Aktuality

Víkend mládeže...gratulujeme U17

07.06.2010 / SCM

Aktualizováno 8.6. v 13.00 - Každé pondělí vám přinášíme výsledky mládežnických týmů našeho klubu, společně s postřehy trenérů a vedoucích jednotlivých mužstev. U19 - Se Slávií nerozhodně U18 – Poslední domácí utkání skončilo remízou. U17 - ZA PARÁDNÍ VÝKON, ODMĚNA V PODOBĚ TITULU ! U16 - Mistři neponechali nic náhodě a stále na jaře bez ztráty „kytičky“. U15 – Další vítězný zápas U14 - Po dobrém výkonu pouze remíza U13 – O výhře rozhodl první poločas. U12 – se v posledním mistrovském utkání sezóny „rouzloučila“ bez branek. U19 - Se Slávií nerozhodně V nadprůměrném utkání si soupeři rozdělili body za remízu 1:1. Hosté šli do vedení v prvním poločase po vyšachování domácí obrany, Sigma odpověděla dvacet minut před koncem střelou Jakubce . 27. kolo CDL U19 SK Sigma Olomouc – SK Slavia Praha 1:1 (0:1) Slavia přijela do Řepčína ve velmi silném složení se snahou hrát útočný, kombinační fotbal. A protože hlavní devízou domácích je také právě atraktivní herní projev, bylo k vidění utkání velmi vysoké úrovně. Úvodní pasáž patřila Sigmě, která se lépe pohybovala a měla více ze hry. Z převahy rezultoval ve 20.minutě pokutový kop za sražení Kostorka v pokutovém území. Pančochářův záměr však brankář Slavie vystihl a tak se stav neměnil. Ke změně skóre došlo o pět minut později, kdy šla do vedení Slavia. Hostující Kučera prošel domácí obranou a naservíroval míč Krasniqimu, pro kterého již nebyl problém doťuknout míč do prázdné brány – 0:1. Tento stav již vydržel do poločasové přestávky. Ve druhé půli se Sigma snažila od počátku o vyrovnání, ale slávistický brankář Malina svůj tým několikrát podržel. Největší šanci zmařil Nešickému, který stál po skvělé Šindelářově přihrávce brankáři tváří v tvář, úspěšný ale nebyl. Vyrovnání tak přišlo až v 71.minutě, kdy po kombinaci s Rolincem napřáhl z hranice velkého vápna střídající Jakubec a jeho střelu zastavila až síť branky Slavie – 1:1. Do konce utkání měli mírnou převahu hosté, ale na konečném výsledku se již nic nezměnilo. Utkání tedy skončilo spravedlivou remízou. V dalším kole zajíždí Sigma do Teplic. Utkání se hraje ve středu, 9.7. Branka: 71. Jakubec - 25. Krasniqi. Sestava: Karabina – Vavřík, Soušek (80.Zahradníček), Bednář (46.Alexa), Talián – Nešický, Šindelář (65.Jakubec), Bernard – Pančochář, Rolinc, Kostorek. Trenér: Mgr. Václav Jílek autor: Zdeněk Botek „U18“ – poslední domácí utkání skončilo remízou. Dorostenci kategorie U18 čekalo poslední jarní domácí utkání proti soupeři z Jihlavy. 29. kolo MSDL - starší dorost „U18“ Sigma Olomouc „B“ – Vysočina Jihlava „B“ 0:0 Za velkého horka se odehrálo na hřišti v Řepčíně předposlední kolo moravskoslezské dorostenecké ligy. Domácí Sigma v něm přivítala fyzicky velmi dobře připraveného soupeře z Jihlavy. Olomoučtí hráči se chtěli s fanoušky rozloučit vítězstvím a hned v 1. minutě nastřelil Koudelka tyč. Úvod byl jasně v režii našich mladíků, ale opakoval se obrázek celé jarní sezony. Sigma byla aktivní, soupeře fotbalově přehrávala, ale gól se vstřelit nepodařilo. Po úvodním tlaku