V generálce výhra 4:1

21.02.2010 / A tým

Do začátku jarní části Gambrinus ligy zbývá již jen týden. Příští neděli nastoupí proti našim borcům od 17 hodin na Andrově stadionu 1.FC Slovácko. Sigma si k poslední přípravě pozvala Fotbal Frýdek-Místek, jehož trenérem je Oldřich Machala. SK Sigma Olomouc – Fotbal Frýdek-Místek 4:1(2:1) Už ve 4. minutě se zrodila první gólová situace. Janotka z pravé strany poslal dlouhý míč na šestnáctku, ten si sklepl Petr a poslal jej k levé tyči brankáře Prepsla. O tři minuty později vstřelil druhou branku roku 2010 na Andrově stadionu Ordoš. Po přímáku Bajera z levé strany na bližší tyč, přiťukl míč Škerle a Ordoš pohodlně z metru zasunul. Ve 20.minutě vypálil levačkou z přímáku Kazár a Prepsl tahal z pod břevna. Po půlhodině hry pálil z otočky Maceček, ale Lovásik jeho přesnou střelu k tyči vyškrábl. Z protiútoku prostrčil míč na velkém vápně Petr na Ordoše. Proti byl včasným vyběhnutím Prepsl. Chvilku na to se zrodila asi nejhezčí akce utkání, když Ordoš posunul vlevo na Kazára, ten přesně zacentroval do vápna a Petr jen těsně minul. Nedáš-dostaneš. Po centru do vápna hlavičkoval přes Lovásika Prokeš 2-1. Po třech změnách v sestavě se v 56. minutě se zjevil sám před gólmanem Schulmeister, ale napálil jen jeho nohy. V 66. minutě vybojoval Šultes míč na pravé straně, zatáhl do vápna a nahrál před brankářem Navrátilovi, který do prázdné nezaváhal. V 80. minutě se stejná situace opakovala, ale Navrátil to měl tentokrát na dlouhou nohu. O dvě minuty později procházel Šultes znovu zprava, tentokrát však nikoho nehledal a přehodil Prepsla v brance soupeře. V závěru pak ještě nebezpečně hlavičkoval Murin, Prepsl však byl proti zvýšení skóre. Sigma tak v posledním přípravném utkání před ligou v pohodovém rytmu porazila Frýdek-Místek 4-1. Branky: 4. Petr, 7. Ordoš, 66. Navrátil, 82. Šultes – 33. Prokeš Rozhodčí: Vysloužil Diváků: 420 Sestava: Lovásik - Janotka, Dreksa, Škerle (K), Heidenreich(46. Machalický) - Bajer, Nuc(80. Murin) – Štěpán(61. Navrátil), Ordoš(46. Schulmeister), Kazár – Petr(46. Šultes). Trenér Zdeněk Psotka

Sigma se dnes zúčastnila projektu Kopeme za fotbal Sigma se dnes zúčastnila projektu Kopeme za fotbal
| 21.03.2019
Hráči A týmu si vyzkoušeli teqballHráči A týmu si vyzkoušeli teqball
Pět kol zbývá do konce základní části FORTUNA:LIGYPět kol zbývá do konce základní části FORTUNA:LIGY
Upřesnění k utkání 27. kola FORTUNA:LIGYUpřesnění k utkání 27. kola FORTUNA:LIGY
| 18.03.2019
Série výher u konce. Hanáci padli na LetnéSérie výher u konce. Hanáci padli na Letné
| 16.03.2019
Proti Spartě nastoupíme v této sestavěProti Spartě nastoupíme v této sestavě
25. kolo: A tým míří na Letnou25. kolo: A tým míří na Letnou
| 15.03.2019
Na Spartě nás nečeká nic lehkého, řekl ChvátalNa Spartě nás nečeká nic lehkého, řekl Chvátal
| 14.03.2019
Václav Jemelka mezi náhradníky pro utkání české reprezentaceVáclav Jemelka mezi náhradníky pro utkání české reprezentace