Samoobslužná bezkontaktní a šetrná automyčka | Comfort Wapka Permanentní vstupenky na sezónu 2017/2018

Víkendové zápasy dorostu

01.10.2008 / SCM

Osmé kolo mají za sebou naše čtyři dorostenecké týmy. Ke svým utkáním zajížděly na hřiště soupeřů. Naprázdno se vrátila pouze devatenáctka, která prohrála v Hradci. Ostatní si připisují další 3 body a U17 výhra vynáší do čela tabulky. Zde je opět hodnocení trenérů a vedoucích těchto mužstev. 8. CDL U19 SK Hradec Králové - SK Sigma Olomouc 2:1 (2:0) Branky: 89. Šindelář Sestava: Šustr – Kulíšek (40. Němčák), Murin, Koutný, Hloch – Šindelář, Šichor – Navrátil, Pospíšil (70. Kučera) , Vašíček – Nekuda (81. Heinz). Trenér: Augustin Chromý V 8. kole CDL zajížděli nejstarší dorostenci Sigmy do Hradce Králové. Po oboustranně opatrném začátku vystrčili jako první růžky naši hráči, na střílený centr Navrátila však Nekuda nedosáhl. Poté přišla studená sprcha v podobě dvou gólů v olomoucké síti. Oba vyplynuly z nedůslednosti při bránění domácích hráčů a prakticky rozhodly o osudu utkání. Ve druhém poločase se Sigma snažila, její hráči byli aktivní a měli jasnou převahu, ovšem doplatili na svoji největší bolest v této sezóně a tou je neproměňování šancí. Z mnoha nadějných situací vytěžili pouze korekci výsledku Šindelářem v poslední minutě a tak odjíždějí z Hradce bez bodu. Autor:Zdeněk Botek 8. MSDL U18 Vítkovice - SK Sigma Olomouc „B“ 0 : 2 ( 0: 2 ) Branky: 31. a 43. Zachar Sestava: Jakoubek – Navrátil (50. Drada), Vančura, Soušek, Ješko – Tomeček (Bábovka) Kotůlek, Rajnoha, Šustr – Pančochář (81. Brada), Zachar (65.Alexa) V dalším kole naši dorostenci přijeli na půdu soupeře, který se pohybuje v horních patrech tabulky. Už od úvodních minut byla vidět větší snaha našich borců o získání všech bodů. Což se na konci utkání potvrdilo. Opět se střelecky prosadil kanonýr Zachar, který se dvakrát trefil do černého. Autor:Lukáš Staroba 8.kolo: 1. DL U 17 Hradec Králové – Sigma Olomouc 0:3 (0:2) Branky: 6. Novotný (Kostorek), 14. Nešický (Novotný), 75. vlastní Sestava: Reichl – Malý, Krejčí, Bednář, Talián – Bernard, Jakubec – Rozsíval (55.Benýšek), Nešický, Kostorek (69.Habusta) – Novotný (65.Kuřil) Mladí hráči Sigmy se od 1.minuty do svého soupeře „zakousli“ a nápaditými kombinacemi rozebírali zaskočenou obranu domácích. Výsledek na sebe nenechal dlouho čekat a již v 6.minutě poslal hosty do vedení pohotovou střelou Novotný. Ve 14.minutě po strojové kombinaci a krásné „české uličce“ Novotného zvyšoval Nešický již na 2:0. Domácí poté zvýšili obrátky, vysunuli presink a dostali se do dvou slibných šancí, ale bez gólového efektu. Sigma nadále kontrolovala hru a předváděla oku lahodící fotbal. Ve 32.minutě mohl vedení pojistit Kostorek, ale zblízka trefil pouze nohy hradeckého brankáře. Do 2.poločasu posílil Hradec dvojitým střídáním svou výškovou převahu a hrozil zejména ze vzduchu. V 59.minutě po precizně zahraném trestném kopu minulu hlavička domácího útočníka jen o centimetry Reichlovu svatyni. Sigma nadále kontrolovala hru, ale do šancí se dostávala sporadicky. Až v 75.minutě střídající Habusta poslal ostrý centr před branku a domácí obránce „uklidil“ míč spolehlivě do sítě – 0:3. V samotném závěru mohl Hradec korigovat po rohovém kopu, ale míč opět skončil těsně mimo. Sigma si tak zaslouženě odvezla tři body a posunula se do čela tabulky. Autor:Václav Jílek 8. kolo MSDL MD U16 FC Vítkovice - SK Sigma Olomouc „B“ 1 : 2 Sestava: Slaný - Globa, Plšek, Müller, Zbraněk - Falta, Houska, Hrušák, Zahradníček (78. Baran) - Svozil (65. Ševčík), Schmidt Branky: 26. Tkáč - 23. Svozil, 57. Falta; ŽK: 32. Ondračka, 63. Dička (oba domácí) Utkání se hrálo na umělé trávě za krásného slunného počasí. Domácí však byli těžkým soupeřem pro hosty. Hned ve 4. minutě Falta zatáhne míč po křídle a předkládá na velkém vápně Houskovi, který však střílí přímo do gólmana domácích. V 5. minutě vysune Zbraněk Schmidta, který však nedokáže přehodit gólmana domácích. V 7. minutě rozehrává přímý kop Svozil a následnou Schmidtovu hlavičku chytá gólman domácích. V 17. minutě zahrozí domácí, kdy střelu Kavana nedokáže hlavou umístit Fajčák do brány. Ve 23. minutě však hosté poprvé udeří, kdy Globa posouvá míč po křídle Faltovi, který zatáhne až na brankovou čáru a následný přízemní centr usměrní Svozil do prázdné brány. Ve 26. minutě uniká po křídle Kavan a jeho přízemní centr usměrňuje do brány hostů Tkáč a vyrovnává tak stav na 1:1. Ve 37. minutě opět uniká po křídle nezadržitelný Tkáč a jeho centr nedokáže umístit do brány Palej. Ve 40. minutě po výběhu gólmana hostů, který hasí kombinační akci domácích nedokáže Palej usměrnit míč ze 30 metrů do brány hostů. Po poločase hosté zlepšují svůj výkon a rychlými přihrávkami zatápí domácím. V 55. minutě se hosté dostávají do dvou gólových situací po centech z pravé strany, ale svým malým důrazem v pokutovém území hostů nedokáží tyto situace zvládnout gólově a tak udeří až v 57. minutě, kdy Falta zatáhne míč po křídle a rychlou výměnu se Svozilem, který dává míč pod sebe zakončí do prázdné branky Falta. Hned po rozehrání a zisku míče zatáhne míč Svozil a nahrává na osamoceného Schmidta, který však jen vypráší rukavice brankáře domácích. V 65. minutě se opět hosté osmělí a střelu Vrťa z 30 metrů zastavuje až tyč hostující branky. V 75. minutě se hned dvakrát dostávají do zakončení Schmidt se střídajícím Ševčíkem, ale ani jeden své sólo na branku domácích nedokáží zakončit gólem. Ještě v 80. minutě se dostane za obranu domácích Schmidt, ale opět jen střílí do dobře vybíhajícího gólmana domácích. Autor: Libor Skopalík