Z Kladna vezeme porážku

10.05.2008 / A tým

Doplněno o fotografie. Předposlední kolo Gambrinus ligy ročníku 2007/2008 odehrála olomoucká Sigma v Kladně. Do základní sestavy Hanáků se vrátili Šuškavčevič a Melinho, naopak vypadl nemocný Heidenreich. Za téměř letního počasí měli diváci na stadion Františka Kloze vstup zdarma, tribuny přesto zůstaly poloprázdné. Domácí vstřelili branku ve 38. minutě a těsné vedení udrželi až do konce. SK Kladno – SK Sigma Olomouc 1 – 0 (1 – 0) První střelu, která směřovala mezi tyče, vyslal domácí Jablonský až po dvaceti minutách hry. Hosté prověřili brankáře Pavlíka o chvíli později Hořavou. Ve 28. minutě se rozběhl Melinho, vystřelil, ale domácí gólman střelu vytlačil na roh. Po půlhodině hry si na autové vhazování naběhl domácí Szabo, ale těsně před Drobiszem jeho střelu zblokoval Hudec. Ve 38. minutě se ujali domácí vedení hlavičkou Bartoše po precizní standardce Kroba. O dvě minuty poté mohli hosté vyrovnat. Melinho našel přesným centrem hlavu Schulmeistera, ale jeho hlavičku brankář Pavlík vyškrábl na roh. V úvodu druhého poločasu byli hosté aktivnější. Blízko k vyrovnání měl dvakrát Janotka. Po přihrávce Melinha nejprve přehodil vybíhajícího brankáře i jeho svatyni. O chvíli později netrefil hlavou dobře míč a minul tak branku. Domácí se dostali do zakončení až po čtvrthodině hry. Tvrdou střelu Hochmeistera vyrazil Drobisz na roh. V 79. minutě zavařil domácím svým rohem Melinho. Když se dvě minuty před koncem neujal Jurkičův centr, podlehla Sigma zachraňujícímu se Kladnu těsně 1 – 0. Hodnocení trenérů: Jiří Fryš: „Do utkání jsme vstoupili dost pasivně. Měli jsme vycházet ze zajištěné obrany, ale měli jsme být důraznější ve hře dopředu. Domácí si vytvořili dostatek standardních situací na to, aby aspoň jednou skórovali. První poločas byli lepší domácí, do druhého jsme vstoupili lépe my. Měli jsme tři, čtyři šance. Kladno si ale zasloužilo výhru víc než my, protože měli větší vůli po výhře.“ Jaroslav Šilhavý: „My chtěli moc vyhrát. Cítil jsem na to na klucích již před utkáním. Hráči moc chtěli tu první výhru na domácím hřišti. Mohli jsme přidat ještě gól, ale Olomouc začala hrát nátlakově a naši hráči znervózněli. Musím ale hráčům poděkovat, protože máme velkou naději ligu na Kladně udržet. Ještě nejásáme, neslavíme, ale jsme kousek od záchrany.“ Záznam utkání minutu po minutě najdete v on line přenosu z utkání v sekci Výsledky. Branka: 38. Bartoš Rozhodčí: Mikel – Pelikán, Dobrovolný - Hrubeš Delegát: Severýn Technický delegát: - Karty: 17. Szabo, 69. Klinka, 77. Bartoš, 90. Kroupa – 37. Jurkič, 85. Hořava, 90. Hudec Diváci: 2.220 Sestava SK Sigma: Drobisz – Škerle (K), Hudec, Šuškavčevič (40. Jindřišek), Jurkič – Janotka (80. Bajer), Hořava, Kaščák, Melinho, Onofrej (58. Kazár) – Schulmeister. Trenér: Jiří Fryš Nenastoupili: Komárek, Rýdel, Lovásik Sestava SK Skladno: Pavlík – Bartoš, Killar, Gross, Krob (80. Brunclík) – Cigánek, Hochmeister, Szabo, Jablonský – Kroupa (90. Beneš), Klinka (69. Zoubele). Trenér: Jaroslav Šilhavý Nenastoupili: Kostolanský, Rada, Zachariáš, Semerák