měli dvě dobré šanci jihlavští hráči. Nejprve se vyznamenal brankář Reichl, když zasáhl proti hlavičkujícímu útočníkovi a další akci zakončili hosté mimo branku. Poté se dostali ke slovu opět Hanáci. Ale střely Koudelky a Jakubce mířily mimo. Těsně před poločasem se akrobatickými nůžkami pokoušel zakončit Kotůlek, ale střela skončila jen v náruči jihlavského gólmana. Do kabin se tedy šlo za stavu 0:0. Druhou polovinu utkání domácí začali trvalým náporem a gól visel ve vzduchu. V několika výborných šancích se objevili Koudelka, Složil, Kotůlek, Jakubec a Hradil. Bohužel ani po jejich akcích se nepodařilo rozvlnit síť. Ve velkém vedru síly docházeli na obou stranách a vyskytovaly se čím dál větší mezery v obranách obou týmů. Po jedné z brejkových akcí měl vedoucí branku na noze Benýšek. Bohužel opět bez gólu. Nakonec to ale mohli být hosté kdo se mohl radovat ze tří bodů. Ale po brejkové akci uhájil čisté konto skvělým zákrokem Reichl. Branku se tedy nepodařilo vstřelit ani jednomu týmu a utkání skončilo tak jak začalo - 0:0. V posledním jarním utkání zajíždí naši hráči do Opavy, která si už zajistila postup do celostátní dorostenecké ligy. Sestava: Reichl – Pecha, Hodis, Muller, Malý – Složil ( 63.Kuřil ), Jakubec, Kotůlek, Koudelka, Benýšek – Hradil ( 65.Globa ). Trenér: Staroba Lukáš. Autor: Jan Krajčovič – as. Trenéra TITUL PRO U 17 ZA PARÁDNÍ VÝKON, ODMĚNA V PODOBĚ TITULU ! V domácím prostředí pánové nezaváhali a zcela zaslouženě přehráli svého nejbližšího konkurenta v boji o celkové vítězství v soutěži 3 : 0! 28. kolo, CDL„U 17” Sigma – SK Slávia Praha 3 : 0 ( 2 : 0 ) V posledním domácím utkání nás čekal opravdu zdatný soupeř a podle postavení v tabulce také jediný sok v boji o titul. Hanáci vlétli do utkání na výbornou a z první vážné akce otevřel účet střelec týmu Adam Ševčík, když zužitkoval dlouhý míč za obranu od Svozila a trefil přesně mezi nohy padajícího brankáře hostí. Domácí i nadále ovládali hru a bylo jen škoda nevyužité další příležitosti Ševčíka. Hosté zahrozili po šanci Synka, kterou skvěle zlikvidoval domácí gólman Slaný. V další tutové šanci se ocitl znovu Ševčík, ale jeho střelu zastavil na brankové čáře jeden ze slávistických obránců. Aktivita olomouckých přinesla další úspěch po souhře mezi Svozilem a Zahradníčkem, který krásně vysunul Hrušáka, jenž zatáhl míč a předložil jej Faltovi zakončujícímu nechytatelně pod horní tyčku 2 : 0. V další obrovské šanci byl opět neúnavný Ševčík, který tentokrát pálil levačkou jen do tyče, proto se poločasový stav již nezměnil. Druhou půli začali aktivněji domácí hráči a po několika rohových kopech a střele Falty se snažili o navýšení svého náskoku. Hosté měli velkou příležitost ke snížení po šanci Zmrhala, jeho ránu reflexivně vyrazil Slaný a nepřipustil tím žádné komplikace v cestě za vítězstvím. A když po několika dalších šancích Ševčíka a zejména agilního Housky, sám druhý jmenovaný z blízka zvýšil na tříbrankový rozdíl, bylo o výsledku a mistrovi rozhodnuto! Do konce utkání se skóre již nezměnilo a Hanáci si v pohodě dokráčeli za titulem. „Úvod nám vyšel skvěle, a