Varadi zařídil výhru nad Žižkovem

04.03.2012 / A tým

V devatenáctém kole Gambrinus ligy hostila Sigma Olomouc na svém stadionu poslední Viktorii Žižkov. Po dvou brankách Adama Varadiho vedli Hanáci o dvě branky. Hostům se podařilo jen snížit hlavičkou střídajícího Jurča. Před utkáním zástupci olomouckého klubu popřáli k narozeninám nynějšímu hráči Tomáši Janotkovi i legendě hanáckého celku Radku Drulákovi. Petr Uličný udělal jedinou změnu, když nahradil v sestavě Daniela Rossiho dvacetiletým Martinem Pospíšilem. Rossi v posledním utkání na Slovácku obdržel dvakrát žlutou kartu, byl vyloučen a musí si tak jeden zápas povinně odpočinout. Pro mladého Pospíšila to byl první start v základní jedenáctce. Taktické utkání přineslo první šanci v deváté minutě, kdy měl příležitost Michal Ordoš, který si zpracoval míč na prsa, vystřelit ale nestihl. O několik sekund později pálil v těžké pozici Marek Heinz, brankář Ticháček si ale s jeho pokusem poradil. Viktoriáni měli šanci ve třinácté minutě z přímého kopu. Vladan Milosavljev napálil míč těsně vedle horního rohu olomoucké branky. V jedenačtyřicáté minutě zahrál rukou v pokutovém území žižkovský Hílek. Píšťalka sudího zůstala ale němá. Ve stejné minutě měl další šanci Honza Schulmeister z přímého kopu, trefil ale jen žižkovskou zeď. O pár vteřin později tečoval těsně před brankářem Ticháčkem Martin Jirouš, ale míč v brance neskončil. Minutu před koncem poločasu vypracoval Jakub Podaný střeleckou pozici pro Martin Hálu, který ale ideální čas pro střelbu prováhal a napálil jen bránícího hráče soupeře. Do druhého poločasu udělal Petr Uličný dvě změny v sestavě, když v kabinách zůstali Jakub Podaný a Martin Jirouš. Na hřiště naopak vyběhli Adam Varadi a Honza Navrátil. Sigmu střídání povzbudila a ve dvaapadesáté minutě po rohovém kopu Michala Vepřeka propadl míč k Aleši Škerlemu, který vypálil tvrdou ránu mimo branku. V osmašedesáté minutě měla Sigma další příležitost, hlavičku Michala Vepřeka Ticháček vytěsnil, střela Heinze byla zablokována. O minutu později již Sigma vedla. Honza Schulmeister odcentroval z pravé strany, Adamu Varadimu se míč zamotal, přesto se dostal ke střele a překonal brankáře hostí. Za dalších pět minut přišla druhá branka. Po centru Aleše Škerleho hlavičkou usměrnil míč do sítě podruhé Adam Varadi. V jednaosmdesáté minutě dokázali hosté z ojedinělého útoku snížit nepříznivý stav. Po rohovém kopu hlavičkoval přesně k tyči náhradník Jurčo. Sigma vítězstvím 2:1 vybojovala důležité tři body a vzdaluje se sestupovému pásmu.
SK Sigma Olomouc - FK Viktoria Žižkov 2:1 (0:0) Branky: 70. Varadi (Schulmeister), 75. Varadi (Škerle) - 81. Jurčo. Rozhodčí: Ardeleánu - Moláček, Slavík. ŽK: Hála, Ordoš - Milosavljev, Hílek, Šťastný. Diváci: 5547. SK Sigma: Zlámal – Hála, Kučera "C", Škerle, Vepřek – Ordoš, Pospíšil, Heinz – Schulmeister (90. Koutný), Jirouš (46. Varadi), Podaný (46. Navrátil). Trenér: Uličný. Žižkov: Ticháček "C" – Slodowy, Bodeček, Kropík, Šťastný – Sivrič, Valenta, Sloboda (73. Jurčo), Hílek, Milosavljev (70. Kotyza) – Bálek. Střely na: 4:4 Střely vedle: 4:4 Rohy: 11:4 Fauly: 19:18 Ofsajdy: 1:3 Více fotografií z utkání najdete zde www.facebook.com/sksigmaolomouc