Vaďurovi premiéra vyšla na tři body

29.10.2001 / A tým

Vaďurovi premiéra vyšla na tři body Premiéra na lavičce SK Sigma Olomouc trenéru Jiřímu Vaďurovi vyšla. Jeho tým zvítězil v Drnovicích brankou Muchy čtyři minuty před koncem a odlepil se z předposledního místa. Drnovice - Sigma Olomouc 0:1 (0:0) Úvodní minuty utkání hostům vyšly. Navíc byli to oni, kdo měl první čistou šanci. Ve 13. minutě si Kobylík narazil míč s Vlčkem, vběhl do vápna, ale jeho rána skončila jenom na levé tyčce. Drnovice odpověděly nepřesnou střelou Zemánka. Ve 29. minutě zatočil míč do vápna Urbánek, Reiter hlavičkoval těsně vedle. Stejný osud potkal hlavičku Tumy na druhé straně. Ve 38. minutě měla Sigma další čistou. Reiter poslal do vápna Vlčka, jenže ten trefil vybíhajícího Skácela. Vzápětí šli čtyři hráči Sigmy na dva domácí, ale slibnou akci zakončil ukvapenou střelou vedle Vlček. Pět minut před pauzou poslal Kobylík do další šance Vlčka, ale ten propásl vhodnou chvíli ke střele, trefil jen obránce. Druhou půlku zahájily Drnovice aktivněji. Ve 48. minutě zlikvidoval brankář Vaniak tutovku Zemánkovi. Po třech minutách si poradil i s ranou Němce. V 59. minutě vrátil Gába Kotrysův centr před bránu, ale Reitrova střela šla vedle. Totéž předvedl na opačné straně v 70. minutě hlavou Zemánek. Pak už se domácí k ničemu nedostali. V 80. minutě protáhla brankáře Skácel Urbánkova bomba za dvaceti metrů. Po dvou minutách těsně minul rovněž ranou zdálky Siegl. V 86. minutě načechral zprava míč do vápna Vlček a nabíhající Mucha zařídil Sigmě tři body. Výhru mohl jistit v poslední minutě Reiter, Urbánkův centr ale poslal ve skluzu těsně vedle. Branka: 86. Mucha. Rozhodčí: Liba - Tulinger, Petřík. ŽK: Brabec - Gába, Špiláček. Diváků: 3712. Drnovice: Skácel - Semeník (64. Gibala) - Formánek, E. Brabec - Randa, Zavadil, Sninský (89. Vorlický), Němec, Čáp - Zemánek, Tuma. Trenér Karel Jarůšek. Olomouc: Vaniak - Špiláček, Rozehnal, Kučera, Kotrys - Kobylík (54. Siegl), J. Mucha, Gába (83. Zdráhal), Urbánek - Vlček, Reiter. Trenér Jiří Vaďura. Olomoucký den, 29. 10. 2001