Aktuality

V neděli Sigma proti Dynamu

17.04.2009 / A tým

Bude pokračovat vítězná série SK Sigma Olomouc? Fandové hanáckého týmu věří, že ano. Sigma naplno bodovalo ve třech zápasech v řadě, čtvrté vítězství by velmi ráda přidala i v zápase 24. kola Gambrinus ligy proti Českým Budějovicím. Utkání se hraje na Andrově stadionu s výkopem v 17.00. Sigma získala na Žižkově tři body. Jednoduché to ovšem nebylo. „Nás před utkání postihla hodně velká řada absencí. Postupně z týmu vypadlo několik hráčů, další byli na reprezentační akci. Museli jsme s sebou vzít dva dorostence. Ale jsem obrovsky rád, že kluci těžký zápas ubojovali, zvládli to a vezeme tak domů tři body,“ řekl trenér SK Sigma Olomouc Zdeněk Psotka. „První poločas, to mělo trošku fotbalovou kvalitu, ve druhém to bylo hodně o srdíčku, o bránění. Žižkov nás potom v závěru přitlačil, měl tam několik nebezpečných centrů. Jsem rád, že se nám povedlo získat tři plusové body,“ podotkl Psotka. Brazilec Daniel Rossi přihrávkou na gól znovu ukázal své kvality, navíc k tomu nyní přidal krásnou střelu z přímého kopu, která byla vítěznou brankou. „Těší nás, že se znovu prosadil. Snaží se být ofenzivní, je to pro nás obrovský přínos. Je to poctivý hráč směrem dozadu, ale má i konstrukci do ofenzivy,“ řekl Psotka. Naposledy minulou neděli na Žižkově chybělo v našem týmu osm hráčů, z toho čtyři ze základní sestavy. Budou na České Budějovice nachystaní? „Uvidíme. Věřím, že většina z nich bude připravená. Rozhodneme se podle aktuálního stavu,“ řekl Psotka. Některých hráčů se to ovšem netýká. Nastoupit nemůže Laco Onofrej, který se chystá na operaci, v jednozápasovém trestu za čtyři žluté karty je útočník Michal Ordoš. České Budějovice jsou soupeřem, který na Andrově stadionu tradičně velmi vzdoruje, zápasy s nimi nejsou nikdy jednoduché. „Je to mužstvo, které má velké srdce. Je o bojovnosti, je dlouho pohromadě, má vynikající standardní situace. My hrajeme doma, budeme se koncentrovat na naši hru. Nic jiného než tři body se od nás neočekává,“ řekl Psotka. Statistiky Statistika vzájemných utkání je velice vyrovnaná. Oba soupeři se utkali 25x, 8x se radovalo Dynamo, 8x byla výsledkem remíza a 9x zvítězila Sigma. Pokud zahrneme do počtů pouze utkání na Andrově stadionu tak zjistíme, že Dynamo v Olomouci ještě v samostatné lize nevyhrálo, 5krát byla výsledkem remíza a 7krát z 12 utkání vyhrála Sigma při skóre 18:7. Podzimní utkání v Budějovicích 19. 10. 2008 Dynamo České Budějovice - SK Sigma Olomouc 1-1 (0-1) Branky: 88. Mezlík - 18. Melinho (pen.) Diváci: 2665 Sestavy Budějovice: Kučera - Laurinc (40. Hudson), Horejš, Hunal, Leština (81. Stráský ) - Benát, Hílek, Homoláč, Šíma - Svátek (73. Mezlík), Sedláček Sigma: Drobisz - Škerle (46. Šuškavčevič), Hudec, Komárek, Onofrej - Janotka, Kaščák, Rossi, Hořava (59. Kazár) - Hubník, Melinho Poslední utkání v Olomouci 30. kolo 17. 5. 