Víkend naší mládeže

18.10.2009 / SCM

V 11. kole CDL se starší dorostenci Sigmy utkali s týmem FK Teplice. I když se soupeř nenacházel v horních patrech tabulky (9.místo), předcházela ho velmi dobrá pověst a tak se očekával zajímavý souboj. 11. kolo CDL U19 SK Sigma Olomouc – FK Teplice 5:3 (3:0) Branky: 15. Kostorek, 29., 35. Vašíček, 57. Pospíšil, 62. Nešický – 73., 79., 91. Sestava: Karabina – Přikryl (69. Bernard), Soušek, Talián, Hála – Šindelář (46.Vavřík), Pospíšil, Nešický – Tomeček, Vašíček (58.Rolinc), Kostorek. Trenér: Mgr. Václav Jílek Na těžkém terénu a za chladného počasí si jako první vypracovali vážnější šanci hosté, ale osamocený útočník nezamířil ve vyložené pozici přesně. Poté už se iniciativy ujala Sigma a výsledkem bylá krásná branka Kostorka z 15.minuty, který napálil míč z hranice vápna nechytatelně pod břevno - 1:0. V dalších minutách se domácí tlačili před teplickou branku, ale žádnou ze svých dobrých příležitostí nevyužili. To se povedlo až ve 29. minutě, kdy se po rychlém brejku dostal na hrot stoper Soušek, předložil míč Vašíčkovi a ten nadvakrát dostal míč za záda brankáře Teplic – 2:0. O šest minut později to byl opět Vašíček, který zakončil další z pohledných akcí Sigmy a uzavřel tím poločasový účet – 3:0. Ve druhé půli se podstatné věci začaly odehrávat od 57. minuty. V tomto čase se k trestnému kopu postavil Pospíšil a přesnou ranou přes zeď zvýšil na 4:0. O pět minut později přišel další nádherný gól, jehož autorem byl Nešický. Metr za velkým vápnem si na prsa stlumil odražený míč po rohovém kopu a z voleje poslal míč přesně k tyči – 5:0. Ačkoliv se v této fázi zdálo být o výsledku rozhodnuto, prezentovaly se Teplice i nadále aktivní hrou, kterou ještě stačily přetavit ve tři góly. Padaly postupně v 73., 79. a 91. minutě a hlavně k druhé brance jim domácí notně dopomohli. I přes tři kaňky na výsledku bylo k vidění velmi pohledné utkání, k čemuž svým sympatickým výkonem přispěli také hostující hráči. K příštímu utkání přijede do Řepčína Baník Ostrava. Hraje se v sobotu, 24.10., od 11h. Zdeněk Botek U-18 , 11. MSDL FC Sparta Brno - SK Sigma Olomouc "B" 2:3 (1:1) Branky: 22. Hradil, 76. Globa, 89. Benýšek Sestava: Reichl - Globa, Chrastina, Bednář, Pecha - Složil (70. Malý) Jakubec, Koudelka, Benýšek, Alexa - Hradil V jedenáctém kole zajížděli Sigmáci do Brna. Na umělé trávě se potkaly dva rozdílné mančafty...silový z Brna a technický z Hané. Brňáci šli do vedení po chybě Pechy, kdy namazal na velkém vápně soupeři přímo na nohu a ten bez větších problémů uklidil míč do Reichlovi sítě. Ve 22. minutě přišlo srovnání skóre po stand. situaci, kdy se ve schrumáži nejlépe zorientoval Hradil. Do konce poločasu ještě stihl Reichl zneškodnit dvě tutové šance soupeře. Ve druhém poločase šli hosté znovu do vedení, ale Hanáci dokázali znovu odpovědět brankou Globy. V infarktovém závěru, kdy hlavní rozhodčí pustil několik jasných faulů Brňáků, udeřili Sigmáci. Benýšek si vzal míč na polovině soupeře, prošel kolem čtyř domácích zadáků a nedal gólmanovi žádnou šanci….2:3!!! Radost Hanáků byla obrovská, protože dokázali porazit soupeře, terén i rozhodčí. Pochvala patří všem hráčům za přístup a nasazení!!! Staroba Lukáš 11. kolo CDL, U17 Sigma - Teplice 4:0 (2:0) Branky: 7. Ješko, 9. Plšek, 49. Ševčík Adam, 76. Falta Sestava: Slaný – Falta, Ješko, Štěrba, Můčka – Habusta, Plšek ( 50. Zahradníček ), Schmidt (7O. Bača ), Houska, Hrušák ( 63. Zbraněk ) - Ševčík Adam ( 74.Krátký ) Trenéři : Ivo Gregovský, Michal Kalvach\ V jedenáctém kole jsme hostili soupeře z Teplic a po zásluze si připsali další důležité body a upevnili si vedoucí pozici v tabulce. Začátek utkání domácím vyšel na výbornou.Po rohovém kopu Housky skóroval Ješko, který