Z Břeclavi prohra

12.06.2009 / B tým

Těsnou porážkou na jihu Moravy se ve čtvrtek rozloučila s letošní sezonou juniorka olomoucké Sigmy. Hanáci v posledním kole MSFL prohráli s Břeclaví 1:2. Diváci, kteří si netradičně ve čtvrtek našli cestu na stadion, rozhodně nelitovali. Hrál se totiž velmi zajímavý fotbal. Větší touha po posunu v tabulce byla od prvních minut vidět na domácích hráčích. Na mokrém trávníku přehrávali Sigmu, jejíž tým byl z valné části složen z dorostenců, především větším důrazem v osobních soubojích. Snaha se domácím borcům vyplatila hned při první vážnější akci. Čermákovu střelu z bezprostřední blízkosti po Simandlově průniku sice nejprve zázračně vytáhl Šustr nad břevno, z následného rohu se však již Břeclavané radovali. Na zadní tyči nejvýše vyskočil Dvořák a poslal míč do sítě. Všechny další akce končili před šestnáctkou Sigmy, mladí Hanáci se nedostávali ani tam. Brankář Prokop, který znovu dostal přednost před zřejmě končícím Gallou, příliš práce neměl. „V základní sestavě nastoupilo šest dorostenců, další dva střídali a to se pozná. Břeclav má kvalitní a zkušené mužstvo. My jsme prohrávali osobní souboje a bez toho se dnešní fotbal hrát prostě nedá. Navíc jsme třikrát střídali pro zranění,“ objasnil hlavní nedostatky ve hře svého týmu olomoucký kouč Augustin Chromý. Důrazu se naopak plnými hrstmi dostávalo Dvořákovi, který nabídl hned ve druhé minutě druhé půle šanci Čermákovi, ten ale mířil pouze do Šustra. Za dalších pět minut však hosté dokázali potrestat snad jediné zaváhání domácí defenzivy v zápase. Brankář Prokop příliš dlouho otálel s rozehrávkou, nakonec nahrál Šenkovi, kterému však míč podklouzl pod nohou. Koutek měl pak na vápně snadnou úlohu. To byla pro domácí studená sprcha. Dokázali se z ní však oklepat hodně rychle. Nejprve nebezpečně pálil Simandl, poté po Demjanovičově centru akrobaticky zakončoval Čermák. Gólově se zadařilo až dvacet minut po poločasové přestávce. Po přímém kopu všudybyl Dvořák nejprve vybil bloky olomouckému brankáři, odražený míč stačil ještě hlavou posunout na malé vápno, ze kterého propálil hradbu těl jeho souputník ze zálohy Simandl. O necelou desítku minut později se celý stadion dožadoval penalty po poměrně jednoznačném zákroku Šustra, sudí však snad i k jeho překvapení žlutě ocenil Svobodu za simulování. Domácí to ve zbytku zápasu mohlo mrzet, především závar ze samotného závěru zápasu nepříjemně zaváněl brankou. „Určitě jsme měli více ze hry. Vinou nepřesností jsme ale málo využívali pozic, které jsme si vytvořili. Rozhodl náš větší důraz,“ hodnotil domácí kouč Jiří Fryš. MSK Břeclav – Sigma Olomouc B 2:1 (1:0) Břeclav: Prokop – Šenk, Schwarz, Michal, Demjanovič (85. Pokorný) – Dolíhal, Dvořák, Jakubovič, Simandl, Ivančic (88. Koryčánek) – Čermák (67. Svoboda). Olomouc: Šustr – Ulma, Dreksa, Murin, Machalický – Šichor (26. Šindelář), Navrátil, Koutek, Jančík (80. Koutný), Javůrek (67. Michalčák) – Nekuda. ŽK: Schwarz, Simandl – Nekuda, Šindelář. Rozhodčí: Nenadál – Nádvorník, Černý. Diváků: 255.