2008 SK Sigma Olomouc – Dynamo České Budějovice 1:0 Branka: 69. Schulmeister Rozhodčí: Matějek – Kordula, Lakomý ŽK: 87. Mrkvička (České Budějovice) Diváci: 2 916 Sestavy: Olomouc: Drobisz – Randa (62. Jindřišek), Heidenreich (80. Kazár), Škerle, Hudec – Kaščák (52. Rýdel), Onofrej, Melinho, Bajer, Janotka – Schulmeister. Trenér: Fryš České Budějovice: Kučera – Horejš, Homoláč, Žižka, Peroutka (80. Dolejš) – Hílek, Mezlík, Plocek, Vozábal – Svátek, Ondrášek (36. Mrkvička). Trenér: Straka Partnerem utkání je CENTRUM BABYLON LIBEREC. Jeden z Vás získá od tohoto partnera poukázku na ubytování a služby v čtyřhvězdičkovém hotelu Babylon pro jednu či dvě osoby ve dvoulůžkovém pokoji na jednu noc. Součástí je vstup do Aquaparku, Lunaparku a interaktivního centra poznávání. Druhý vylosovaný výherce se může těšit na poukázku do WELLNESS centra v hodnotě 550,- Kč na jednorázový vstup pro dvě osoby a třetí potom získá poukázku do Aquaparku centra v hodnotě 290,- Kč na jednorázový vstup pro dvě osoby. Podrobnosti najdete na www.BabylonLiberec.cz . Fotbal INFO - čerstvé, můžete zakoupit již nyní ve Fanshopu Nenechte si ujít nové Fotbal INFO, ve kterém najdete velice zajímavý rozhovor v rubrice Hrával jsem za Sigmu, tentokrát s autorem první branky Sigmy v lize Jiřím Navrátilem. 11 otázek je připraveno pro Daniela Rossiho, rozhovor s trenérem Zdeňkem Psotkou, plakát - Jakub Heidenreich a samozřejmě výsledkový servis. Počasí – pokud v Olomouci zaprší, tak v pátek odpoledne! Srážky se v Olomouci vyskytnou pouze v pátek odpoledne, mezi 14 a 18 hodinou. Během víkendových dní by pršet nemělo a v neděli určitě ne! Teplota během utkání bude klesat z 14 až k 8 stupňům, vítr bude proměnlivý do 4 m/s a můžeme očekávat nějaký ten mrak na obloze. Také v neděli je pro vás připravena řada soutěží! I při utkání se Slávií byl pro diváky připraven bohatý doprovodný program. Tak je tomu na Andrově stadionu dobrým zvykem. Také tentokrát je tu pro diváky šance, odnést si z fotbalu něco víc, než „jen“kvalitní sportovní zážitek. Jak jste si vedli při soutěžích minule? Jak tomu bude dnes? Přejeme vám při losování a v poločasovém kopání hodně štěstí. Kdo z vás šel před utkáním kolem naší klubové prodejny, mohl se zúčastnit „kvalifikace“s naším mediálním partnerem RÁDIEM HANÁ. Malá branka a v ní otvory, správně mířit, vyplnit lístek a odpovědět na jednoduchou otázku. Moderátor Lukáš Kobza sečetl body a dva nejlepší si i dnes o poločase půjdou kopnout o 1000, 10000, nebo 50000 Kč s OLOMOUCKÝM DENÍKEM. Šance vyhrát finanční hotovost je o přestávce opravdu velká. Každý soutěžící má dva pokusy ze středu pokutového území a překážkou je „pouze hráčská zeď“. Při utkání se Slávií prošel kvalifikací vítězně Jakub Brančík z Olomouce a Ladislav Baloun z Těšetic. Kuba byl druhým pokusem velice blízko tisícovky. Pouze tyč byla proti! Pro oba tak byly připraveny „pouze“ upomínkové předměty od našeho klubu a obou mediálních partnerů. Před utkáním voláme dvěma vylosovaným členům Věrnostního programu SK Sigma Olomouc. Pro ty je připraveno kopání, o hodnotné ceny se