Výhru nad Dukle trefil Pospíšil

31.10.2012 / A tým

První utkání osmifinále Poháru České pošty sehráli fotbalisté SK Sigma Olomouc poslední říjnový den v Praze na Julisce proti Dukle Praha. Odveta by se měla v Olomouc hrát 28. listopadu. Sigma do ní půjde s výhrou jedna nula z prvního špílu. Trenér Hanáků Roman Pivarník nechal odpočívat některé z hráčů, kteří nastoupili v základní sestavě v neděli v Teplicích. Do Prahy necestovali Tomáš Hořava, Daniel Rossi, Jakub Petr ani Zdeněk Klesnil. V základu proti Dukle nastoupili v bráně Zdeněk SuperBob Zlámal, v obraně Tomáš Janotka a v záloze Martin Šindelář. Sigma měla herní převahu od začátku zápasu a tlačila se do ofenzivy. Ale dlouho byla nepřesná, Hubník (2x) a Schulmeister stříleli nad. Vyšlo to osm minut před přestávkou. Pospíšil se protáhl středem a chladnokrevně zakončil – 0:1. Ve druhém poločase Sigma kontrolovala náskok, ale snažila se samosebou i o útočení. A mohl přidat další branku. V 64. minutě byl po centru Schulmeistera sám na malém vápně Pospíšil, ale netrefil odkrytou část brány. O šest minut později chyběla hlavičce Doležala, opět po centru Schulmeistera, větší razance, pak Schulmeisterovu bombu z dvaceti metrů vyrážel brankář. Ale zlobit se snažila i Dukla, brankář Zlámal ovšem nic složitého řešit, mimo pokusu Haška, nemusel. „Pro nás bylo důležité, že jsme chtěli zvítězit. A musím říct, že jsme zvítězili zaslouženě, v domácí odvetě můžeme být trošku klidnější,“ řekl trenér Roman Pivarník. „Výsledek jedna nula je stále trošku ošidný, ale věřím, že to zvládneme,“ podotkl. Dukla Praha – SK Sigma Olomouc 0:1 (0:1) Branka: 37. Pospíšil. Rozhodčí: Jílek – Urban, Vlasjuk. ŽK: Kalouda - Tomeček. Diváci: 266. Dukla: Kučera - Hašek, Božič, Štetina, Vrzal - Ouedraogo, Kalouda, Borek – Svatonský (77. Malý), Marek (66. Přeučil), Pázler (68. Engelmann). Trenér Luboš Kozel. SK Sigma: Zlámal – Janotka, Dreksa, Škerle, Vepřek – Pospíšil (73. Navrátil), Šindelář, Ordoš (65. Plšek) – Hubník, Doležal, Schulmeister (87. Tomeček). Trenér Roman Pivarník.