Útočník Jiří Krohmer nastřílel tři branky, Sigma

30.07.2001 / A tým

Útočník Jiří Krohmer nastřílel tři branky, Sigma porazila Luhačovice a podlehla Prešovu Další dva přípravné zápasy mají za sebou fotbalisté SK Sigma Olomouc. V Luhačovicích, kde tým dlí tento týden na kondičním soustředění, hrála Sigma dvě utkání v jednom dni. Nejprve proti místnímu účastníku I. A třídy, potom proti slovenskému prvoligovému Prešovu. Trenér Leoš Kalvoda postrádal brankáře Vaniaka (lehké zranění kotníku) a útočníka Rojku (odjel domů s zraněním třísel). Luhačovice - Sigma 1:8 (0:2) Sigma byla, vzhledem k výkonnostnímu rozdílu obou soupeřů, celý zápas jasně lepší, ze spousty šancí vytěžila jen osm branek. Domácí se sice snažili, ale na více než jeden gól a jednu tutovou šanci k tomu to nemohlo stačit. Kalvodu mohly potěšit tři úspěšné trefy Jiřího Krohmera a návrat záložníka Pavla Zbožínka. Ten po svém zranění z prvního jarního kola Gambrinus ligy odehrál vůbec první zápas. Žádný respekt z kontaktu s protivníkem ale na Zbožínkovi vidět nebyl, v 52. minutě tým kopal po faulu na něj penaltu. Tu na dvakrát proměnil Špiláček. Branky: 18., 48. a 88. Krohmer, 21. a 85. Zdráhal, 65. a 80. Vlček, 52. Špiláček. Sigma: Bureš (46. Jurčík) - Kotrys, Špiláček, Čep, Jordánek - Večeřa, Mucha, Zbožínek, Krohmer - Zdráhal, Vlček. Sigma - Prešov 1:2 (0:1) To druhý zápas už byl o něčem jiném. Prešov pojal střetnutí hodně prestižně, celý zápas urputně bránil, poctivě fauloval a stále polemizoval se sudím. V dresu Sigmy opět společně nastoupili po téměř deseti letech Pavel Hapal s Radoslavem Látalem. Zápas jim ani jejich spoluhráčům ale moc radosti nepřinesl. Prešov produkoval to, čím byl znám ještě za federální ligy. Nepříjemnou hustou defenzivu doplňovaly příležitostné brejky. Ty v souboji se Sigmou, která je v plné tréninkové zátěži, v první půli vycházely. Prešov trefil tyč a břevno, ve 28. minutě jej poslal do vedení Šlaho. Srovnat mohli Hapal a Kobylík. Hapal trefil jen gólmana, Kobylík jej přelstil, ale jeho ránu vykopl jeden z beků z brankové čáry. Tři minuty po pauze Sigma srovnala. Po přímém kopu doklepl míč do brány Rozehnal. Další šance Hapala (2x) a Kobylíka skončily neúspěšně. Hostům ve druhé půli vyšel jediný protiútok, ke kterému se dostali a po Jakubkově střele vyhráli. Branky:48. Rozehnal - 28. Šlaho, 72. Jakubek. Sigma:Kamesch - Kučera, Rozehnal, Kováč, Látal - Urbánek, Siegl, Krajčovič, Kobylík - Privitzer (46. Chmelíček), Hapal. Trenér Leoš Kalvoda. Olomoucký den, 27. 6. 2001