Vaniak pomohl juniorce k první výhře jara

01.05.2002 / A tým

Vaniak pomohl juniorce k první výhře jara S trumfovým esem vyrukovala na LeRK Prostějov naše juniorka ve 24. druholigovém kole. V týmu olomouckých fotbalistů nastoupil v Prostějově brankář české reprezentace Martin Vaniak. Vaniakem dirigovaná obrana neinkasovala a když Hudec zakončil své sólo přes půlku hřiště přesnou trefou, mohlo béčko Sigmy slavit první jarní vítězství. LeRK Prostějov - Sigma B 0:1 (0:0) V prvním poločase derby diváci marně čekali na vyloženou šanci. Juniorka po pětibrankovém přídělu od Zlína z předchozího zápasu především pozorně bránila. Hodně tomu pomáhal i brankář Martin Vaniak, který dobře dirigoval mladou obranu před sebou. Ve druhém poločase už hosté přece jen začali domácí více zlobit. V 63. minutě nasadil k padesáti metrovému sólu Hudec, obešel pětici protihráčů a dal rozhodující gól utkání. V 76. minutě mohl zvýšit Štrbík. Po přihrávce Vyskočila šel sám na bránu, ale gólman Bureš včas vyběhl a jeho střelu vyrazil na roh. Ve zbytku utkání se LeRK snažil alespoň o vyrovnání, ale defenzíva hostí mu nic vážnějšího nedovolila. "Především v prvním poločase to byl průměrný druholigový zápas.Přijeli jsme s defenzivní taktikou, kterou podpořil výborný Martin Vaniak. Touto cestou bych mu chtěl poděkovat za to, že nám přišel pomoci. Ve druhém poločase už jsme více vysunuli presink a vytvořili si tři šance. Jednu z nich jsme dokázali proměnit. Za kolektivní výkon jsme si vítězství určitě zasloužili," řekl po utkání trenér naší juniorky Zdeněk Psotka. Branka: 63. Hudec. Rozhodčí: Čuřín. ŽK: Cigánek - Vyskočil, Zdráhal. Diváků: 685. Sigma B: Vaniak - Glos, Hudec, Gába, Škerle - Štrbík (90. Krpec), Mucha, Laštůvka, Ševela (84. Macháček) - Zdráhal, Vyskočil (88. Řehák). Trenér Zdeněk Psotka. www.sigmafotbal.cz, 29. dubna 2002