Vstup do ligy Sigmě vyšel, doma si poradila se Zlínem

26.07.2003 / A tým

Vstup do ligy Sigmě vyšel, doma si poradila se Zlínem Premiéru nového ročníku Gambrinus ligy mají fotbalisté SK Sigma Olomouc zdárně za sebou. Na Andrově stadionu si poradili se Zlínem. Sigma vyhrála po trefách Stanislava Vlčka a Patrika Siegla. Hosté mohli zápas zdramatizovat v 69. minutě, kdy kopali penaltu. Tu ale brankář Martin Vaniak Švachovi vyrazil. SK Sigma Olomouc - Zlín 2:0 (0:0) Trenér Petr Uličný nemohl do zápasu poslat hned tři hráče základní sestavy. Chyběli mu zranění obránce Roman Hubník a útočník Luboš Reiter, na lavičce potom ještě zůstal útočník Vítězslav Tuma, který se po operaci pomalu ale jistě dostává do potřebné pohody. V prvních pár minutkách byli o něco aktivnější hosté, ve 2. doplachtila náhodná hlavička Koubského po přímém kopu na břevno. Ale Sigma rychle ukázala, kdo je na Andrově stadionu doma. V 10. minutě po třetím ze série rohů nebylo ke gólu daleko, ale Hudec ani Urbánek nestihli propadený míč usměrnit do sítě. Po třech minutách se Vyskočil skvěle zbavil u postranní čáry Hubáčka, nacentroval včas a přesně před branku, ale volný nabíhající Urbánek netrefil dobře balon. Ve 23. minutě přišel další domácí roh, míč se odrazil zpět k Ubránkovi, který jej zahrával. Následoval přesný centr a hlavička Hudce, kterou z brankové čáry s vypětím odvracel Dobeš. Ve 32. minutě našel Randa přesným pasem nabíhajícího Ubránka, jeho bombu z úhlu brankář Baránek vyrazil. Po čtyřech minutách přišla jediná nebezpečná akce hostí v první půlce. Červenka utekl po levém křídle, nacentroval, ale nabíhajícímu Gomésovi chybělo ke střelbě pár metrů. Mnohem blíže k doklepnutí balonu do sítě měl ve 45. minutě na druhé straně po Urbánkově centru Vlček. Poločas zakončila střela zlínského Chalupy z dobré pozice hodně vysoko nad. Po přestávce už se hrálo jenom podle hanáckého partesu. V 54. minutě ťukl Peter Babnič míč do strany Urbánkovi, ten hledal na první tyči Vlčka, který o kousek minul. Po čtyřech minutách už byl Vlček na správném místě. Urbánkův centr zleva na přední tyčce netrefil dobře hlavou Vyskočil, míč letěl dál až k nabíhajícímu Vlčkovi, který hlavou poslal Sigmu do vedení. Sigma měla zápas ve své moci, ale v 69. minutě mohlo být všechno jinak. Randovi při vzdušném souboji s Gomésem sjel míč z hlavy na ruku, a protože to bylo ve vápně, zapískal rozhodčí Beneš penaltu. Sice přísnou, ale i takové se stávají. Pokutový kop zahrával Švach. Ale brankář Martin Vaniak jeho střelu k tyči vyrazil. Po třech minutách mohl jistit vedení Hanáků výborně hrající Vyskočil. S lehkostí se zbavil ve vápně Koubského, ale pak z devíti kroků vypálil hodně nepřesně. Druhá verze možnosti pojistit náskok přišla v 78. minutě. Po rohovém kopu hlavičkoval Hudec do brankáře, balón se dorazil k Rojkovi, který zblízka přestřelil. Třetí možnost na druhou branku pak měl Aleš Urbánek. V 84. minutě zatočil z přímého kopu balón pěkně kolem zdi, ale brankář Baránek předvedl dobrý zákrok. Druhou branku přidala Sigma až v poslední minutě. Špiláček viděl na levé straně nastartovaného Urbánka. Ten proběhl otevřenou obranou až k šestnáctce, nahrál nabíhajícímu Sieglovi, který nemohl nedat. Branky: 58. Vlček, 90. Siegl. Rozhodčí: Beneš - Amler, Wilczek. ŽK: Špiláček, Hudec - Kroča, Červenka, Koubský. Diváků: 5012. Sigma:Vaniak - Randa, Kučera, Hudec, Caha - Vlček (89. Siegl), Špiláček, Zbožínek, Urbánek - Babnič (63. Rojka), Vyskočil (80. Tuma). Trenér Petr Uličný. Zlín: Baránek - Kroča, Koubský, Švach, Hubáček (66. Bača) - Vidlička, Lasota, Dobeš (79. Nehoda), Červenka - Gomés, Chalupa (53. Mucha). Trenér Vlastislav Mareček. www.sigmafotbal.cz