společností ELECTRO WORLD. Vylosováni byli Jan Čep z Olomouce a Stanislav Lagron z Chomoutova. Ani jeden se však netrefil a tak si oba odnesli „jen“ repliku míče ADIDAS FINALE SPORTIVO MS, klubové suvenýry a dárky od našich mediálních partnerů. Partner našeho klubu agentura GEMARE AGENCY (www.gemareagency.cz), předvedla v poločase další atrakci ze své stáje. Tentokrát to byl brankář. Sportovní atrakce nejen pro „špílmachry“. Na netradičním fotbalovém terči se sedmi otvory si můžete otestovat svou techniku. Ve druhém poločase losujeme dvě výherní čísla zápasového bulletinu Fotbal INFO, která najdete na titulní straně vpravo nahoře. Pro dva vylosované byla připravena poukázka ke konzumaci do jedné z restaurací sítě PAVLÍK GROUP. O výhru se přihlásil pan Kubeček z Olomouce. Dnešní správná čísla Fotbal INFO vám přinesou poukázky v hodnotě 444,- Kč do kavárny Mahler. Výhru si můžete vyzvednout v restauraci Gól, ihned po utkání. Během utkání tipujete formou SMS zpráv nejlepšího hráče utkání. Z došlých odpovědí vylosujeme tři z Vás, pro které je připravena poukázka v hodnotě 300,-Kč do HERNY SPORTBARU SIGMA na Lazecké ulici. Výhru si tentokrát ve Fanshopu nikdo nevyzvedl. Dnešní výherci budou informováni SMS zprávou ze stejného čísla. Výhru si pak vyzvednou v naší klubové prodejně. Dle Vašich hlasů na náš soutěžní telefon 721 101 351 určíme nejlepšího hráče utkání, se kterým půjdou dva členové Věrnostního programu slavící v den utkání narozeniny na večeři do restaurace BLUES ROCK CAFÉ. Jako hráče ligového utkání se Slávií jste určili Davida Kobylíka, druhý v pořadí byl Petr Drobisz. Oba však již na večeři s fanoušky byli a tak byl na řadě třetí dle vašich hlasů a tím se stal kapitán Marek Kaščák. Ten pozval v úterý 14. dubna na večeři Michala Zápecu a Jiřího Brücknera (oba z Olomouce). Jak jim chutnalo, můžete shlédnout v multimédiích na www.sigmafotbal.cz .A tým - další aktuality:

Sigma hlásí novou posilu, přichází útočník Ismar TandirSigma hlásí novou posilu, přichází útočník Ismar Tandir
| 17.07.2019
2. kolo: V sobotu Sigmu čeká derby se Zlínem2. kolo: V sobotu Sigmu čeká derby se Zlínem
| 17.07.2019
Záložník Zmrzlý si připsal první ligový startZáložník Zmrzlý si připsal první ligový start
| 15.07.2019
Ohlasy: FC Viktoria Plzeň - SK Sigma OlomoucOhlasy: FC Viktoria Plzeň - SK Sigma Olomouc
| 14.07.2019
Sigmě se start ligy nepodařil. Plzni podlehla 1:3Sigmě se start ligy nepodařil. Plzni podlehla 1:3
| 13.07.2019
Sestava SK Sigma proti PlzniSestava SK Sigma proti Plzni
| 13.07.2019
Začíná liga! Sigma hraje v PlzniZačíná liga! Sigma hraje v Plzni
| 12.07.2019
Fotogalerie: Sigma na Horním náměstíFotogalerie: Sigma na Horním náměstí
| 11.07.2019
Olomoucké Horní náměstí hostilo tiskovou konferenci SigmyOlomoucké Horní náměstí hostilo tiskovou konferenci Sigmy
| 11.07.2019
Startuje předprodej na první domácí zápas v nové sezóněStartuje předprodej na první domácí zápas v nové sezóně
| 10.07.2019OLTV.cz
TravelSlevy.cz
Rádio Haná