Výhru zařídil dvěma brankami Navrátil

17.04.2010 / A tým

Sigma Olomouc porazila podruhé v sezoně fotbalový klub z Brna. Po pětigólovém podzimním debaklu na Andrově stadionu tentokrát Brno šetřila a vyhrála 2:1. Obě branky Sigmy vstřelil mladíček Jan Navrátil. Fanoušci Sigmy jsou z posledních týdnů zvyklí na točení se sestavou. Šachy v sestavě se trenéru Psotkovi opět vyplatily a z Brna veze na Hanou všechny tři body. Utkání začalo ve velkém tempu a Sigma šla do vedení již v sedmé minutě hry. Z pravé strany poslal míč na polovinu Brna Tomáš Janotka, míč hlavou prodloužil Ordoš na nabíhajícího Petra, který ještě hledal volného Navrátila. Čerstvě dvacetiletý záložník uklidil míč do sítě jako zkušený mazák a poslal Sigmu do rychlého vedení. Olomouc byla v úvodu zápasu lepším týmem a Brno se s hrou Hanáků nemohlo vyrovnat. Až v jednatřicáté minutě mohli domácí srovnat stav. Rabušic na pravé straně doběhl míč, našel volného Dostálka, který se pokoušel přelobovat Tomáše Lovásika. Ačkoliv byl olomoucký brankář oslněn, dokázal míč vyškrábnout na horní tyč své branky. Po následném rohovém kopu Brna měla šanci i Sigma. Míč na pravé straně převzal Jan Schulmeister, nacentroval do pokutového území, kde číhal Michal Ordoš. Nejlepší olomoucký střelec však stejně jako Dostálek orazítkoval hlavou jen horní tyč. Velmi aktivní Navrátil měl příležitost ve třiatřicáté minutě vedení Sigmy zvýšit. Jeho lob sice překonal brankáře Doležala, ale mířil mimo jeho branku. Minutu před poločasovou přestávkou mohla Sigma pomoci Brnu a srovnat stav. Překonaného Lovásika zastoupil na brankové čáře obránce Machalický a uklidil míč do bezpečí. Velmi pohledný fotbal pokračoval i ve druhém poločase. Banková konstrukce se rozezněla opět ve čtyřiašedesáté minutě, když napřáhl ze třiceti metrů Michal Ordoš. Na jeho přízemní ránu byl brankář Doležal krátký. Následovaly dvě rychlé branky. Nejprve vyrovnalo Brno. Z penalty se prosadil veterán Dostálek, když Milan Machalický fauloval v pokutovém území útočníka Rabušice. Hráči Sigmy však toužili po vítězství a po rozehrávce strhli vedení opět na svou stranu. Jan Schulmeister nádhernou kolmicí vyzval Navrátila, který se mezi brněnskými beky nezalekl a velice zkušeně zakončil. Jan Navrátil debutoval v Gambrinus lize ve čtvrtém kole letošní sezony. Do souboje s Brnem nasbíral tři starty, přesněji řečeno 36 minut. Jeho dvě trefy do sítě Brna jsou jeho první ligové branky. Záložník, který v úterý oslavil dvacáté narozeniny, je tak dalším kvalitním produktem olomoucké mládežnické líhně a dalším klenotem, který brousí trenér Zdeněk Psotka v prvoligovém mužstvu. 1. FC Brno - SK Sigma Olomouc 1:2 (0:1) Branky: 8. a 67. Navrátil - 66. Dostálek (pen.) Rozhodčí: Matějek - Wilczek, Koval Diváci: 2407 ŽK: Polách, Dostálek - Schulmeister Sestavy: Brno: Doležal - Husár, Trousil, Dvorník, Borák (70. Šural) - Dostálek, Křeček, Polách (75. Hruška) - Kalabiška, Došek, Rabušic (80. Okleštěk) Sigma: Lovásik – Janotka, Dreksa, Škerle, Machalický – Rossi, Ordoš, Hořava - Schulmeister (83. Kaščák), Petr (83. Štěpán), Navrátil (71. Bajer)