Vedeme dva nula a lidi nadávají, divil se Ordoš

21.10.2012 / A tým

Útočník Michal Ordoš vsítil první branku utkání proti Dukle, na druhou přihrával Honzovi Navrátilovi, zápas 11. kola jsme vyhráli 2:1. Ordži dal devátou branku v sezoně, ale po utkání byl i přes výhru hodně smutný. Zarmoutilo ho to, že někteří z diváků si dobrý fotbal a výtečné postavení v tabulce neužívají, ale stále hráčům nadávají. „Doma se nám hraje těžko, myslím, že by si část našeho publika měla sáhnout do svědomí,“ zlobil se po utkání útočník Michal Ordoš na některé jedince v ochozech, kteří i přes dobrý výkon a výtečné postavení v tabulce hráčům jen nadávají … Duklu jste doma zvládli, jaký to byl zápas? Myslím, že jsme to zvládli výborně. Kombinovali jsme, byli silní na balónu, bylo to dobré. Zápas jsme měli celkem pod kontrolou až do toho gólu, co nám trefil ze standardky. Ale to pětaosmdesáté minuty jsme jasně vládli na hřišti. Musím říct, že jsme hráli kombinačně velmi dobře. Kromě dvou vstřelených branek jste měli ještě dost dalších šancí. Mohlo to být tři čtyři nula nebo jedna. Ale také nejde pořád proměňovat všechno, musíme být rádi za to, že jsme vyhráli dva jedna. Dal jste první branku zápasu, byla to vaše devátá trefa v sezoně. O poločase jste říkal, že to bylo trošku se štěstím. Se štěstím byla až ta střela, brankář asi tipoval stranu nebo čekal, že to dám na zadní. Udělal jsem to v rychlosti, už jsem neměl moc na výběr nějak něco vymýšlet. Hlavně jsem chtěl trefit bránu, šlo mu to přes ruce, to bylo se štěstím. Ale to, jak jsme se tam dostali, že jsem naznačil a on mi tam projel, tak to bylo velmi povedené. Míč vám pPřiťukl Zdeněk Klesnil, tím vám vrátil ty přihrávky z Uničova. Přiťukl, ale ještě mi to dluží. Dal mi to pěkně, krásně. Jenom jsem čekal, až mi projede ten bek a snažil jsem se trefit bránu. Už vás začíná trošku zajímat tabulka střelců? Držíte se pořád velmi vysoko. Nezajímá mě to vůbec. Nemám z toho radost, když z toho někteří lidé nemají radost. Má z toho radost akorát kotel, to je všechno. Ale někteří lidé, co přijdou na hlavní tribunu a nadávají nám v pětaosmdesáté minutě? Nebo o poločase, kdy potřebujeme v pětačtyřicáté v klidu dohrát jedna nula … A naši stopeři si nahrávají a lidi pískají, to mi fakt nepřipadá normální. Přijde mi to, jako kdyby tady chodili dvacet let na Barcelonu … Diváci asi čekají, že budete neustále jezdit dopředu … To čekají. Ale my jsme nehráli dozadu, my jsme hráli dopředu! Každý balon jsme se snažili hrát dopředu. Ale pořád to nejde valit dopředu. Ježíšmarja, když je soupeř zformovaný, tak musíme chviličku kombinovat a otevřít si prostor. A ne, že si stopeři si třikrát vymění balon a lidi začnou pískat, když my vedeme dva nula … Kotli jsem byl poděkovat, ti byli výborní, těm půjdu poděkovat vždycky. Ale některým není za co … Spousty lidí se to dotkne, budou říkat, jak jsou velcí fanoušci. Ale ať se podívají vedle sebe, kdo to řve … V tabulce jste se dotáhli bodově na první příčku, je to příjemný pocit? Příjemné to pro nás je, ale pro některé ne … Když jsem to dneska viděl … Potvrdili jste výhru z Boleslavi, což se předtím nepovedlo, když jste s Brnem hráli nerozhodně. Věděli jsme, že to bude těžké utkání pro nás. Věděli jsme, že Dukla je dobrý kombinačně a na míči. Dobře jsme se na ně připravili, na jejich rozehrávku od stoperů, to mají vynikající. Trenér dobře nastavil taktiku a vyšlo to. Na druhou stranu musím říct, že jsme kvalitně drželi míč a oni s tím měli problémy.