SK Sigma Olomouc vs. MFK Vítkovice 28. 4. 2017 v 18:00 SK Sigma Olomouc vs. MFK Vítkovice 28. 4. 2017 v 18:00

Výhru SK Sigma B trefil Plšek

24.04.2011 / B tým

Tým SK Sigma Olomouc B má druhou výhru v jarní části MSFL. Po vítězství ve Frýdku-Místku minulý víkend zvládla juniorka ve dvaadvacátém kole soutěže doma 1. HFK Olomouc. Výhru 2:1 a tři body zajistil čtyři minuty před koncem český reprezentant Jakub Plšek. Béčku se povedl vstup do zápasu. Už v 5. minutě se prodral do dobré pozice Doležal, neúspěšná byla následná dorážka Chlebka. O deset minut později brankář HFK znovu zasahoval včas, tentokrát proti Hálovi, dorážet se snažil opět Chlebek. Ve 22. minutě se poprvé měnil stav. Po přihrávce Nekudy obhodil vybíhajícího gólmana Tomeček. Do brankových příležitostí se dostávali i hosté, jejich trenér Petr Uličný po půlhodině hry posílil ofenzivu Richtrem. Sedm minut před koncem musel brankář Blaha zasahovat proti gólové střele Bednáře. V 56. minutě se domácím nepovedlo po standardce uklidit míč včas od vlastní šestnáctky, hosté srovnali stav na 1:1, autorem gólů byl Richter. HFK si potom vytvořilo několik závarů, ale převážná většina z nich byla zakončená nepřesnou nebo zblokovanou střelou. Zápas se blížil nerozhodnému rozuzlení, ale nakonec tři body zůstaly doma. V 86. minutě Koutný důrazem vybojoval míč před šestnáctkou HFK, následoval centr zleva a na zadní tyčce nekrytý Plšek trefil pod břevno. „Zahráli jsme velmi dobře v prvním poločase, myslím, že jsme soupeře překvapili. Holice ukázala velkou sílu ve středu hřiště a při standardních situacích. Musel jsem na to reagovat střídání, pak ještě dalším. Plšek se potom naštěstí chytil a korunoval to gólem. Řekl bych, že jsme byli šťastnější, kdyby zápas skončil remízou, i tak bychom byli rádi,“ řekl trenér SK Sigma Olomouc B Augustin Chromý. SK Sigma Olomouc B – 1. HFK Olomouc 2:1 (1:0) Branky: 22. Tomeček, 86. Plšek – 56. Richter. Rozhodčí: Plesar – Antoníček, Machálek. ŽK: Nuc – Kovář, Tögel. Diváci: 480. SK Sigma B: Blaha – Hála, Murin, Koutný, Machalický - Tomeček, Nuc, M. Pospíšil, Chlebek (46. Štětina, 66. Plšek) – Doležal, Nekuda. Trenér Augustin Chromý. HFK: Šrom – Dadák, Lukášek, Polák, Kopecký – Čtvrtníček (82. Filipský), Kovář, Bednář (77. Korčián), Onofrej – Obal, Tögel (32. Richter). Trenér Petr Uličný.

Chromý: Škoda, že jsme se neprosadili střeleckyChromý: Škoda, že jsme se neprosadili střelecky