Vstup do pohárů se Sigmě nepovedl

16.07.2009 / A tým

Sigma vstoupila do sezony nečekanou a smolnou remízou ve druhém předkole Evropské ligy. Ačkoliv islandský Fram byl přikován na své polovině, vytěžila Sigma jen remízu 1:1. Zdeněk Psotka se musel v zápase obejít bez Michala Ordoše, jenž je stejně jako stoper Martin Komárek na marodce. V sestavě je nahradili Pavlové Šultes a Dreksa. Pro druhého jmenovaného to byla premiéra v dresu áčka. Jeho islandskému protějšku zase chyběl kapitán Audit Helgason. „ Je to pro nás důležitý hráč a samozřejmě velká ztráta,” tvrdil včera Torvaldur Örlygsson, kouč Islanďanů. Sigma se v úvodu zápasu dostala do několika příležitostí, výtečná pětičlenná defenziva islandského celku však odolávala. Střely Janotky, Kaščáka i Hořavy zlikvidoval brankář Halldorsson. V jedenadvacáté minutě přišel tvrdý a nečekaný úder od hostujícího mužstva. Hráči Framu vybojovali rohový kop, z něhož hlavou Fjóluson zakončil. Když šanci na vyrovnání promarnili postupně Janotka, Onofrej i Petr, odcházelo se do šaten za překvapivého skóre 0:1. Na začátku druhého poločasu se Sigma nadechla k náporu, z optického tlaku si však nevytvořila příležitost zavánějící gólem. Hráči Sigmy se v podání Šultese, Otepky či Janotky dokázali prezentovat pouze nepřesnými nebo slabými pokusy. Sigma tlak stupňovala a míč seveřanům moc nepůjčovala. Nakonec se však diváci dočkali vytouženého vyrovnání. Minutu před koncem vypršení řádné hrací doby odskočila přihrávka Marku Kaščákovi, míče se zmocnil Daniel Rossi, jenž dělovkou z uctivé vzdálenosti vyrovnal. Přestože druhý poločas se hrál prakticky na jednu branku, Sigma nedokázala ze zápas vytěžit více, než remízu 1:1. „Nedařily se nám centrované míče. Podařilo se nám dát branku v posledních minutách, ale bohužel to bylo pozdě,“ říkal po zápase zklamaný kouč Zdeněk Psotka. „Neměli jsme na hřišti potřebnou technickou kvalitu,“ viděl hlavní příčinu trenér. Odveta se hraje již za týden na půdě islandského mužstva. „Očekávám naprosto stejnou hru jako dneska, budeme muset dobývat,“ shrnul Psotka. SK Sigma Olomouc – Fram Reykjavík 1:1 (0:1) Branky: 89. Rossi (Kaščák) - 21. Fjöluson Rozhodčí: Stalhammar, Flink, Brogevik ŽK: 6. Petr, 26. Dreksa, 54. Rossi - 34. McShane, 90. Júliusson Diváků: 5.719 Sestavy: SK Sigma Olomouc: Drobisz – Rossi, Dreksa, Škerle, Onofrej – Kaščák, Hořava (88. Murin) – Janotka, Otepka, Petr (56. Hubník) – Šultes (74. Caihame). Trenér: Zdeněk Psotka. Fram Reykjavík: Halldórsson - Sam Tillen, Hauksson, Gudmundsson, Fjóluson - Ólason, McShane (61. Tillen J.), Jónsson, Juliusson - Póvarinsson (74. Björnsson), Ormarsson (85. Magnusson). Trenér: Thörvaldur Örlygsson. Statistiky: Držení míče: 61% (Sigma) - 39% Střely: 15 (Sigma) - 1