Varadi: Doufám, že to potvrdíme v Plzni

05.03.2012 / A tým

Hodně dlouho čekal tým SK Sigma Olomouc na výhru před vlastními fans. Před dnešním duelem proti Žižkovu (2:1), se to naposledy povedlo proti Teplicím 24. září (1:0). Obě utkání mají společného jmenovatele. Obě rozhodl útočník Adam Varadi. „Doufám, že do dalších zápasů to pomůže mě i týmu. A věřím, že budeme nyní získávat body a půjdeme nahoru,“ řekl Adam Varadi Pomohly vám ty dvě branky k tomu, abyste příště hrál v základní jedenáctce? To nevím, ani to není otázka pro mě. Ale mé sebedůvěře to určitě pomohlo. Vy jste vstoupil do zápasu jako střídající hráč až do druhé půle. To začala Sigma hrát trošku jinak. Začali jsme hrát trošku jinak, protože jsme věděli, že musíme dát gól. Věděli jsme, že když dáme první branku, že Viktorka to bude muset otevřít a snažit se hrát dopředu. To se vlastně vyplnilo. Škoda, že jsme si to pak zkomplikovali a dostali gól. Ale myslím si, že v závěru už jsme to v pohodě udrželi a nenechali si výhru vzít. Při tom prvním gólu docela dlouho trvalo, než jste míč poslal tam, kam měl. Tohle se mi stalo v prvním kole na Dukle. Tam mi skočil balón úplně stejně mezi nohy. Zaplať pánbůh, že jsem se ještě otočil a dorazil to. Ale už jsem si myslel, že to zase bude v … A ta druhá branka? Hlavička na zadní tyčku a gól (směje se). Bylo to trošku štěstí? Jasně. Ale musím se přiznat, že jsem to trošku chtěl, i když vždycky říkám, že to byla náhoda. Protože na první tyčku to dát, to bylo těžké. Tak jsem si řekl, že bych ho přeloboval. Že to tam spadlo od tyčky, to bylo potom štěstí. Diváci dvakrát viděli vaše oslavné salto. Obě branky jste dal po výborných přihrávkách. Ty přihrávky měly oči, šly přímo na mě. Tu od Šumáka jsem doklepával do prázdné branky, i když nadvakrát. Ta od Aldeho byla trošku těžší, že to tam spadlo, to bylo se štěstím. Výhra v těžkém zápase, kde šlo o šest bodů a vašemu soupeři vlastně možná o poslední naději, bude vzpruhou do dalších kol? Určitě ano. Doufám, že do dalších zápasů to pomůže mě i týmu. A věřím, že budeme nyní získávat body a půjdeme nahoru. Kromě dvou gólových akcí jste měli ještě dost těch, které šly dohrát efektivnější, třeba přečíslení pět na dva. Bylo to způsobeno tou nervozitou, že jste stále v tabulce dole? Myslím, že v tom ta nervozita hraje roli. Bylo to zahráváno narychlo, ukvapeně, chtěli jsme rychle dát góla, jenže se nám to nevedlo. I když jsme mohli dát na tři, čtyři nula a byl by úplně klid. Byl jste nejlepší střelec v přípravě. Bylo obtížné udržet si formu, když jste v prvních dvou kolech jara moc minut neodehrál? Bylo to těžší. Moc jsem nehrál. Ale dejme tomu, že mi forma vydržela a doufám, že vydrží i dál. Byl to hodně těžký zápas? Čekali jste, že to bude takové? Spíš vydřené body, žádná pohoda. Věděli jsme, jak hraje Viktorka, že to bude těžký zápas. Hlavně na domácím hřišti, kdy jsme museli potvrdit tři body z venku. A ukázalo se, že to nebylo nic jednoduchého. Ale dotáhli jsme to do tříbodového konce. Za první tři kola Sigma uhrála sedm bodů. Dá to týmu ten potřebný klid do dalších zápasů? Klid … Myslím, že nám to určitě pomůže a doufám, že to potvrdíme v Plzni. Hlavně ať se zlepšuje předváděná hra a získáváme body.

Jílek: Výhru výrazně kalí zranění Jana ŠtěrbyJílek: Výhru výrazně kalí zranění Jana Štěrby
| 26.09.2016
Sigma má další tři body, Chorý dvakrát skórovalSigma má další tři body, Chorý dvakrát skóroval
| 21.09.2016
První poločas je obrovské zklamání, řekl JílekPrvní poločas je obrovské zklamání, řekl Jílek