V pohárové odvetě neměla Sigma štěstí

07.09.2002 / A tým

V pohárové odvetě neměla Sigma štěstí Stadion Koševo v Sarajevu byl včera večer dějištěm odvetného utkání předkola Poháru UEFA mezi místním FK a Sigmou Olomouc. Ta měla z prvního střetnutí náskok za výhru 2:1. Výhrou domácích ve stejném poměru skončila i odveta. A tak došlo na prodloužení. Ani v tom se nerozhodlo. O postupujícím rozhodovaly penalty a v těch byli šťastnější Bosňané. Sarajevo - SK Sigma Olomouc 2:1 (0:1), 5:3 na pen. Sigma začala před poloprázdným hledištěm velmi dobře. Ve 4. minutě moc nechybělo k úspěšnému zakončení Putíkovi. V 9. minutě se na hranici velkého vápna uvolnil Putík a podél vybíhajícího brankáře Kraka poslal balón do prázdné kasy. Sarajevo odpovědělo ve 12. minutě, ale hlavička Zukiče nemohla Vaniaka ohrozit. Sigma s uklidňujícím náskokem v zádech držela snaživé domácí na distanc. Ti měli první šanci ve 33. minutě. Brankář Vaniak ovšem při hlavičce Smjěčanina pod břevno předvedl excelentní zákrok. Po dvou minutách mělo Sarajevo velké štěstí. Po přímém kopu zleva hlavičkoval totiž na zadní tyči Reiter. Trefil ale pouze nohu padajícího gólmana. V samotném závěru se už už chystal k zakončení ve vyložené pozici Urbánek, ale vracející se Krupinac mu míč čistě vypíchl. Také druhý poločas začala Sigma dobře, ale po trestném kopu zprava osamocený Rozehnal netrefil. V 53. minutě bylo vyrovnáno. Bašičův centr sice odhlavičkoval Kováč, ale Cahu přetlačil Obuča a křížnou střelou skóroval. Pak Sarajevo Sigmu přimáčklo, ale Hanáci odolávali. Velkou šanci propásl v 72. minutě Reiter, jehož hlavičku Krak vyrazil a olomoucký útočník namířil dorážku vedle. V 79. minutě si zaběhl do možná ofsajdové pozice Osmanhodžič a dal na 2:1. Když pak Kováč po přímém kopu hlavou těsně přestřelil, došlo na prodloužení. Protože ani prodloužení nepřineslo rozuzlení, musely o postupujícím rozhodnout penalty. V těch byli domácí bezchybní, zatímco hned první olomouckou opřel Caha jenom do břevna. Branky: 53. Obuča, 79. Osmanhodžič - 9. Putík. Rozhodčí: Tjumin - Lukašin, Volnin (všichni Rusko). ŽK: Berberovič, Krupinac - Caha, Krajčovič. Diváci: 18 000. Sarajevo: Krak - Berberovič (102. Dudo), Mirvič, Zukič, Krupinac - Pelak, Osmanhodžič, Ihtijarevič, Bašič - Smječanin (46. Kurto), Obuča. trenér Husref Musemič. Sigma: Vaniak - Kováč, Rozehnal, Kučera, Caha - Špiláček, Siegl (74. Krajčovič), Martins Ekwueme, Urbánek - Reiter, Putík (34. Vlček, 83. P. Ekwueme). Trenér Bohumil Páník. Olomoucký den, 30. srpna 2002