vrátil odražený míč do teplické sítě.Uklidnění pro Sigmu přinesl znovu rohový kop Housky, na který si nejvýš vyskočil Plšek a zvýšil na 2 : 0.I na nadále si Hanáci vytvářeli slušné příležitosti, ale ke zvýšení náskoku to dokonce půle bohužel nevedlo. Druhý poločas otevřela akce Můčky, který našel Ševčíka a jeho hlavička do protipohybu brankáře hostí znamenala již tříbrankový náskok.Domácí bez větších potíži kontrolovali další průběh utkání, dokázali přidat i další gól, o který se zasloužil Falta přízemní střelou k bližší tyči a stanovil konečný účet. Ivo Gregovský 11. kolo MSDL-MD „U16“ FC Sparta Brno - SK Sigma Olomouc, a. s. „B“ 1:2 (0:1) Branky: 62. Hruška - 23. Kučera, 75. Studený ŽK: 49. Holub (Sigma Olomouc) Sestava: Arbeit - Hýbl, Hlavica, Vrána, Hodis - Studený, Richter - Pekař (70. Kabourek), Ševčík, Kučera (74. Machálek) - Holub (79. Langer) Trenér: Mgr. Michal Coufal Zápas dvou vyrovnaných týmů se stejným počtem dosažených bodů měl dva různé poločasy. V prvním poločase na hřišti vévodili hráči hostů, kteří však z převahy vytěžili jen jeden gól. V 11. minutě zatáhl Holub míč do pokutového území a zpětnou přihrávkou oslovil Studeného, který protáhl gólmana hostů, jež střelu vyrazil na roh. V 15. minutě opět obraně unikl aktivní Holub a opět zpětnou nahrávkou oslovil Kučeru, jehož střelu však domácí hráči dokázali zblokovat. Ve 23. minutě se již hosté radovali, po centru Ševčíka se hlavou prosadil Kučera, který umístil hlavičku přesně pod břevno domácí branky a i když si na tuto hlavičku domácí brankář sáhl, stihl ji vytlačit jen pod břevno a ta následně zapadla do domácí branky. V 31. minutě vybojoval ztracený míč Ševčík a posunul ho zpět na Kučeru, který odcentroval a ve skluzu tísněný Pekař však nedokázal tento centr přetavit v branku. V 36. minutě sklepl míč Richter na nabíhajícího Vránu, který svou přízemní střelou umístěnou k tyči však jen protáhl brankaře hostů. V 37. minutě předvedl stoper hostů minelu, kdy malou domů vystihl domácí útočník a na poslední chvíli situaci hasil výborný brankař hostů Arbeit. Ve skluzu posunul míč na hráče domácích Schillera, který byl však natolik překvapen situací, že míč poslal úplně mimo branku hostů. Druhý poločas byl v režii domácích hráčů, kteří se více tlačili do ofenzivy a to i díky nečisté hře hostujících hráčů. V 47. minutě shodili domácí hráči centr z pravé strany k osamocenému hráči Hruškovi, který však míč přesně netrefil a ten tak skončil mimo hostující branku. V 51. minutě si dali málem vlastní branku hostující hráči, kdy centr z přímého kopu se snesl na hlavu obránce hostů Hodise, který ho uklidil v tísni těsně nad branku. V 57. minutě se již radovali hostující hráči. Krásnou kombinací překonali obranu hostů a to tak, že Kučera prostrčil míč na osamoceného Ševčíka, který z úhlu přízemní střelou nedal šanci zasáhnout domácímu brankaři, ale byl máván ofsajd a proto branka nebyla uznána. V 58. minutě zatáhl míč opět Holub a předložil ho Kučerovi, jehož střelu zblokovali domácí obránci. K odraženému míči se dostal Pekař, který celou akci zakončil nepovedenou střelou nad. V 62. minutě však vygradoval tlak domácích a po chybě na polovině hřiště se na obranu řítil domácí hráč Toman, který krásným obhozením se zbavil i z obrany vybíhajících hráčů hostů a jeho střelu vyrazil brankař hostů tak nešťastně, že se míč snesl na kopačky k osamocenému Hruškovi. Pro toho už nebyl problém míč uklidit do sítě hostů. V 66. minutě se málem prosadil i domácí hráč Přichystal, který se dostal na hranici pokutového území k odraženému míč z přímého kopu a svou střelou jen těsně minul branku hostů. V 75. minutě v době největšího tlaku domácích se také po zahraném přímém kopu prosadil Studený, který umístil centr od