Velytrend cup: U10 druhá

17.06.2009 / Sportovní třídy

Ostravský VELYTREND, pořádají FC Vítkovice, je pro přípravky, ročník narození 1999, vnímám jako neoficiální mistrovství republiky této kategorie. V sobotu 13. 6. se konal již jeho třetí ročník. U 10 vybojovala 2. místo na silně obsazeném turnaji v Ostravě. Jako již tradičně se tu sešla skvělá konkurence, i základní skupiny měly velice silné obsazení a žádná z nich nebyla lehká. Všechna utkání po celý den se hrála na 1 x 20minut. -Skupina A: Vítkovice A, Slovácko, SK Benešov, MŠK Žilina -Skupina B: Bohemians 1905, Marila Příbram, Brumov, Vítkovice B, -Skupina C: Baník Ostrava, ABC Bráník, Sparta Brno, Slavie Praha, -Skupina D: Sparta Praha, Frýdek Místek, Hradec Králové, Sigma Olomouc, Pozdější vývoj ukázal, že zvláště ve skupinách C a D se sešla velice silná mužstva. Díky losu náš tým na začátek čekal dvojzápas se Spartou a Hradcem a po krátké pouze i zápas s F. Místkem. Všechna tři utkání jsme však zvládli skvěle a s plným počtem 9 bodů jsme skupinu vyhráli a postoupili do finálové skupiny, kde nás se doprovodil Frýdek Místek se 4 body. Sigma–Sparta 1 : 0,Sigma–Hradec 2 : 1,Sigma–F. Místek 1:0 Všechna tři utkání jsme hráli pohledný fotbal a jen větší důraz a klid v koncovce nás připravily o výraznější vítězství. První dvě mužstva za skupin postupovala do finálové skupiny o 1 až 8 místo, mužstva na 3 a 4 místě hrála skupinu o 9 až 16 místo. V obou skupinách se hrálo systémem každý s každým a ve finálové skupině navíc i Velké finále mezi mužstvy na 1 a 2 místě této skupiny a Malé finále mezi mužstvy na 3 a 4 místě. Pak začala naše jízda Finálovou skupinou. Sigma – Baník Ostrava 1 : 1 Jediný soupeř na turnaji co nás přehrál v poli, a i když jsme dostali gól až pár vteřin před koncem, byla remíza pro nás spíše šťastná. Sigma – Bohemians 1905 1 : 0 Utkání s naší mírnou převahou se spravedlivým výsledkem Sigma – MŠK Žilina 2 : 0 Jasné vítězství, soupeř na naši branku ani nevystřelil Sigma – Slovácko 3 : 1 Jednoznačný vývoj a 3 branky v síti soupeře za pár minut, v závěru jsme drobátko polevili a inkasovali branku. Sigma – Marila Příbram 1 : 0 Obrovský tlak po celý zápas jsme korunovali brankou a zaslouženě vyhráli Sigma – Slavie Praha Před tímto posledním utkáním Finálové skupiny, bylo jasné, že vyhrajeme skupinu a Slavie skončí druhá, a tak po rozumné dohodě s pořadateli se utkání nehrálo a hrálo se rovnou Velké finále. I tak jsme za jeden den odehráli 9 utkání po 20 minutách. Velké finále Sigma – Slavie Praha 1 : 2 Náš komplex Slavie se opět projevil. V prvních minutách jsme hráli bázlivě a ustrašeně a po 10 minutách to bylo 0 : 2. V druhé polovině utkání se naše hra výrazně zlepšila, ale stačilo to bohužel jen na jeden gól v síti soupeře. Druhé místo na tomto turnaji je obrovským úspěchem našich malých a nadějných fotbalistů. Denis Gröger byl vyhlášen nejlepším brankářem turnaje. Konečné pořadí: 1. Slavie, 2. Sigma, 3. F. Místek, 4. Baník, 5. Slovácko, 6. Příbram, 7. Bohemians 1905, 8. MŠK Žilina,….. O tento úspěch a skvělou reprezentaci Sigmy se zasloužili: Skřebský, Zifčák, Spáčil, Nepožitek, Sláma, Neuer, Weigel, Hrabálek, Svoboda, Stoklasa, Furmánek, Kříž, Chytil, Galus, Al - Kuhali, Gröger

Tým SK Sigma U 15 skončil v hale pátýTým SK Sigma U 15 skončil v hale pátý
| 05.12.2016
Tým SK Sigma U 15 postoupil na halové fináleTým SK Sigma U 15 postoupil na halové finále