Víkend našich žáků

02.06.2009 / Sportovní třídy

23. kolo MSŽL starší - „U15“ FC Vysočina Jihlava – SK Sigma Olomouc 0:5 (0:0) Branky: 37. Langer, 38. a 59. Kučera, 43. Holub, 67. Machynek ŽK: Studený Sestava: Frehar – Machálek, Hlavica, Němeček (15. Hodis) – Ševčík (64. Machynek), Studený, Richter, Langer (67. Hořelica), Hýbl (65. Dvorský) – Holub, Kučera (59. Vasiljev) Trenér: Miloslav Machálek Ve 23. kole zajížděl náš tým do Jihlavy. Od začátku utkání si hráči Sigmy vytvořili územní převahu a po pěkných kombinacích z ní pramenilo i několik šancí, ale Kučera ani Holub nedokázali dopravit míč do domácí sítě. Míč několikrát jen těsně minul domácí branku, nebo se předvedl dobrým zákrokem domácí gólman. Domácí si v prvním poločase vytvořili jednu velkou gólovku, když obrana Sigmy nechala několikrát spadnout míč po výkopu, kterého se zmocnil domácí útočník, a řítil se s ním na branku Sigmy. Pod tlakem však mířil vedle. Do druhého poločasu měli hosté skvělý vstup, ve 37. minutě napřáhl z 22 metrů Langer a jeho střelu zastavila až síť domácí branky. Ve 38. minutě Kučera zvýšil na 0-2, když z úhlu napálil míč pod horní tyčku. Ve 48. minutě bylo o osudu utkání rozhodnuto, když se hlavou po rohu prosadil Holub, 0-3. Sigma i nadále držela míč a vytvářela si další šance. V 59. minutě proběhl Kučera mezi domácími stopery a chladnokrevně přeloboval vyběhnuvšího brankáře, 0-4. V 67. minutě uzavřel účet utkání Machynek, který po pěkném průniku a střele Langera doklepl míč, který k němu stačil vyrazit domácí brankář. Sigma tak po velmi dobrém výkonu zcela zaslouženě zvítězila 0-5 a udržela si tak vedení v tabulce. Autor: Vojtěch Smolák 23. kolo MSŽL- mladší „U13“ FC Vysočina Jihlava - SK Sigma Olomouc 5:0 (4:0) Sestava: Hora –Hloch(25. Kneifel), Kubeček, Kotouč(17. Jura), Sikora – Kasal, Kotůlek, Weinlich, Smrček(42. Klobouček) – Danis, Wisner Trenér: Miloslav Novotný, Martin Neoral Žl.k.: 46´ Sikora, 56´ Kasal Utkání se odehrávalo za chladného a deštivého počasí a hned jeho úvod prokázal očekávané kvality soupeře. Během prvních 25 minut domácí hned 4x překonali dezorientovanou obranu Sigmy a byli neustále aktivnější, ale jejich další pokusy zmařil hostující brankář Hora. I hosté si vytvořili 3 šance, ale na jejich konci stál buď výborný domácí brankář, a nebo branková konstrukce. Herně i rychlostně však Jihlava předčila svého soupeře, který se celý první poločas utápěl ve svých chybách. Do druhého poločasu vběhla Sigma na trávník jako vyměněná. Zkvalitnila hru, zlepšila spolupráci mezi jednotlivými řadami a i rychlostně se vyrovnala svému soupeři. Avšak z jejího neustálého tlaku vzešel zase jen protiútok Jihlavy, z něhož v 52. minutě domácí útočník nádhernou, nechytatelnou střelou zvýšil na konečných 5:0. Kalich hořkosti si hosté vypily až do dna, kdy v 54. minutě opět vynikající domácí gólman zlikvidoval Danisovi penaltu. Autor: Martin Neoral 24.kolo MSŽD skupina D ; starší „U14“ 1. HFK Olomouc - SK Sigma Olomouc 1 : 1 / 1 : 1 Sestava : Neuer, Lasovský (69Heger), Ševčík, Řehák, Vařejka, Bořil, Kalvach, Baculák, Šteigl, Dluhý-Smith(42Chorý),Šulák(58Hustý); Trenér: Pavel Tökoly Branky (asistence): 19. 1 : 0 Manina 28. 1 : 1 Šulák ŽK: Ševčík V předehrávaném 24. kole nemuseli starší žáci Sigmy cestovat daleko, když v olomouckém derby zavítali na hřiště HFK. Hráči Sigmy chtěli zopakovat poslední úspěšné výsledky, ale tentokrát narazili na maximálně motivovaného soupeře a tak se v Holici odehrálo velice zajímavé utkání. Do vedení se domácí dostali brankou Maniny, který při standardní situaci zůstal neobsazený na zadní tyči a s přehledem překonal brankáře Sigmy. Hostující hráči se snažili vyrovnat, ale proti fyzicky vyspělejším obráncům se jen velice těžce prosazovali. Podařilo se to až Šulákovi, který na polovici hřiště vybojoval míč a svůj průnik zakončil tečovanou střelou, na kterou domácí brankář nedosáhl. V druhém poločase získali hostující hráči územní převahu, ale žádnou další šanci již nedokázali proměnit a tak utkání skončilo zaslouženou remízou. Autor : Petr Jureček 24. kolo MSŽD mladší „U12“ 1.HFK Olomouc - Sigma Olomouc „B“ 0:2 (0:1) Branky: 25. Látal, 48.Surzyn Sestava: Kubica, Tyráček, Bradáč (55. Hanzelka), Markovič, Lošťák (45.Milar),Vasiljev, Ambrozek (36.Spurný), Surzyn, Látal (52.Doubrava), Sivanič (36. Ševčík), Kuba Trenér: Ondřej Kalina Utkání tohoto kola se hrálo netradičně již ve středu a přineslo dlouho očekávané místní derby s 1.HFK Olomouc. Už od prvních minut jsme působili jistějším a fotbalovějším dojmem, ovšem příliš často jsme byli chyceni do ofsajdové pasti soupeře. Možná i proto jsme se do vedení dostali až ve 25 min., kdy zaváhání obrany HFK využil Vasiljev, přesně odcentroval na volného Látala a ten již snadno poslal míč za zády domácího Doležala. Druhá půle byla o poznání méně atraktivnější, chvílemi jsme se přizpůsobili hře soupeře, který se snažil míč více nakopávat než s ním cokoliv tvořit , i přesto bylo k vidění z naší strany pár zajímavých akcí. O zvýšení skóre se pak ve 48. min. postaral Surzyn, který sice nadvakrát, ale přece jen překonal brankaře Holice. Touto zaslouženou výhrou jsme upevnili 2.místo v tabulce. Autor: Jana Ambrozková

Tým SK Sigma U 15 skončil v hale pátýTým SK Sigma U 15 skončil v hale pátý
| 05.12.2016
Tým SK Sigma U 15 postoupil na halové fináleTým SK Sigma U 15 postoupil na halové finále