Z Českých Budějovic Sigma body neveze

02.05.2010 / A tým

Aktualizováno ve 22:00 o fotografie. K sedmadvacátému kolu Gambrinus ligy museli fotbalisté Sigmy Olomouc až do jihočeských Budějovic. Domácí Dynamo je namočeno v sestupových vodách a v boji o zachování ligové příslušnosti má tamnímu mužstvu pomoci i olomoucký záložník Rudolf Otepka. Kouč Zdeněk Psotka vzal do Českých Budějovic jen patnáct hráčů. Na lavičce náhradníků kromě brankáře Blahy zůstali Pavel Dreksa, Ladislav Onofrej a Lukáš Bajer. První půle zápasu byla na brankové příležitosti značně chudá. Tu největší měl ve dvacáté minutě po přiťuknutí Petra mladý Jan Navrátil. Jeho těchnický pokus však brankář Kučera vyrazil. Zápas plný střetů odnesl zraněním Aleš Škerle, který se po půl hodině hry se srazil s útočníkem Sedláčkem a nebyl schopen pokračovat ve hře. Jihočeši si vážnou brankovou příležitost nevypracovali, přesto ještě do poločasu dokázali vstřelit branku. Pár sekund před odchodem do šaten faulovali olomoučtí pětadvacet metrů od branky Tomáše Lovásika. K přímému kopu si postavil míč vyhlášený technik Rudolf Otepka, který zakroutil míč do horního rohu Lovásikovy branky. Do druhého poločasu již nenastoupil kapitán Sigmy Marek Kaščák. Lukáš Bajer, jež ho nahradil, byl na hřišti pouhé dvě minuty, když obral o míč budějovického Horejše, přihrál Petrovi do pokutového území, a ten vyrovnal skóre. Další branku měl Jakub Petr na kopačce ve třiašedesáté minutě. Svůj přízemní pokus ale nenamířil mezi tři budějovické tyče. Ve vyrovnaném utkání nakonec strhli vedení na svou stranu domácí České Budějovice. Tři minuty před vypršením řádné hrací doby odcentroval z pravé strany Fernando Hudson na nepokrytého Volešáka, který střelou z voleje trefil budějovickým tři body. Sigma tak poté, co nezvládla závěry obou poločasů, neveze z Budějovic ani bod. Další zápas hrají olomoučtí hráči již ve středu na Andrově stadionu proti libereckému Slovanu. SK Dynamo České Budějovice - SK Sigma Olomouc 2:1 (1:0) Branky: 45. Otepka, 86. Volešák - 48. Petr (Bajer) Diváci: 3046 Rozhodčí: Mikel - Novák, Lakomý Sestavy: České Budějovice: Kučera - Laštovka (74. Hunal), Horejš (57. Volešák), Žižka, Leština - Hudson, Benát, Černák, Otepka, Krob - Sedláček (65. Meszároš) Sigma Olomouc: Lovásik - Machalický, Komárek, Škerle (32. Dreksa), Janotka - Rossi, Kaščák (46. Bajer), Hořava - Ordoš, Petr (86. Onofrej), Navrátil