po zmařené šanci hostí, jsme velmi brzy dokázali navýšit vedení, což se ukázalo jako rozhodující moment celého utkání. Škoda některých dalších příležitostí, ale vážím si a chválím defenzivu, která udržela v čele se Slaným čisté konto. Díky nasazení a naší kvalitě zejména v útočné fázi jsme soupeře přehráli a zaslouženě získali vítězství nejen v tomto utkání.” Branky: 2. Ševčík Adam, 20. Falta, 71. Houska Sestava: Slaný – Svozil, Ješko, Štěrba, Můčka(k.) –Zahradníček ( 65. Schmidt ), Texl, Hrušák (75. Bača ), Houska, Falta ( 74. Zbraněk ) – Ševčík Adam ( 71. Globa ) Trenér: Ivo Gregovský Za celý tým Ivo Gregovský U16-Mistři neponechali nic náhodě a stále na jaře bez ztráty „kytičky“. 29. kolo MSDL-MD „U16“ SK Sigma Olomouc „B“ - FC VYSOČINA Jihlava„B“ 6:2 (4:1) Za krásného slunného počasí přivítali hráči SK Sigma Olomouc a. s. na svém hřišti hráče z Vysočiny a zachovali se jako správní hostitelé, když naložili hostům nadílku. Do magické hranice 100 vstřelených branek v soutěži zbývá domácím poslední trefa. Hned ve 2. minutě Vasiljev hodil z autu míč na Vránu, který z jedné míč přistrčil Studenému. Ten přízemním centrem našel Baču, který po zemi prostřelil hostujícího brankaře Jíchu. Ve 14. minutě se prosadili hosté. Po chybě stopera, který poslal nedůraznou malou domů, se zmocnil míče Klusák a odstřelil přízemní střelou vybíhajícího brankaře domácích Urbáška. Domácí opět přepli na vyšší tempo. V 18. minutě se prosadil Kabourek, kterému mezi stopery poslal míč Studený a ve skluzu Pedro jen míč zastavil. Následovala klička hostujícímu brankaři, po které již míč putoval do opuštěné branky. V 25. minutě se po centru Krátkého opět prosadil Kabourek, a centrovaný míč uklidil do branky podrážkou. Ve 28. minutě zahrozili hosté. Centrovaný míč uklízel do branky Pedro, ale Urbášek předvedl výborný zákrok, když míč vytěsnil na roh. O dvě minuty později udeřilo na druhé straně. Hlavica poslal míč za obranu hostů, kde jej pustil v souboji Bača pro rozběhnutého Krátkého. A ten po zemi míč uklidil mimo dosah vybíhajícího brankaře hostů. Ve 34. minutě poslal mezi stopery míč Vrána na nabíhajícího Kabourka, který však akci zakončil střelou do noh padajícího brankaře hostů. V 38. minutě zahráli hosté roh, který nedůsledně odvrátila domácí obrana před hostujícího hráče Pedra. Ten však z voleje jen provětral záda domácímu obránci Vytřísalovi. Ve druhém poločase se již utkání spíše dohrávalo. V 52. minutě zaběhl za obranu domácích Klusák, ale včasným vyběhnutím mu akci překazil domácí brankař Urbášek. V 61. minutě sklepl míč Vasiljev na Kabourka, který zakončil celou akci střelou po zemi na zadní tyč. Hostující brankař předvedl výborný zákrok a míč vytlačil na roh. Ten domácí hráči zahráli na krátko a centr od Bači se zastavil až v síti hostující branky. O minutu později se po zahrání přímého kopu od Studeného pomstil za naražená záda Vytřísal a tento centr hlavou usměrnil do branky hostů. V 78. minutě domácí opět svým nedůrazem umožnili hostům korigovat výsledek. Centr Petráše usměrnil hlavou do domácí branky Pokorný. V posledním kole letošního