V Hradci Králové Sigma prohrála

08.04.2003 / A tým

V Hradci Králové Sigma prohrála Fotbalisté SK Sigma Olomouc po pěti zápasech prohráli. Na tom by ještě nebylo nic tak hrozného. Možná ani na porážce na hřišti beznadějně posledního Hradce Králové. Mnohem horší je, že Sigma, především v prvním poločase, hrála přesně to, co ve zpackané podzimní části. Tedy vůbec nic. Hanáci sice dali jedenáct minut před koncem branku z přímého kopu, ale jinak směrem dopředu nevymysleli nic. A když dvakrát naopak sami inkasovali, nemohli pomýšlet na body. Hradec Králové - SK Sigma Olomouc 2:1 (2:0) Sigma začala v Hradci hodně špatně. V 1. minutě domácí z trestného kopu ještě nic nevytěžili, ale po šedesáti sekundách se Vaniak po Klapkově hlavičce natahoval marně. Sice míč vyrazil do břevna, ale branka platila. Ani to Sigmu ale neprobralo z letargie, před hradeckou branku se hosté prakticky nedostávali. Ve 28. minutě přišel další centr domácích a po hlavičce Krmaše už Sigma prohrávala o dva. Pak trenér Petr Uličný přeskupil složení svého týmu. Roman Hubník se stáhl do středu obrany k Rozehnalovi, Kučera šel na kraj místo Zbožínka, který pracoval ve středu pole s Kováčem. Tím byla snaha domácích o protiútoky eliminována, ale směrem dopředu se Hanákům pořád nedařilo nic. Do druhé půlky nenastoupili v dresu hostí Urbánek a Caha, místo nich poslal do hry kouč Uličný Tumu s J. Černým. Sigma hrála na tři útočníky, vpředu operovali Tuma s Reiterem a hned za nimi Siegl. Hosté sice měli v celém druhé poločase územní převahu, jenže hráli jen po velké vápno. K první, a poslední, kloudné střele mezi tyče se dostali až v 79. minutě. To z přímého kopu málem roztrhl síť v šibenici Siegl. V závěrečných minutách se Sigma snažila o zázrak, ale na Hradecké, odkopávající od své šestnáctky, už přelstít nedokázali. Branky: 2. Klapka, 28. Krmaš - 79. Siegl. Rozhodčí: Beneš - Kašný, Pustka. ŽK:T. Kučera, Breda - Zbožínek, Špiláček. Diváci: 1360. Hradec Králové: Podhajský - Kubeš, Zemánek, Lukáš, Pilný - Breda, Bouška (86. Kalousek), Krmaš, Šmarda - Klapka, T. Kučera (57. Šebek, 80. Rolko). Trenér Leoš Kalvoda. Sigma:Vaniak - Zbožínek, Rozehnal, R. Kučera, Caha (46. Tuma) - Urbánek (46. J. Černý), Kováč, R. Hubník, Vlček (70. Špiláček) - Reiter, Siegl. Trenér Petr Uličný.) Olomoucký den, 7. dubna 2003