V posledním přípravném utkání Sigma prohrála

19.02.2005 / A tým

K poslednímu přípravnému utkání před startem jarní části ligy, kerý prvoligový SK Sigma Olomouc zahájí na pražské Slavii, si olomoucký tým pozval Slavii hanáckou. Brankou v závěru utkání domácí podlehli "sešívaným" hostům 0-1. Utkání se mělo odehrát jako generálka na přírodní trávě Androva stadionu. Vzhledem ke klimatickým podmínkám panujícím v našem kraji, nedošlo však ani na náhradní variantu s přírodní trávou v nedalekých Slatinicích. Hráči se tak nakonec museli spokojit s umělým trávníkem 3. generace. Slávistický pozorovatel se však nenechal ošálit a na utkání dorazil včas. V prvním poločase měli domácí hráči převahu, branky se však po několika slibných šancí nedočkali. Před brankářem Zlámalem se postupně objevili osamoceni Michal Hubník, jehož váhání přineslo pouze střelu mířící mimo branku, David Kobylík, jenž pro změnu trefil pouze brankáře a Luboš Reiter, který hlavičkoval těsně vedle branky hostů. Do druhého poločasu nastoupil tým v obměněné sestavě, ale ani Babnič ani Bednář, kteří nahradili své neplodné předchůdce Reitera s Michalem Hubníkem, se do střelecké listiny nezapsali. Po rohovém kopu měl blízkou k brance Roman Hubník, hlavou však mířil těsně nad břevno. Aktivitou se však prezentovali i hosté. Plod v podobě vstřelené branky jim padl k nohám v 82. minutě, kdy perfektně kopnutá standardní situace bývalého olomouckého hráče Aleše Ryšky propadla až za záda Martina Vaniaka. V závěrečné minutě utkání mohl alespoň srovnat Babnič, v dobré střelecké pozici však špatně trefil míč a ten skončil vedle levé tyče.