ročníku MSDL se představí hráči SK Sigma Olomouc, a. s. (mistři této ligy) na hřišti v Opavě, kde se v sobotu 12. června 2010 od 12:30 hod. utkají s domácím týmem. Branky: 18., 25. Kabourek, 2., 62. Bača, 30. Krátký, 63. Vytřísal Sestava: Urbášek - Machálek(68. Němeček), Vytřísal, Hlavica, Dawid - Bača (65. Pekař), Vrána (44. Richter), Studený, Vasiljev - Krátký (41. Kučera), Kabourek. Trenér: Mgr. Michal Coufal. Autor: Mgr. Libor Skopalík (asistent trenéra) „U15“ – Další vítězný zápas V 25. kole MSŽL přivítali žáci Sigmy na hřišti v Řepčíně mužstvo Karviné. Dvanáctý zápas na jaře byl zároveň i dvanácté vítězství v jedné řadě. 25.kolo MSŽL - starší „U15“ SK Sigma Olomouc – MFK Karviná 2 : 0 (1 : 0) Zasloužené vítězství starších žáků Sigmy proti soupeři, který podal bojovný a snaživý výkon. Skóre zápasu otevřel v 18. minutě hlavou Chorý po rohovém kopu Vichty . Druhou branku si vstřelily hosté sami. Hlavičku Řeháka usměrnil hostující obránce, ve snaze odkopnout míč, do vlastní branky. Branky: 18. Chorý, 37. vlastní Sestava : Neuer (36.Kopřiva), Řehák,, Ševčík, Baculák (46.Šteigl) , Lasovský (36.Dluhý-Smith), Bzirský, Vichta, Novák, Chorý , Danis (36.Kalvach),Kamený (41.Šulak) Trenér: Pavel Tököly U14 - PO DOBRÉM VÝKONU POUZE REMÍZA 16. kolo MSŽD „U 14“ SK Sigma Olomouc „B“ - 1.FC Přerov 1 - 1(1 -1) Zápas, ve kterém šlo soupeři o udržení v soutěži, začal podle toho. Hosté byli v začátku zápasu lepším týmem a také se mu v 5. min. podařilo skórovat. Střela z trestného kopu z levé strany skončila pod břevnem v naší síti. Pak si hosté vytvořili ještě jednu slibnou šanci, ale další branku už nedali.Po deseti minutách jsme převzali iniciativu my a začali hrát náš kombinační fotbal. Skórovat se nám podařilo ve 22.min po sólu Kubečka z obrany téměř přes celé hřiště, který posunul míč Kasalovi, ten Kotoučovi, který prostřelil brankáře hostí. Další naši šanci zastavila tyč, když se přes obranu hostí proháčkoval až před brankaře Weinlich. Druhý poločas pokračoval v naší réžii. Vytvořili jsme si několik slibných příležitostí ke vstřelení gólu. Nejnebezpečnější z nich byly střela Kasala po krásné kolmé nahrávce od Weinlicha, trefil brankaře a Zrníkův únik po levé straně a jeho nepřesná střela podél branky. Soupeř nás ohrozil ojedinělými brejky, skórovat se mu také nepodařilo, takže zápas skončil dělbou bodů Našim borcům za dnešní předvedený bojovný výkon patří pochvala. Branky: 22. Kotouč( Kasal) Sestava: Hora, Sikora (50. Zrník), Kubeček, Jura, Suchánek (56. Klobouček), Kasal, Weinlich, Kotůlek, Smrček, Šuba(40. Wisner), Kotouč. Trenér: Miloslav Novotný, Stanislav Skříček Autor: Jaroslav Kubeček „U13“ – O výhře rozhodl první poločas. 