V repre pauze rally a Sigma Tour

01.09.2011 / A tým

Tento víkend má fotbalová Gambrinus liga volný, je reprezentační přestávka. Tým SK Sigma Olomouc hrál ve středu pohárový duel v Jihlavě, tam jsme vybojovali po výhře 2:1 postup. Svěřence trenéra Zdeňka Psotky čekají do dalšího pokračování ligy jen tréninkové jednotky, žádný přípravný zápas si Modrá lavina nesjednala. „S Plzní hrajeme doma už v pátek,“ vysvětlil kouč Zdeněk Psotka. Jeho tým čekají v sobotu 3. září dvě akce, kterých se můžou zúčastnit i fanoušci SK Sigma. Prvoligoví fotbalisté vyrazí na Handicap Rally, pak je ještě čeká další pokračování Sigma Tour, tentokrát na stadionu FK Nové Sady. Už před utkáním v Jihlavě jste říkal, že Vysočina je nebezpečný soupeř. Samotný pohárový duel to jen potvrdil. Jednoznačně se potvrdilo, že Jihlava je velmi dobré mužstvo velmi dobrých individualit. Útočníci Tecl, Mešanovič, Sedláček, i mladý Kučera uprostřed zálohy jsou velmi kreativní a velmi dobří hráči. Jihlava, myslím si, potvrdila, že má kádr na to, aby hrála první ligu. Neobával jste se trošku o postup po prvním poločase, po kterém jste prohrávali? Samozřejmě. Jihlava měla v prvních dvaceti minutách víc odražených míčů, více střel zpoza pokutového území. My jsme měli dva šance, když šli Tomáš Hořava a Honza Navrátil sami na brankáře, které jsme neproměnili. Pak jsme prohrávali po dobré akci Jihlavy. Potom jsme zvýšili tempo a věřili, že když v takovém tempu budeme pokračovat, tak druhý poločas bude vypadat tak, jak vypadal. Že budeme držet míč, budeme aktivnější a soupeř s námi tu hru fyzicky nevydrží. Výrazně se prosadil Marek Heinz. Znovu se ukázalo, jak je kvalitní a důležitý hráč? Předvedl v tom utkání excelentní výkon. Byl skoro u všech míčů a přihrávek, ze kterých jsme ohrozili branku, sám gól dal velmi dobrým způsobem. Bylo vidět, že má nadstandardní řešení, pracoval i dozadu, takže jsme s ním spokojeni na sto procent. Jaký program budete mít v reprezentační přestávce? Je v plánu nějaký přípravný zápas nebo budete pouze trénovat? Ne, přípravný zápas sjednaný nemáme. S Plzní hrajeme doma už příští pátek. Někteří hráči se budou soustředit na béčko, za které půjdou v sobotu hrát v Břeclavi, jinak budeme trénovat. V sobotu máme na programu dvě akce, na stadionu FK Nové Sady máme veřejný trénink s dětmi, je to součást slavnostního otevření dvou hřišť s umělým povrchem, druhou akcí je Handicap Rally na atletickém stadionu Lokomotivy. Šála - Jeden tým, jedna rodina