Hýbla opět hlavou těsně pod břevno domácí branky. I tato hlavička, přestože si na ni sáhl domácí brankař Balák, skončila opět brankou. V 77. minutě se ještě prosazoval Machálek, který udělal krásnou kličku domácímu brankařovi, ale domácí obrana odvrátila střelu na roh a tak utkání skončilo trochu šťastným vítězstvím hostů. V příštích dvou kolech zajíždějí hráči SK Sigma Olomouc, a. s. na hřiště soupeřů a dne 24. října 2009 odehrají utkání od 12:30 hod. na hřišti týmu Šardice v Hodoníně a poslední utkání venku odehrají na hřišti FC VYSOČINA Jihlava „B“ a to dne 28. října 2009 od 13:15 hod. Na domácím hřišti, tentokráte již na umělé trávě Androva stadionu, bude možno vidět domácí borce v neděli dne 1. listopadu 2009 od 12:30 hod., kdy se utkají s hráči Vítkovic. Mgr. Libor Skopalík (asistent trenéra) 10.kolo MSŽL - starší „U15“ Vyškov - SK Sigma Olomouc 1 : 3 / 1 : 1 Branky: 47. a 70. Chorý, 13. Denis Žl. karta: Chorý Sestava : Neuer, Hustý, Chorý, Herynek, Vichta, Šulák (69.Živný), Kalvach, Ševčík, Šteigl (52.Dluhý-Smith), Denis, Daniel; Trenér: Pavel Tököly V desátém kole žákovské ligy zavítali starší žáci Sigmy na hřiště do Vyškova, kam přijeli oslabeni o několik hráčů základní sestavy. Zápas hraný na hřišti menších rozměrů a v dešti, začali hráči Sigmy velice dobře. Na domácí branku se valil jeden útok za druhým a už v desáté minutě vstřelil první branku hostí Denis. Ten dorazil vyraženou střelu Chorého, který si naběhl na rohový kop Kalvacha. Ve 28.min se domácím podařil jeden z mála útoků, který zastavili hostující hráči jen s pomocí faulu. Trestný kop z hranice šestnáctky vyrazil Neuer pouze před sebe a pro dobíhajícího domácího hráče nebyl problém zakončit na 1 : 1. Po vyrovnávací brance domácím narostli křídla a do poločasu se dostali do dvou vyložených šancí. Naštěstí pro hostující hráče tyto šance neproměnili. V druhém poločase se snažili hostující hráči o prolomení střelecké smůly, ale dlouho se jim to nedařilo. Až v 47. min zahrával Kalvach rohový kop na který si ideálně naskočil Chorý a hlavou nedal domácímu brankáři šanci - 2 : 1. Po vstřelené brance se hostující hráči uklidnili a dostávali se do dalších šancí, ale brankovou pojistku přidali až v poslední minutě. To znova zahrával rohový kop Kalvach, Dluhý přiklepl Chorému a nejlepší hráč utkání završil skóre utkání na 3 : 1. Autor: Petr Jureček 11.kolo MSŽD skupina „E“ starší žáci „U14“ SK Hranice - Sigma Olomouc B 4:0 (3:0) Sestava: Hora,Baďura,Kubeček,Kotouč,Sikora,Weinlich,Jura(52’Smrček),Kasal(36´Wiesner),Kotůlek,Kováč,Zrník Trenér: Miloslav Novotný, Vlastimil Zeman Dnešního dne jsme viděli kvalitní utkání, což odpovídalo i postavení obou mužstev v tabulce. Po fotbalové stránce jsme soupeře přehrávali, avšak on dával góly po našich chybách v obraně. První gól přišel příliš brzy, v 5‘ po přísně odpískaném trestném kopu za faul před naší šestnáctkou, při kterém se rozestoupila naše zeď a nešťastně tečovala míč do sítě. Pak jsme se kombinační hrou dostávali před šestnáctku soupeře, ale tam naše hra končila. Nikdo z našich útočníků nedokázal převzít úlohu po Štefanu Danisovi, který byl přesunut do A týmu starších žáků. Nenechaly na sebe čekat další góly soupeře, které, jak jsem již zmínil, padly po chybách naší obrany. Ve druhém poločase jsme ještě zlepšili kombinační hru, ale koncovka byla dnes naší největší slabinou. Osmkrát jsme vystřelili na soupeřovu branku, ale ani jedna střela se neujala. Ke konci utkání po našem rohovém kopu šel soupeř do brejku a zakončil tuto akci čtvrtým gólem. Byl to pro nás těžký zápas s o rok staršími a výškově urostlejšími chlapci. Dostali jsme lekci v produktivitě proměňování šancí, avšak kombinačně a fotbalově jsme byli lepším týmem. Jaroslav Kubeček