24. kolo MSŽL mladší „U13“ SK Sigma Olomouc – MFK OKD Karviná 3:1 (3:0) V posledním domácím zápase této sezóny jsme za horkého slunného počasí přivítali mužstvo z Karviné. Po delší odmlce se do sestavy vrátili zranění R.Vasiljev a J.Oulehla. O naší výhře jsme prakticky rozhodli v prvním poločase, kdy jsme v krátkém časovém sledu hned třikrát mířili mezi tyče branky soupeře. Ve 12. min. byl nedovoleně zastaven pronikající M.Surzyn, k volnému přímému kopu se postavil M.Matocha a vymetl z něj „pavučinku“ v levém rohu brankaře hostů. O 3 minuty později za hranicí velkého vápna střílel „navrátilec“ Oulehla a svojí tvrdou ranou zvýšil na 2:0. Třetím skórujícím byl R.Látal, který v 17. min. přesnou trefou nedal brankaři Karviné sebemenší šanci. V druhém poločase se nám střelecky již tak nedařilo a bohužel jsme se vrátili k obrazu hry z posledních zápasu, kdy jsme opět dokázali zahodit několik vyložených šancí. Navíc jsme v 51. min. chybovali v obraně, útočník hostujícího mužstva této příležitosti využil a snížil tak na konečných 3:1. V následujícím kole zajíždíme do Vítkovic, tak snad si ten poslední zápas MSŽL řádně užijeme. Branky: 12. Matocha, 15. Oulehla, 17. Látal Sestava: Kalina – Markovič, Lošťák, Oulehla, Milar, - Matocha, Spurný , Surzyn, Brhel - Barnet, Kuba-Látal, Marák, Sivanič, Doubrava, Vasiljev. Trenér: Ondřej Kalina, Roman Maňka. Autor: Jana Ambrozková „U12“ – se v posledním mistrovském utkání sezóny „rouzloučila“ bez branek. Ve 25. kole MSŽD Sigma remizovala s Přerovem. 25. kolo MSŽD „U12“ SK Sigma Olomouc – 1. FC Přerov 0:0 Vzhledem k přihlášenému turnaji v Želatovících (příští víkend) se Sigmáci loučili s MSŽD již tento víkend a příští bude pod taktovkou nově nastupujících žáků z ročníku 1999. Utkání se odehrávalo na umělé trávě za slunečného počasí. Zpočátku byla k vidění z obou stran zbrklá hra. Hosté působili útočnějším dojmem a domácí obrana měla plnou hlavu práce. Do konce poločasu se hra vyrovnala. Druhý poločas se hra přelévala ze strany na stranu, ale branky jsme se ani po závěrečném tlaku Sigmy nedočkali. Obě družstva se tak rozešla smírně po bodu. Základní sestava: Psotka – Kiška, Havlas, Takáč – Juriga, Kolomazník, Brázdil, Valouch – Žouželka, Kvapil, Polách. Střídali: Cybyk, Vician, Lýsek, Juráš, Zapletal. Trenér: Vojtěch Smolák Autor: Martin NeoralSCM - další aktuality:

U19 dnes odehrála se širším kádrem 3 přípravná utkáníU19 dnes odehrála se širším kádrem 3 přípravná utkání
| 29.05.2020
Týmy U19 a U17 se utkaly s Českými BudějovicemiTýmy U19 a U17 se utkaly s Českými Budějovicemi
| 09.03.2020
Tým U18 na soustředění v Maďarsku porazil KomárnoTým U18 na soustředění v Maďarsku porazil Komárno
| 03.03.2020
Sedmnáctka remizovala v KarvinéSedmnáctka remizovala v Karviné
| 02.03.2020
Devatenáctka vyhrála v Karviné na penaltyDevatenáctka vyhrála v Karviné na penalty
| 29.02.2020
Sedmnáctka prohrála v prvním jarním zápase s OpavouSedmnáctka prohrála v prvním jarním zápase s Opavou
| 23.02.2020
Devatenáctka vstoupila do jarní části sezóny výhrouDevatenáctka vstoupila do jarní části sezóny výhrou
| 22.02.2020
Na duel Sigmy se Spartou otevřena i tribuna Sever!Na duel Sigmy se Spartou otevřena i tribuna Sever!
| 22.02.2020
Trenér U17 Krajčovič: Příprava se nám povedlaTrenér U17 Krajčovič: Příprava se nám povedla
| 21.02.2020
Kouč U19 Janotka po přípravě: Věřím, že nastartujeme vítěznou šňůruKouč U19 Janotka po přípravě: Věřím, že nastartujeme vítěznou šňůru
| 19.02.2020OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná