽL – starší „U15“ SK Sigma Olomouc – Frýdek - Místek 2:0(2:0) Branky: 29. Krátký (Holub), 34. Ševčík (Holub) Sestava: Frehar – Machálek (28. Dvorský), Hodis, Němeček, Hlavica – Krátký (54. Vasiljev), Richter, Hýbl (61. Machynek), Ševčík, Langer, Holub Trenér: Miloslav Machálek V úvodu utkání se hra většinou odehrávala na polovině hostů, Sigma se snažila kombinovat, avšak houževnatě bránící soupeř ji do vážnějších šancí nepouštěl, ty si Sigma vytvořila po rychlých protiútocích, které však nedokázala využít. Skóre se poprvé měnilo až šest minut před přestávkou, kdy po levém křídle unikl Holub, na jeho přihrávku vyběhnuvší gólman nedosáhl a Krátký pohodlně skóroval do prázdné branky, 1-0. Druhý gól přišel ve 34. minutě, kdy obránce hostů svým odkopem nastřelil dotírajícího Holuba, který se zmocnil míče, unikl s ním po pravé straně k brankové čáře, přihrál pod sebe zcela volnému Ševčíkovi, který si míč ještě zpracoval a pohodlně ho umístil k tyči, 2-0. Druhý poločas už nebyl z pohledu domácích tak kvalitní, většinou se spíše bojovalo, než kombinovalo. Za zmínku stojí jen tvrdá Richterova střela bez přípravy, kterou hostující obrana zblokovala na roh. Hosté si ve druhém poločase vytvořili velkou příležitost až v jeho závěru, když po standardce z levé strany hlavičkovali pouze do tyče. Utkání tak skončilo zaslouženým vítězstvím domácích 2-0. Autor: Vojtěch Smolák 16. kolo MSŽL- mladší „U13“ SK Sigma Olomouc – Frýdek Místek 1:0 (1:0) Branky: 18. Weinlich p.k. Sestava: Hora – Kasal (58. Hloch), Baďura, Opletal, Sikora – Wiesner (45. Klobouček), Kotůlek, Weinlich, Wisner, – Kneifel (35. Kotouč), Danis Trenér: Miloslav Novotný, Martin Neoral Po nepříliš vydařeném, ale přesto vítězném utkání ve Znojmě přivítala Sigma v domácím prostředí soupeře ze spodní poloviny tabulky, kterým byl Frýdek Místek. Za slunečného počasí se úvod utkání moc od minulého zápasu nelišil, kdy se domácí spíše rozehrávali proti papírově slabšímu soupeři. Úvod se nesl v duchu nepřesnosti v přihrávkách a hledání nejsložitějších možných variant především v obranné fázi. Soupeř však naší nerozehranosti nedokázal využít. Vše ale změnil únik domácího útočníka Kneifela v 18. minutě, a následném faulu na něj v pokutovém území soupeře. Rozhodčí tak správně nařídil pokutový kop, který s přehledem proměnil Weinlich. Po této brance jakoby opadla těžkost z nohou domácích hráčů a konečně začali předvádět líbivou kombinační hru, z níž vyústila akce, kterou individuálně řešil Danis střelou těsně vedle branky. Slabší chvilku si vybrala domácí obrana ke konci poločasu, jíž soupeř k naší spokojenosti nevyužil. Změna stran přinesla hráčské posílení Frýdku v útoku, jež si domácí svým důrazem pohlídali. A tak se soupeř na naší polovině zdržoval jen omezeně a nijak vážně naši branku neohrozil. Domácí v podstatě řídili tempo utkání, ale přesto se nedostávali tolik do zakončení, jak by bylo záhodno. Nejvážnější šance Sigmy se zrodila ve 37. minutě, kdy Danis předložil zakončení pro Smrčka, jehož střelecký pokus skončil v rukavicích hostujícího gólmana. Za zmínku taktéž stojí přímý kop Weinlicha ze 45. minuty, který orazítkoval břevno. Nutno podotknout, že povinné 3 body si domácí sice