Víkend mládeže SK Sigma

11.04.2011 / SCM

Od trenérů a vedoucích našich mládežnických týmů jsou tady víkendové postřehy z mistrovských utkání. U 19 – Zklamání na Slovácku U 18 – Na domácím hřišti bez zaváhání U 17 – Z Hradiště jen jeden bod U 16 – Zajímavé utkání s vítězným koncem U 15 – Hattrick Buchvaldka U 14 - Vysoká výhra se zrodila ve druhém poločase U 13 – Nepříjemný soupeře neodolal U 12 – Výhra přišla s větrem v zádech U 19 – Devatenáctka zklamala na Slovácku 21. kolo - Česká spořitelna 1. liga staršího dorostu Slovácko U 19 – SK Sigma Olomouc U 19 2:1 (1:0) Branky: 35. Jeleček, 59. (pen.) Kovář. - 85. (pen.) Rolinc. U 18 – Na domácím hřišti bez zaváhání 20. kolo MSDL - starší dorost U 18 SK Sigma Olomouc U 18 – Slovácko U 18 1:0 (0:0) Letos poprvé na hřišti v Řepčíně přivítali naši dorostenci tým Slovácka. S cílem udržet si první místo v tabulce a hlavně odehrát kvalitní utkání, vstupovali starší dorostenci do utkání se Slováckem. V úvodu poločasu se olomoučtí pouze zastřelovali a několikrát v dobrých pozicích minuli branku. Po levé straně dobře útočil agilní Můčka a připravoval svým spoluhráčům výborné šance, které ale zůstaly nevyužity. Po závaru před brankou Jihomoravanů efektně akrobaticky zakončoval Bednář. Poté se po standartních situacích dostali do zakončení Puškáč a Novotný, avšak také nemířili do černého. Poločas tedy skončil bez branek. Do druhého poločasu nastoupila dvojice nových hráčů Hrušák a Teplý. Druhý jmenovaný měl po svém nástupu hned několik gólových příležitostí. Vždy ale ztroskotal na pozorném brankáři, a jednou jej zastavilo břevno. Domácí mnohem lépe kombinovali a odměnou jim byly další šance. Po rozehraném přímém kopu Jakubce se na hranici šestnáctky opřel do míče Můčka a jeho bombu zastavila až třepetající se síť – 1:0. Další možnosti ke skórování měli Ševčík, Teplý nebo Novotný, po jehož lobu se míč zastavil na břevně. Hosté zahrozili po přímém kopu, ale Slaný se měl na pozoru. Borci v modrém si v klidu pohlídali konec utkání a v poněkud ospalém zápase zaslouženě vyhráli 1:0. „Byli jsme sice celé utkání nebezpečnější než soupeř a myslím, že i po zásluze vyhráli, ale zápas mi připadal bez tempa takový moc vláčný. Druhá půle byla o něco lepší a také jsme to potvrdili gólově. V příštích zápasech ale musíme předvést mnohem kvalitnější výkon,“ okomentoval lehce kriticky utkání trenér Lukáš Staroba. V dalším utkání zajíždí naši hráči netradičně už v pátek 15. 4. do Hlučína, který se netají postupovými ambicemi. Branky: 56. Můčka. SK Sigma U 18: Slaný – Globa (75. Vrána), Ješko, Muller, Můčka – Bednář (46. Teplý), Jakubec, Puškáč (46. Hrušák), Novotný, Texl – Ševčík (85. Zbraněk). Trenér Lukáš Staroba. Autor: Jan Krajčovič – as. trenéra U 17 – Remíza v Uherském Hradišti 21. kolo Slovácko U 17 – SK Sigma Olomouc U 17 2:2 (1:1) Branky: 19. Kübl, 51. Janečka – 40. a 49. Holub. U 16 - Zajímavé utkání s vítězným koncem pro domácí 20. kolo MSDL SK Sigma Olomouc U 16 – 1. FC Slovácko U 16 1:0 (0:0) Zajímavé utkání týmu z čela tabulky skončilo zaslouženým vítězstvím domácích o jedinou branku. I když byl průběh celého zápasu velmi ovlivňován silným větrem, bylo se nač dívat. Oba týmy dokázali vždy využít povětrnostní podmínky ve svůj prospěch a domácí zejména v druhém poločase zahrozili několikrát před hostující brankou. Zejména šance Žáka a Ševčíka volaly po otevření skóre. Utkání rozhodla parádní akce, kdy Šulák získal ve středu hřiště míč, potáhl jej na polovinu hostí, předal do strany Chorému, který našel na zadní tyči Žáka, pro kterého již nebyl problém hlavou skórovat. Hosté dostali obrovskou možnost ke srovnání v podobě pokutového kopu, ale domácí brankář Neuer zůstal ledově klidný a zneškodnil střelu Kozubíka. „Čekali jsme těžké utkání, díky velmi kvalitnímu soupeři a podmínkám, které panovaly. To se zajisté potvrdilo. Hosté své příležitosti nedokázali dohrávat, nám se to jedenkrát podařilo. Škoda dalších šancí, které by rozhodly dříve. Díky výbornému zákroku Neuera, jsme uhájili čisté konto a získali všechny body,“ řekl trenér SK Sigma U 16 Ivo Gregovský. V dalším kole se hráči Sigmy představí na domácím trávníku v neděli 24. dubna, kdy hostí tým Třince a to od 12.30 hod v Řepčíně. Branka: 58. Žák. ŽK: 12. Janečka, 36. Palička, 55. Ťok, 69. Rusňák, 71. Mikulec (všichni Slovácko). SK Sigma U 16: Neuer – Lasovský, Herynek, Ševčík O., Nedoma – Šulák, Baculák (60. Baláž), Žák (77. César), Novák (41. Kalvach), Dluhý-Smith (41. Stryk) - Chorý. Trenér Ivo Gregovský. Autor: za celý tým Libor Skopalík (as. tr.) U 15 - tři povinné body 15. kolo MSŽL - starší U 15 SK Sigma Olomouc U 15 – Slezský FC Opava 4:1 (1:1) V druhém jarním kole MSŽL přivítala Sigma na hřišti v Řepčíně hráče Opavy. První poločas příliš pohledný fotbal nepřinesl. Hru ovlivňoval velmi silný a nepříjemný vítr, který vyhovoval více bojovným hostům. Na první branku Sigma dlouho nečekala, v 8. minutě utkání prostrčil Stanečka míč Buchvaldkovi a ten vstřelil svou první mistrovskou branku v dresu Sigmy a bylo 1:0. O minutu později míč krásně potáhl Danis, před hranicí velkého vápna předal Stanečkovi, který opět našel Buchvaldka, ale jeho zakončení vytěsnil hostující brankář na rohový kop. Následný roh Sigmě přeci jen radost přinesl - rohový kop Buchvaldka hostující obrana odvrátila za hranici velkého vápna, kde si míč našel Kotůlek a perfektní střelou zajistil Sigmě vedení o dvě branky, 10. minuta – 2:0 pro Sigmu. Třetí branka domácích přišla ve 24. minutě, když Danis perfektní příhrou mezi hostující obranu vysunul Buchvaldka a Sigma uzavřela poločasové skóre na 3:0. Druhý poločas začala Sigma poklidně s vědomím tříbrankového náskoku a s větrem v zádech. V 55. minutě přidal čtvrtou branku utkání po rohovém kopu Stanečky Zavřel. V 56. minutě zvyšoval na 5:0 svou třetí brankou utkání Buchvaldek, kterému asistoval Vogl. V 61. minutě měl velkou šanci Danis, kterému přistrčil míč Buchvaldek, ale jeho střela skončila těsně nad. V téže minutě ale Sigma další gól přidala – po přízemním centru Opletala míč chytře pustil Buchvaldek a volný Zavřel se nemýlil. Sigma vedla 6:0. V 67. minutě byl blízko sedmé branky Sikora, ale jeho zakončení nebylo přesné. Poslední gól utkání přišel v 68. minutě, když Zavřel vysunul Danise a ten přízemní střelou k levé tyči stanovil konečný výsledek na 7:0 pro Sigmu. K dalšímu utkání naši chlapci zajíždí na horkou půdu Hlučína. Branky: 8., 24. a 56. Buchvaldek (Stanečka, Danis, Vogl), 10. Kotůlek (Buchvaldek), 55. A 61. Zavřel (Stanečka, Opletal), 68. Danis (Zavřel). SK Sigma U 15: Pastornický - Weinlich, Kotouč, Zavřel, Moric – Kotůlek, Danis, Kubeček, Stanečka – Buchvaldek, Zrník (Kováč O., Opletal, Sikora, Vogl, Machala, Hora). Trenér Pavel Tököly. Autor: Standa Skříček – asistent trenéra U 14 – Vysoká výhra, která se zrodila ve druhém poločase 15. kolo MSŽD - starší U 14 SK Sigma Olomouc U 14 - Bílovec 7:1 (0:0) V prvním jarním zápase hraném na hřišti v Řepčíně přivítali žáci Sigmy mužstvo Bílovce a v utkání zaslouženě vysoko zvítězili. Utkání, které bylo ovlivněno extremně silným větrem, mělo dva rozdílné poločasy. V prvním poločase se hostům dařilo za podpory silného větru držet opticky vyrovnané utkání. Ale do vyložených šancí se dostávali jen domácí hráči. Velké šance postupně neproměnili Kováč, Vogl a Kotouč. Druhý poločas byl už v režii domácího mužstva, když postupně zatížili konto hostujícího brankáře sedmi brankami. V poslední minutě se po chybě brankáře Kaliny podařilo hostujícímu mužstvu vstřelit branku, která dala zápasu závěrečnou podobu. Branky: 36. Olejníček (Spurný),41. Kotouč (Lošťák), 48. Kubeček (Boscato), 52. Kotouč (Boscato), 59. Spurný (Boscato), 62. Kováč (Síkora), 67. Boscato (Síkora). SK Sigma U 14: Hora, Štverák, Machala, Moric, Lošťák, Vogl, Spurný, Olejníček, Kováč, Síkora, Kotouč. Střídali: Boscato,Kubeček, Kalina. Trenéři: Jureček, Skříček, Tetera. U 13 – si poradila s nepříjemným větrem i se soupeřem 15. kolo MSŽL U 13 SK Sigma Olomouc U 13 – SFC Opava 3:1 (2:1) Úvod prvního poločasu pramenil v nepřesnostech na domácích kopačkách. Trvalo čtvrt hodiny než se Sigmáci vypořádali s nepříjemnými větrnými poryvy. Soupeř hrající po větru se s těmito přírodními vlivy vyrovnal o poznání lépe a vstřelil první branku utkání. Od této chvíle domácí přebrali iniciativu a jejich aktivní kombinační hra přinesla vyrovnávací branku. Brázdil zahrával nepřímý kop, míč se dostal ke Kvapilovi a jeho pohotovou střelu hostující brankář s obtížemi vyrazil na rohový kop. Jeho exekutor Juriga však našel přesně naběhnuvšího Vyhlídala a ten srovnal hlavou na 1:1. O dvě minuty později aktivní Hamrla přistavil míč Kiškovi a Sigma zvýšila na 2:1. Ofenzivní tlak domácích pokračoval i nadále, obrana hostů měla největší problémy s Kvapilem a Hamrlou, ale ani jednomu z nich se branku přidat nepodařilo. Druhý poločas nastartovala rychlá branka Sigmy. Takáč připravil míč Valouchovi a ten jednoduchou střelou k tyči uklidil míč do sítě soupeře. Zbytek druhého poločasu se dohrával v poklidném tempu, kdy domácí kontrolovali hru. Branky Sigmy: 20. Vyhlídal (Juriga), 22. Kiška (Hamrla), 33. Valouch (Takáč) SK Sigma U 13: Machalický, Ondráček, Šmirják, Kiška, Vyhlídal, Zavadil, Juriga, Brázdil, Hamrla, Žouželka, Kvapil. (Horák, Polách, Valouch, Kráčmar, Takáč, Psotka). Trenér: Vojtěch Smolák, Martin Neoral. Autor: Martin Neoral U 12 – Výhra přišla s větrem v zádech 15. kolo MSŽD SK Sigma Olomouc U 12 – Progres Bílovec 4:1 (0:1) Na výborné trávě v Řepčíně byli Hanáci od začátku aktivnější, i když v první půli hráli proti silnému větru. V 10. minutě mohl otevřít skóre Sláma, který se pěkně uvolnil na šestnáctce, jeho střela však o centimetry minula pravou šibenici. O tři minuty později se po Spáčilově rohu dostal k míči Zifčák, ze tří metrů ale přestřelil. Ve 26. minutě se hosté dostali šťastně do vedení. Na dlouhý nákop vyběhl domácí gólman Zatloukal sedm metrů za šestnáctku, místo pořádného odkopu před dobíhajícím útočníkem hostů zazmatkoval a jeho následnou svíci při dopadu na zem trefil z první do opuštěné branky 0:1. Těsně před půlí mohl po akci dvojice Zifčák, Al Kuhaly vyrovnat Matoušek, ke smůle domácích mířil jen do boční sítě. Ve druhém poločase Sigma s podporou větru vyvinula obrovský tlak a s ním přišli góly. Ve 36. minutě kopal Spáčil roh, následovala skrumáž, ze které si dezorientovaný hráč hostů dal klasický vlastňák 1:1. O pět minut později si na další Spáčilův roh naskočil Zmrzlý a hlavou poslal Hanáky do vedení 2:1. 53. minuta a do třetice roh v podání Spáčila, po kterém Neuerova hlavička šla těsně vedle. O dvě minuty poté Matoušek zabojoval a udržel míč mířící u rohového praporku ve hře, následoval centr jeho „slabší“ levou nohou a tam Zmrzlý svojí „slabší“ pravou nohou z voleje uklidil balón do sítě 3:1. Konečná podoba skóre přišla v 57. minutě, kdy přízemní centr Zmrzlého ideálně sklepl Nepožitek proti noze nabíhajícímu Matouškovi, který tvrdou ránou od tyče uzavřel skóre 4:1. V příštím kole zajíždí Hanáci v neděli 17.4. na horkou půdu do Vítkovic, kde v 11.45 hod nastoupí proti místnímu FC, kterému mají oplácet nečekanou podzimní porážku 2:3. Branky: 41. a 55. Zmrzlý, 36. vlastní, 57. Matoušek. SK Sigma: Zatloukal – Galus, Neuer, Sláma, Kříž – Nepožitek, Chytil, Zmrzlý, Matoušek – Zifčák, Spáčil. Střídali: Svoboda, Al Kuhaly Sivoň, Zajíček, Vinter, Gröger. Trenéři Ondřej Kalina, Roman Maňka.