V generálce výhra 4:1

21.02.2010 / A tým

Do začátku jarní části Gambrinus ligy zbývá již jen týden. Příští neděli nastoupí proti našim borcům od 17 hodin na Andrově stadionu 1.FC Slovácko. Sigma si k poslední přípravě pozvala Fotbal Frýdek-Místek, jehož trenérem je Oldřich Machala. SK Sigma Olomouc – Fotbal Frýdek-Místek 4:1(2:1) Už ve 4. minutě se zrodila první gólová situace. Janotka z pravé strany poslal dlouhý míč na šestnáctku, ten si sklepl Petr a poslal jej k levé tyči brankáře Prepsla. O tři minuty později vstřelil druhou branku roku 2010 na Andrově stadionu Ordoš. Po přímáku Bajera z levé strany na bližší tyč, přiťukl míč Škerle a Ordoš pohodlně z metru zasunul. Ve 20.minutě vypálil levačkou z přímáku Kazár a Prepsl tahal z pod břevna. Po půlhodině hry pálil z otočky Maceček, ale Lovásik jeho přesnou střelu k tyči vyškrábl. Z protiútoku prostrčil míč na velkém vápně Petr na Ordoše. Proti byl včasným vyběhnutím Prepsl. Chvilku na to se zrodila asi nejhezčí akce utkání, když Ordoš posunul vlevo na Kazára, ten přesně zacentroval do vápna a Petr jen těsně minul. Nedáš-dostaneš. Po centru do vápna hlavičkoval přes Lovásika Prokeš 2-1. Po třech změnách v sestavě se v 56. minutě se zjevil sám před gólmanem Schulmeister, ale napálil jen jeho nohy. V 66. minutě vybojoval Šultes míč na pravé straně, zatáhl do vápna a nahrál před brankářem Navrátilovi, který do prázdné nezaváhal. V 80. minutě se stejná situace opakovala, ale Navrátil to měl tentokrát na dlouhou nohu. O dvě minuty později procházel Šultes znovu zprava, tentokrát však nikoho nehledal a přehodil Prepsla v brance soupeře. V závěru pak ještě nebezpečně hlavičkoval Murin, Prepsl však byl proti zvýšení skóre. Sigma tak v posledním přípravném utkání před ligou v pohodovém rytmu porazila Frýdek-Místek 4-1. Branky: 4. Petr, 7. Ordoš, 66. Navrátil, 82. Šultes – 33. Prokeš Rozhodčí: Vysloužil Diváků: 420 Sestava: Lovásik - Janotka, Dreksa, Škerle (K), Heidenreich(46. Machalický) - Bajer, Nuc(80. Murin) – Štěpán(61. Navrátil), Ordoš(46. Schulmeister), Kazár – Petr(46. Šultes). Trenér Zdeněk Psotka

30. kolo: Sigma jede do Opavy30. kolo: Sigma jede do Opavy