Vítězná premiéra staršího i mladšího ligového dorostu

15.08.2006 / SCM

12. 08. 2006 sobota 11.00, 13.00 hodin (Slatinice) SK Sigma Olomouc U19 : 1. FC Slovácko U19 3:1 (2:1) Branky: Bernard; 2x Hořava Sestava: Večeř – Huf, Plánička, Bodeček, Stroupek – Bernard,Štětina,Nepožitek, Hořava - Michalčák, Horák Střídání: 61, Pospíšil (Bernard) 64, Šimeček (Huf Jar.) 77, Heidenreich (Hořava) Hodnocení utkání: Hned na úvod soutěže jsme hráli s jedním z nejtěžších možných soupeřů soutěže. Úvod utkání tomu nasvědčoval, obě družstva hrála opatrně a spíše s důrazem na to nevyrobit individuální chybu. V průběhu utkání jsme přidali na důrazu a rychlosti v přechodové fázi směrem do útoku a vytvářeli jsme si brankové příležitosti. První branku jsme vstřelili po dobré kombinaci Stroupka s Horákem a po centru druhého jmenovaného vstřelil pohotově gól na 1:0 Bernard. Přestože se naše aktivita zvyšovala udělali jsme hrubou chybu v rozehrávce a soupeř ji potrestal vyrovnávacím gólem. Pohlednou gólovou přestřelku ukončil dvě minuty po inkasovaném gólu, po centru Stroupka netradičním řešením brankové příležitosti Hořava. To když obešel dva středové hráče soupeře a vystřeli přesně k tyči. Druhý poločas pozměnilo Slovácko styl hry a převážně zahajovali ofensivu dlouhými nákopy. Našemu družstvu se dařilo většinu vzdušných osobních soubojů vyhrávat a po zisku jsme se prezentovali kombinační hrou. Definitivní podobu výsledku dal opět Hořava, to když využil kolmé přihrávky Nepožitka a podél vybíhajícího gólmana pečetil výsledek. SK Sigma Olomouc U17 : 1. FC Slovácko U17 1:0 (0:0) Branka: 78´min Nekuda Petr Sestava SK Sigma: Novotný, Kulíšek – Šichor – Zapletal – Kučera, Rajnoha (41´Bouška) – Němčák (50´ Machálek) – Vančura (41´Saitz) -Navrátil(41´Nekuda) Doležal – Krč Mladší dorost Sigmy sehrál první utkání nové sezóny 1.ČPP ligy na hřišti ve Slatinicích, které nabídly skvělé podmínky pro mistrovské utkání. Dorostenci Sigmy podcenili začátek utkání a dostali se pod tlak hostujícího Slovácka, které si v prvním poločase vypracovalo 2 vyložené šance, které zlikvidoval vynikající Novotný. Sigmáci si připravili pouze jednu šanci, kterou však Doležal hlavou nevyužil. Slovácko přehrávalo domácí ve středu hřiště. Do druhého poločasu provedl trenér domácích Saňák tři změny, které přinesli vyrovnání hry ve středu pole. Přesto nulu na kontě domácích skvěle vychytal Novotný, který zlikvidoval 2 šance a jednou soupeř přestřelil branku. V posledních dvaceti minutách domácí převzali iniciativu, která vyústila ve vyloženou šanci Krče, po přihrávce Nekudy, ale minul. Když už se zdálo, že utkání skončí remízou 0:0, napřáhl z dálky skvěle bojující Nekuda a prostřelil hostujícího brankáře a rozhodl utkání. Hodnocení trenéra SK Sigma Jiřího Saňáka: „ Utkání se mi z naší strany nelíbilo, kluci zaspali začátek utkání a jenom díky brankáři Novotnému jsme neinkasovali branku. Nedařila se nám naše kombinační, agresivní hra. Slovácko nás lehce překopávalo a získávalo odražené míče, na které jsme nereagovali. Až po změnách v záloze jsme hru vyrovnali a díky velké bojovnosti Petra Nekudy jsme si vypracovali šanci, kterou Aleš Krč neproměnil. V závěru jsme rozhodli střelou Petra Nekudy. Je to pro nás velká výzva vyhrát takovéto utkání, poučíme se z chyb a budeme se zlepšovat, aby naše hra také pobavila diváky.“