Vítězství na turnaji v Zagrebu

11.04.2009 / SCM

Vasas SC - SK SIGMA OLOMOUC "U16" 1:3(1:0) Třetí a poslední hrací den turnaje nás čekal velmi houževnatý a rtuťovitý soupeř z Maďarska. Předešlá utkání mu příliš nevyšla, tak si chtěl určitě napravit dojem ze svého účinkování v turnaji.Nutno podotknout, že se mu to dařilo v první půli na jedničku a to díky naší pasivitě a profesorské hře bez zakončení.Díky hrubé chybě našich zadních řad šel soupeř po zásluze do kabin s jednobrankovým vedením. Jako již tradičně na tomto turnaji se druhá půle nesla z naší strany zcela v opačném duchu a kluci opět všem ukázali, že si s míčem rozumí na jedničku.Hned z první vážnější akce srovnal střelou pod horní tyčku Bednář a po pár minutách ho napodobil jeden z maďarských obránců, když si srazil k levé tyči přízemní centr Habusty. Rázem bylo na hřišti jen jedno mužstvo a to Sigma. Kluci drželi míč a nepouštěli soupeře takřka k ničemu. A když přidal pozdější nejlepší hráč turnaje Kuba Plšek parádní střelou z přímého kopu pojistku výsledku, nebylo pochyb o vítězi nejen utkání, ale po posledním duelu mezi Zagrebem a Triestinou ( 1 : 1 ) i celého turnaje. Při závěrečném vyhlašování bylo oceněno celé mužstvo, zmiňovaný „Plša“ a také cenu pro nejlepšího kanonýra převzal Adam Ševčík, co víc si přát. Dovolte mi jménem celého týmu poděkovat, klubu a převážně všem rodičům, kteří nám umožnili účast v tomto pro nás velmi úspěšném a poučném turnaji. Vždyť konfrontace se zahraničním soupeřem je vždy vítána a přináší ovoce. Velký dík patří rovněž velmi spolehlivému řidiči Zdeňkovi, technickému vedoucímu Jardovi a masérům Jirkovi a Pavlovi, kteří se neúnavně starali o všechny rány a bolístky. A samozřejmě týmu „Hoši děkujem“. Krásné prožití velikonočních svátků za celý kolektiv všem přeje Ivo Gregovský – autor.