do tabulky připsali, ale o výsledek se díky jen jednogólovému náskoku museli strachovat až do konce zápasu. Autor: Martin Neoral 16. kolo MSŽD skupina D ; starší „U14“ Sigma Olomouc – Vrchovina 3: 0 (1 : 0) Branky (asistence): 20. Řehák (Kalvach), 56. Ševčík, 58. Bořil (Kalvach) Sestava domácí: Neuer, Kuchař (46. Bořil), Ševčík, Řehák, Vařejka, Nedoma (57. Hustý), Chorý, Kalvach, Dluhý-Smith (48. Ščambura), Lasovský (36. Heger), Šulák (50. Koller), V šestnáctém kole MSŽD přivítali starší žáci Sigmy poslední tým tabulky mužstvo Vrchoviny. Hostující hráči po celý zápas bránili v deseti, se snahou inkasovat co nejméně branek. Mladí hráči Sigmy se s touto taktikou jen velice těžce vyrovnávali. Poprvé obranu hostí překonali až ve 20 min. a to když po rohovém kopu Kalvacha, se zavěsil do vzduchu Řehák a brankáři hostí nedal šanci. Druhý poločas probíhal ve stejném duchu, hosté bránili a domácí velice komplikovaně se snažili vstřelit další branky. Dlouho se to nedařilo a až střela Ševčíka z 30 metrů zaskočila brankáře hostí. V následující minutě rozehrál Kalvach standardní situaci a na zadní tyči osamocený Bořil, zakončil na konečných 3 : 0. 16. kolo MSŽD mladší „U12“ Sigma Olomouc „B“ – SFK Vrchovina 5:0 (1:0) Branky: 2., 39. Ševčík, 34. Vasiljev, 37. Marák, 55. Ambrozek (pen.) Sestava: Kalina (31. Kubica), Tyráček, Bradáč, Lošťák (31. Marák), Hanzelka, Vasiljev (45. Markovič), Ambrozek, Surzyn (31.Látal), Brhel, Kuba (31.Sivanič), Ševčík Trenér: Ondřej Kalina V tomto kole jsme se na domácím hřišti utkali s posledním týmem tabulky SFK Vrchovinou. Už ve 2. min. otevřel skóre Ševčík, kterého našel přesným centrem z pravé strany Vasiljev. Ač jsme po zbytek prvního poločasu předváděli skvělou kombinační hru, soupeře nepustili k míči a jeho bránu dobývali ze všech stran, zvýšení skóre jsme se v něm již nedočkali. Do druhého poločasu jsme nastupovali především s předsevzetím proměnění gólových příležitostí, což se nám nakonec i podařilo. Ve 34. min. se ranou z dálky trefil k levé tyči Vasiljev, ve 37. min. mířil mezi tyče Marák a hned o 2 minuty později po centru Látala doťukával do brány opět Ševčík. V 55. min. pak ještě po ruce jednoho z obránců hostujícího mužstva byla nařízena penalta, kterou bez problémů proměnil Ambrozek a uzavřel tak na konečných 5:0. Dá se tedy říci, že nejen výsledek, ale především průběh celého zápasu, který se prakticky odehrával na jedné půli hřiště a to před bránou hostů, odpovídal postavení obou mužstev. Nás tak může hlavně mrzet několik promarněných šancí, jejichž využití by nám vzhledem k vyrovnanosti v tabulce zajistilo lepší celkové skóre. autor: Jana Ambrozková

Tým SK Sigma U 15 postoupil na halové fináleTým SK Sigma U 15 postoupil na halové finále
| 21.11.2016
Starší a mladší žáci SK Sigma hrají kvalifikaciStarší a mladší žáci SK Sigma hrají kvalifikaci
| 16.11.2016
Obránce Miroslav Sklenář je v repre U 15Obránce Miroslav Sklenář je v repre U 15
| 15.11.2016
Sigma U 12 vítězem Cyril Cupu 2016Sigma U 12 vítězem Cyril Cupu 2016
| 13.11.2016
Starší žáci SK Sigma porazili BrnoStarší žáci SK Sigma porazili Brno
| 09.11.2016
Starší žáci SK Sigma dali Frýdek s nulouStarší žáci SK Sigma dali Frýdek s nulou