Víkend žáků

17.06.2009 / Sportovní třídy

25. kolo MSŽL starší - „U15“ SK Sigma Olomouc – FK Šardice 4:0 (2:0) Branky: 31. a 54. Holub, 2. Studený, 47. Studený Sestava: Frehar – Hodis, Hlavica, Němeček – Ševčík (33. Vasiljev), Studený, Richter, Langer (56. Machálek), Hýbl (52. Dvorský) – Kučera (43. Machynek), Holub (56. Hořelica) Trenér: Miloslav Machálek V posledním kole Sigma hostila Šardice a karty byly jasně rozdány. Sigma musela zvítězit, aby si udržela první místo v tabulce, Šardice musely vyhrát, aby se zachránily v soutěži. Úvod utkání vyšel domácí Sigmě skvěle, už ve 2. minutě šla do vedení, když Holub uvolnil Studeného, a ten sám před gólmanem nezaváhal. Brzká branka hráče Sigmy paradoxně neuklidnila, jejich hra byla plná nepřesností a zbytečných ztrát. Navíc se přidaly i chyby v obraně. Jednou stihla domácí obrana svou chybu po špatné rozehrávce v poslední chvíli zažehnat sama, podruhé výtečné zasáhl Frehar v domácí brance. Ke konci poločasu domácí přece jen hru zpřesnili a vytvářeli si i šance, které však trestuhodně zahazovali. Na 2-0 zvýšil až čtyři minuty před poločasem Holub, který se dostal sám před gólmana hostí a prostřelil ho. Druhý poločas už byl téměř zcela v režii domácí Sigmy, která si vytvořila několik velmi dobrých příležitostí, avšak většina z nich zůstala nevyužita. Na 3-0 zvýšil ve 47. minutě Hýbl, který se prosadil hlavou z přetaženého centru, a na konečných 4-0 upravil v 54. minutě opět Holub, který se prosadil z pravé strany. Domácí Sigma tak odolala tlaku ostravského Baníku a stala se vítězem Moravskoslezské žákovské ligy. Autor: Vojtěch Smolák 25. kolo MSŽL- mladší „U13“ SK Sigma Olomouc – Šardice 2:1 (1:0) Branky: 12. Danis(Kasal), 37. Danis(Wisner) Sestava: Hora –Hloch, Kubeček(47.Kotouč), Baďura, Jura(30.Sikora) – Kasal, Kotůlek(43.Klobouček), Weinlich, Smrček – Danis, Kneifel(30. Wisner) Trenér: Miloslav Novotný, Martin Neoral Ke svému poslednímu zápasu v MSŽL nastoupila Sigma proti soupeři z opačného konce tabulky Šardicím. Utkání mělo mít pro domácí hladký průběh avšak tak jednoznačné to nebylo. Domácí obraně dělal po celý zápas neustálé problémy hostující útočník Skokan, jenž se čtyřikrát ocitl sám před gólmanem Horou. Naštěstí pro Sigmu ani jednu šanci neproměnil a tak se domácí mohli radovat z těsného vítězství 2:1, kdy obě branky vstřelil Danis. Sigma inkasovala hned po poločasové přestávce z přímého kopu, který domácí obrana nedokázala zachytit a tak míč doslova doskákal do domácí branky. Rozloučení s mladšími žáky se výsledkově podařilo, herně však nikoliv. Vzhledem k zaváhání Zlína se Sigma umístila na konečném 4. místě v MSŽL. Tak nezbývá než klukům poděkovat za uplynulou sezónu a popřát jim mnoho budoucích fotbalových úspěchů a pěkné prázdniny. Autor: Martin Neoral 26. kolo MSŽD skupina D ; starší „U14“ 1.FC Slovácko - SK Sigma Olomouc 0 : 2 / 0 : 1 Branky (asistence): 24. Šteigl (Heger), 39. Vařejka (Řehák) Sestava: Kopřiva, Lasovský, Ševčík, Řehák, Vařejka, Bořil (36.Koller), Kalvach(36.Danis), Heger(58.Nedoma), Šteigl, ,Šulák(54. Chorý), Hustý(67.Kuchař); Trenér: Pavel Tokoly V posledním 26. kole zajížděli starší žáci Sigmy na výborně připravené hřiště do Nedakonic, kde hrají své domácí zápasy hráči Synotu. Žáci Sigmy v prvním poločase jednoznačně kralovali, když domácí mužstvo přišpendlili na vlastní polovinu hřiště. Branku se podařilo vstřelit až ve 24,min., když Heger v šestnáctce přistrčil Šteiglovi a nejlepší hráč utkání nedal domácímu brankáři šanci.. V druhém poločase se hra přece jenom vyrovnala a šance se střídali na obou dvou stranách, ale branku se podařilo vstřelit jen hostujícím hráčům a to díky vydařené střele Vařejky. Tímto vítězstvím, potvrdili mladí hráči Sigmy druhé místo v soutěži. Autor : Petr Jureček U12 - Slovácko – Sigma 3:0.

Tým SK Sigma U 15 skončil v hale pátýTým SK Sigma U 15 skončil v hale pátý
| 05.12.2016
Tým SK Sigma U 15 postoupil na halové fináleTým SK Sigma U 15 postoupil na halové finále